Kombinace differine krému + Zinerytu + Minerva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teri18
Povídálka 49 příspěvků 28.12.18 20:46
Kombinace differine krému + Zinerytu + Minerva

Zdravím všechny ;)
Na emiminu hodne čtu různé diskuze a recenze, a rozhodla jsem se také něco přidat.
Od 14 let mě trápí akné, řekla bych tak středně těžká forma(černé tečky na nose, a pupinky na tvářích, občas jeden dva na bradě či čele, tvoří se mi pupinky s bílou čepičkou ale i takové re zarudlejši ktere nejdou vymačknout a déle se hojí), mam asi suchou plet( spis mi to sdělila kosmetička), ale po par hodinách jakkehokoliv make-upu se mi leskne? takze pudruji nebo kapesnikem vysávám maz jak blazen :D a konkrétně k problému, asi v 15 mi predepsal kožní Skinoren, používala jsem ho 8 měsíců a účinek vůbec žádný, byla jsem nešťastná a tak jsem si v 16 nechala předepsat antikoncepci Diane 35 a nějaký velký účinky nemela, nebo si nepamatuju, pak jsem ji vysadila, akné se mi nezhorsilo. Byla jsem z toho nešťastná, furt mamce na rameno brecela proč já, protože krom táty, který měl akné jen na vojně, potom mu zmizelo, neměl a nema nikdo z rodiny akné.
Tak mi jiný kožní minule leto(tedy v 17 letech)pre­depsal differine prave v kombinaci se zinerytem, za mesic mi akné úplně zmizelo a pak už jen výjimečně nějaký pupinky, a takhle asi půl roku, pak jsem to přestala pouzivat a vratilo se to, ne ve stejný podobě, o něco lepsi, ale i tak. Ten kožní už bohužel neordinuje, zajela jsem teda k jinému a požádala ho o predepsani toho differine krému a zinerytu, ze začátku mi hezky zabirali na pleť, ale už differine mazu téměř 3 mesic a vůbec žádný účinek, ze začátku dobry a teď zase nic. :( nevim, jestli se mam na to vykašlat nebo to ještě zkusit mazat a potírat tím zinerytem.. také jsem si nechala předepsat znovu antikoncepci na akné, ze to tedy znovu zkusim, byla mi předepsaná Minerva, ale už 14 dni čekám na MS, takže ji bohužel ještě neberu.. taky bych chtěla rict, ze to mívám tak, ze většinou 2 tydny lepsi a 2 tydny to mam horší, ale takhle se mi to střídá už několik let, někdy je to špatný porad, někdy zase lepsi delší dobu. Nutno podotknout, ze sportuju, stravuju se zdravě a sladké výjimečně jen jim, to samé mléčné produkty a nic, jsem z toho opravdu nešťastná :(

Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 8274 příspěvků 28.12.18 21:39

@Teri18 joo holka,ja trpim stejne..je mi uz 30 a od te doby co neberu antikoncepci hruza,delaji se mi silene bolaky,hluboke­..jednou to zaslo tak.daleko,ze mi davali dren,mela.jsem.to i 3esice na obliceji,hluboko.
Pak.jsem byla tehotna a plet mela krasnou,po porodu take,jen prisla ms znova a znova, pak.jsem byla zase tehotna a ted asi rok po porodu hruza a des.
Zase planuji jit na kozni pro tyhle masti,ale ze by to nejak pomahalo.. :nevim:
Za me musim rict jsem vyzkousela snad vse,od kosmetiky kenwell a kremu okolo 1000,–, nebo biodermu,ives rocher,po levnejsi..je to naprd.
Cekam az prestanu kojit a dojdu si pro antikoncepci.
Zrovna ted to mam tak hrozny,ze bych lezla kanalama :zed: jsem taky nestastna.
Jednou mi chteli dat nejake ATB ale.pry je.to driak a nemohla bych dlouho.otehot­net,tak.jsem to nechtela..
Pry josu to hormony hodne,taky strava,stres.. :nevim:

Teri18
Povídálka 49 příspěvků 28.12.18 21:50

@lucynka25
Achjo, proč něco takový musí bejt..
A ja si zrovna říkala, ze mi je už 18 , ze by to mohlo už ustupovat.. a jak říkáš, přijde mi, ze jsem snad také zkusila vše… a nikdy to nemělo dlouhý trvání, snad mi teda pomůže ta antikoncepce, budu doufat. Protože jinak už nevim, kožní mi řekl, ze když se mi to před MS nehorsi , tak nemam hormonální akné, ale nevim no, dostávám to dost nepravidelně a moje pleť je někdy před MS horší a někdy naook lepsi, dědičnost maximálně ze strany táty, jak jsem říkala, a stres ten v tom má asi velkou roli, jsem stresař už od malá, a nejvíc stresu mě stojí gympl, teď už teda tolik ne, nehrotim to, ale stresuje mě akné, každý nový pupínek, každé rano trávit před zrcadlem, abych to zakryla, fakt mě tohle nebavi…
Tobě držím palce ať se ti to brzy zlepší, snad se nám blýská na lepsi časy :( :D

lucynka25
Echt Kelišová 8274 příspěvků 28.12.18 22:00

@Teri18 u nas to nema nikdo jen ja,bohuzel :,(
Ja tojsem vetsinou mam pred ms,ale tim stylem,ze se mii udela silenej bolak tak 14dni predem a nez to zmizi,je mesic pryc a dela se dalsito,ted je toto fakt hrozny.
Musim si tam dojit.
Tak drzim palce at antikoncepce pomuze,ja to moc do sebe tlacit nechtela,ale asi budu muset.Snad jsem četla o yaz,ze by mela na to byt :think: ale to ke kojení nemuzu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >