Kombinované / prezenční studium ve 25 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.4.20 12:08

Kombinované / prezenční studium ve 25 letech

Ahoj holky, mám na vás otázku :)
Začala jsem uvažovat o studiu na VŠ a rozmýšlím, kterou formu zvolit. Samostudium mi problém nedělalo nikdy. Jsem spíše introvert :roll: Nastala u mě taková situace, že jsem dostala k 31.3. výpověď, nyní mám 2 měsíční výpovědní lhůtu + 3 měsíční odstupné a docela se bojím situace kolem koronaviru, co bude a nebude, jaká práce se sežene apod. Uvažuji tedy o studiu, bydlím s rodiči a našetřeno mám nějakou rezervu. Jen mi v příští rok bude už 26 ( placení zdravotního pojištění?) a přemýšlím, zda raději nezvolit kombinované studium + k tomu práci na částečný úvazek, proto VŠ by probíhala jednou za 14 dní, vždy pá+so. Tak co mi poradíte? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1777
21.4.20 12:32

A da se tvuj obor vubec studovat dalkove?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
21.4.20 12:36

Šla bych a kombinované. Já úspěšně zaplatila přihlášku na VŠ a vůbec netuším, jak to letos bude… Je mi 31,mam dvě prtave děti (3 a 2 roky), denně pracuji x hodin. Takže výhled na práci a školu je v pohodě. Jdi do toho :palec: a na ty peníze se zeptej na studijním. Me třeba řekli, že platit nic nebudu, protože první VŠ jsem zvládla v termínech, tak mám nárok ještě na jednu a platila bych jen roky, co bych měla navíc. Např. Bc 4 roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 12:44

Obor se dá studovat prezenčně i kombinovaně, ale právě zatím jsem ještě nepodala přihlášku a ani nemám novou práci, děsím se, jak budu všude říkat, že hledám práci bez pátků… :roll: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 12:52

Kombinované studium má každá škola jinak, ale co já vím, tak bylo třeba v sobotu a neděli jednou za 3 týdny. Plus když chodíš na kombinované, tak jsou profesoři celkem ohleduplní a když nepřijdeš na hodinu, tak jim to vadit nebude. Jen ti opravdu doporučuji se podívat na předměty, které v tom tvém oboru jsou a to do všech ročníků.
Známá takhle šla něco studovat a pak hodně brečela, když zjistila, že má v druhém i třetím ročníku několik předmětů z matematiky apod. A to matematika neměla s tím oborem nic společného a člověka by nenapadlo, že tam takový předmět bude bude.

• Citovat
  • Nahlásit
1428
21.4.20 13:47

Já k práci zvolila kombinované - Masaryčka v Brně to má postavené tak, že platíš až po čtyřech letech, co máš odstudováno (3 na bc + 1 rok kdyby něco), a je jedno, kolik ti je. Práci jsem mezitím i měnila, nový zaměstnavatel s tím neměl problém a to jsem byla na oboru, kdy se do školy chodilo v pátek, ne o víkendu - to je třeba taky pozjišťovat.
Na denním ve věku 26 však automaticky ztrácíš status studenta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58739
21.4.20 13:55

Zacinala jsem ve 30r., uz jsem byla po detech v praci. Volila jsem kombinovanou formu studia.

Ted se zamer na hledani prace. Mozna fakulty budou vypisovat druhe kolo prijimacek.
Na UPOL jsem videla, ze prirodovedna fakulta vypsala druhe kolo. Tak si to sleduj. Jinak podej prihlasku pristi rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
21.4.20 16:39

Kombi s alespon částečným uvazkem je nej ;)
Prezenčně bych už nestudovala… Mě ta škola v lavici nic nedávala.. Byla to pro mě ztráta času.. Klidně se vyjádřím blíž v osobní zprávě.. Mohla bys mi napsat? Zajímalo by mě, co studuješ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 19:11

Holky nestuduji, 5 let jsem v kuse pracovala ( 2 firmy) a nyní jsem dostala výpověď z nadbyečnosti ( + další kolegyně), tudíž tak nějak rozmýšlím co dál…zda nová práce :think:…nebo vš prezenčně/kombinovaně + práce, kde mi umožní volné pátky, volno na zkouškové apod…a taky řeším právě to, že mi bude příští rok 26 a pokud bych neměla práci/ brigádu musím si platit zdravotní pojištění sama. Nikdy jsem VŠ nestudovala, tak mě zajímají zkušenosti a postřehy. Právě jsem narazila na nový obor, na který se v průběhu pár týdnů má otevřít přijímací řízení, tak bych si chtěla podat přihlášku. :think: :)
Mám dilema teda… :D a docela i nervy na pochodu, v práci hrozná atmosféra, všude kolem téma koronavirus, nemám ani chuť teď někam na práci psát, protože většina výběrových řízení je pozastavena… :( takže s největší pravděpodobností budu muset od června se registrovat na ÚP, ale poběží mi 3-měsíční odstupné, tak zatím alespoň něco… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat