Konflikt s partnerovými rodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 22.10.14 10:34
Konflikt v rodině

Dobrý den všem, nerada řeším soukromí veřejně, ale nevím si rady. Před měsícem jsme měli ošklivou hádku s partnerovými rodiči. Dcerka bude mít druhé narozeníny, a tak jsme přišli s mírovou ratolestí, a pozvali je na oslavu. Jenže babička odmítla přijet, že pokud to chceme oslavit, může chlap přivést malou tam, a oni jí dají dárky. Přijet samozřejmě beze mne.
Teď nevíme jak dál - pokud nepřijedem, malá přijde o babičku, pokud ji tam ale doveze, zaděláváme si na problémy. Bude hustit i v budoucnu do malé, jak jsem strašná, jak všechno dělám špatně. To je fakt, i přede mnou jsou podobné ivektivy na pořádku, a co teprve beze mne.
Budem si to muset sice rozhodnout sami, ale jak byste se zachovali vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 22.10.14 10:39

Myslím, že je důležitější, aby měla malá v pohodě rodiče. Vstřícný krok jste udělali a pozvali je k vám, nechtějí jejich svědomí. Samotnou s chlapem, bych je tam neposílala už z důvodu, že do rodiny patříš i ty. :think:
edit.: oprava

Příspěvek upraven 22.10.14 v 10:40

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 22.10.14 10:39

@neschopná mamka
Tak zásadní věc asi je o jaký konflikt šlo… Jsi v právu?
Pokud ano, tak bych trvala na tom, že oslava je u vás.

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 22.10.14 10:40

Nevezla bych. Pokud nerespektuji Tebe jako partnerku jejich syna a matku jejich vnoucete tak bych se nevnucovala.Ale zaujala postoj, ze jsme rodin. Tudiz pokud chteji nekoho, musi prijmout celou rodinu, nikoli jen urcite cleny.

A mimochodem, mozna lepsi bez babicky, nez s ni a mit dite se zmatenou hlavickou, proc je ta jeho nejmilovanejsi maminka tak strasna…

Tohle u nas neexistuje, bud vsichni a jeste v klidu a miru, nebo nikdo. A vyresilo se tim fakt hodne.Ja pred tchanovci jednou bouchla, hodne moc, a ted se to srovnalo natolik, ze mohu rict, ze se tam i tesim! Ackoli tam samo nemusim byt porad…

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 10:53

Nevezla bych ji tam, ty jsi jeji mama a meli by se k tobe chovat s uctou. Pokud chlap stoj pri tobe, tak neni co resit.

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 10:58

Mohu se zeptat, staci jen obecne, proc jste pohadani?
Jinak muj nazor je takovy, ze jste rodina a meli byste vystupovat jednotne. Tudiz pokud babi nechce-jeji skoda, ona prichazi o chvile s vnuckou.Uz nejste pubertalni deti, abyste museli poslouchat, kdo s kym kam muze a kdo ne.

zrcadlo
Kelišová 7270 příspěvků 22.10.14 10:58

Nevozit, kdyby měla opravdu o vnučku zájem, přijede a pochopí, že vnučka má slavit obklopená všemi nejbližšími, vždyť si nemusíte padat kolem krku ani konverzovat, prostě se pozdravíte a budete se radovat z rozzářených očí oslavenkyně. Pokud jí jde jen o to vydupat si předání dárků, není to o vnučce, ale o jejím egoismu.

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 22.10.14 11:08

@neschopná mamka
co je to za konflikt? Kdo je „v právu“?

Upřímně, pokud má babička něco proti Tobě a výslovně Tě nechce, myslím, že bude lepší, když dítě přijde o babičku, než aby mělo babičku, která mu bude hustit do hlavy nesmysly.

u nás je taky osoba (přítelova matka), která na mě rovnou řve „kur..vo a pi..o“ a ta dceru nikdy neuvidí jinak než z fotky :nevim:

saadet
Extra třída :D 11883 příspěvků 1 inzerát 22.10.14 11:10
@Chocoloco píše:
Mohu se zeptat, staci jen obecne, proc jste pohadani?
Jinak muj nazor je takovy, ze jste rodina a meli byste vystupovat jednotne. Tudiz pokud babi nechce-jeji skoda, ona prichazi o chvile s vnuckou.Uz nejste pubertalni deti, abyste museli poslouchat, kdo s kym kam muze a kdo ne.

Asi tak. Zalezi i na důvodu hádky, ale obecně je určítě důležitější „vaše“ rodina, než prarodiče..

evill
Závislačka 3775 příspěvků 22.10.14 11:14

Záleželo by na důvodu hádky. Jsou kraviny, kvůli kterým se dá do krve zhádat (např. politika), v takovém případě bych to chtěla smazat a věci podstatné (např. alkoholiici -pro každého něco jiného). Taky by záleželo jak to vidí manžel. Nejde jednoduše říct dceru bych odvezla nebo neodvezla, když není zřejmé o co jde.

Příspěvek upraven 22.10.14 v 11:17

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 22.10.14 11:14

Nevzala bych jí tam ani omylem. Kdyby jí chtěli vidět, přijeli by za ní i kdyby čert na koze jezdil. A navíc vím ze své zkušenosti, jak je těžké pro dítě, když má babička furt nějaký narážky na mamku :cert: A to si nic neudělaly, jen jí „odvedla“ syna :roll: takže u vás by to byl asi těžší kalibr. Takže hlavně že bude mít milující rodiče, navíc takhle je snad šance, že se babi začne stýskat a začnou za ní jezdit. Ale pokud jí tam manžel začne vozit bez tebe, tak je to, dle mého názoru, cesta do pekel. :think:

Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 22.10.14 11:15

Pokud vás „neberou“ všechny, i s tebou, nejela bych tam.

neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 22.10.14 11:22

Hádka začala banalitou - špatně uvařeným obědem, a nabalovaly se další věci. Subjektivně si myslím, že v „právu“ jsme my s partnerem, stojí samozřejmě při mě. S „tchýní“ jsme si nikdy nic pořádně neudělaly, jen mě nemá ráda jako člověka, jsem od ní moc odlišná. A není to schopná zpracovat.
Pořád jsem si mylslela, že máme určitý pakt o neútočení, ale ne, prostě vadím. Já bych s tím byla schopná žít, ale je mi líto, že to, že se dvě dospělé baby nezvládnou ignorovat, má odnášet vnučka a pořád hledám cestu, jak malou nepřipravit o babičku.

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 22.10.14 11:25
@neschopná mamka píše:
Hádka začala banalitou - špatně uvařeným obědem, a nabalovaly se další věci. Subjektivně si myslím, že v „právu“ jsme my s partnerem, stojí samozřejmě při mě. S „tchýní“ jsme si nikdy nic pořádně neudělaly, jen mě nemá ráda jako člověka, jsem od ní moc odlišná. A není to schopná zpracovat.
Pořád jsem si mylslela, že máme určitý pakt o neútočení, ale ne, prostě vadím. Já bych s tím byla schopná žít, ale je mi líto, že to, že se dvě dospělé baby nezvládnou ignorovat, má odnášet vnučka a pořád hledám cestu, jak malou nepřipravit o babičku.

Tak v tomto případě jí rozhodně jenom s tatínkem na oslavu nepouštěj, to by taky v budoucnu nemuselo dobře skončit. :( Základ rodiny jsi ty, malá a tvůj muž, to holt bude muset tchýňka pochopit a zkousnout.

Králičice
Extra třída :D 13334 příspěvků 22.10.14 11:25

@neschopná mamka - co oběd v restauraci? to by neprošlo? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >