Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky.
Potřebovala bych poradit. 19.1 jsem byla na gynekologii, doktor potvrdil těhotenství, byla jsem v 7tt. Objednal si mě až na měsíc, byla jsem z toho docela vedle, na mě hrozně dlouhá doba
Šla jsem tam dnes, s tím, že mi udělá ultrazvuk a já budu zase o něco klidnější, ale ne. Sestřička mi jen změřila tlak, on se mnou prohodil pár slov a když jsem se ho zeptala jestli mě bude vyšetřovat, tak mi řekl, že ne, že je to zbytečné, protože jsem za týden objednaná na genetiku.
Prosím vás, je to v pořádku? Jako chápu, je to „jen“ týden, ale přece.. to vyšetření je hotové za chviličku a.. bylo mi až do breku
Řekl mi, že je vše v pořádku, ale jak to může vědět. ![]()
Je to moje první těhotenství, tak jsem z toho vyprdlá ![]()
Doufám, že jsem to napsala tak nějak srozumitelně, kdyžtak se omlouvám za chyby.
Děkuji za všechny odpovědi.
Pokud nemáš žádné potíže, tak je to v pořádku. Každá těhotná má nárok na 3 ultrazvuky za těhotenství (ve 20tt, 30tt a myslím 37tt). Vše ostatní, co případně dr. dělá je nad rámec.
@darkblack píše:
Ano je to normální. mas narok na 3 UTZ behem tehotenstvi.
Aha, tak to jsi mě uklidnila, moc děkuji.
@Popokatepetla píše:
Pokud nemáš žádné potíže, tak je to v pořádku. Každá těhotná má nárok na 3 ultrazvuky za těhotenství (ve 20tt, 30tt a myslím 37tt). Vše ostatní, co případně dr. dělá je nad rámec.
To jsem vůbec netušila.
Dobrá, moc vám děkuji, jsem trošku v klidu. On má takový zvláštní přístup, pomalu se ho bojím na něco zeptat.
@Macik.S ono máš nárok jen na čtyři uz za těhotenství holt to tvůj mudr dodržuje, ale jsou doktoři kteří dělají uz pokaždé většinou mívají placené balíčky
Zřejmě „stará škola“. A průkazku ti vydal? K té genetice jí po tobě budou chtít a podle mě vystavit těhotenskou průkazku bez potvrzení UTZ, no to je minimálně zvláštní…
@Mar__tanka1983 píše:
Zřejmě „stará škola“. A průkazku ti vydal? K té genetice jí po tobě budou chtít a podle mě vystavit těhotenskou průkazku bez potvrzení UTZ, no to je minimálně zvláštní…
No, když jsem tam byla minulý měsíc, tak bylo vidět srdíčko a průkazku už mám od minula.
@Macik.S v tom 7.týdnu ti delal utz? dela se pak kolem toho 12. (ne až 20.jak píše @Popokatepetla ) pak kolem 20. a pak po 30.týdnu.
Dr dělá ultrazvuk pokaždé co tam jdu. teď jdu taky po měsíci- taky 7tt a měsíc klid. tak z toho nemám dobrý pocit ale vím že mi vyšetření udělá a budu mít i fotku.
ultrazvuk vnitřní
@darkblack píše:
@Macik.S v tom 7.týdnu ti delal utz? dela se pak kolem toho 12. (ne až 20.jak píše @Popokatepetla ) pak kolem 20. a pak po 30.týdnu.
Dělal právě a bylo vidět srdíčko. Teď jsem 11tt.
@Macik.S no tak vše v pořádku a opravdu další utz stačí o genetiku. tak jsem to mela i ja. jedno utz 3D na fotky jsem si platila. po ve 24.týdnu dr nabízel. jinak se delaje jen ty 3 no. tak jsem se nemohla vzdycky dockat.
Co chces vysetrovat?
Jsi tehotna, ne nemocna
A kontroly byvaji castejsi az ve tretim trimestru…
@Macik.S píše:
No, když jsem tam byla minulý měsíc, tak bylo vidět srdíčko a průkazku už mám od minula.
a tak to je jiná, tak v tom případě je ten postup řekla bych v pořádku
Jak psaly holky, na pojišťovnu máš nárok asi na čtyři UTZ, většina gyndařů jich dělá víc, asi kvůli hysterickým maminám
ale je to defacto nad rámec.
Nicméně tě chápu ![]()
@darkblack píše:Áá, moc ti děkuji. Uklidnila jsi mě
@Macik.S no tak vše v pořádku a opravdu další utz stačí o genetiku. tak jsem to mela i ja. jedno utz 3D na fotky jsem si platila. po ve 24.týdnu dr nabízel. jinak se delaje jen ty 3 no. tak jsem se nemohla vzdycky dockat.