Kontrola potvrzeného příjmu při půjčce?

anonymmka
2.5.10 21:31

Kontrola příjmu při půjčce??

Ráda bych se zeptala, zda někdo neví, jak je to při žádosti o půjčku, hypotéku s kontrolou příjmu.
Máme domeček na hypotéku, stavbní spoření, státní půjčku. Teď dostal manžel od rodičů druhý domek, lae ten potřebuje nutné opravy cca 450000,–
Problém je, že já jsem momentálně na MD, manžel sice vydělává kolem 20 tisic, ale oficiálně má 9000,– Nechci tady rozebírat, jak je to nemorální a tak. My s tím nic nenaděláme, žijeme v kraji, kde je nejvyšší nezaměstnanost a jsme rádi, že má vůbec práci. Šéf mu v práci řekl, že mu klidně na ten papír napíše skutečný plat, abychom na půjčku dosáhli, ale nezjiš´tuje se to nějak??? Přes finančák nebo tak???A pokud to praskne, co pak???Neche se mi žít s tím, že klameme, ale jinou možnost nemáme. Moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5436
2.5.10 21:50

Ahoj. Sice jsem konkrétně hypotéky nezpracovávala ale obecně by mělo platit potvrzení od zaměstnavatele a dál se po tom nepátrá. Zaměstnavatel se pod to podepíše, případně telefonicky potvrdí. Ale to už jsou taky informace,které by se po telefonu neměli řešit.
Jinak aspoň u nás v práci se vyžadovaly příjmy za posledních 6 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
2.5.10 21:50

Funguje to tak, ze banka dostane potvrzeni o prijmu s kontaktem na zamestnavatele, u ktereho si spravnost overuje… pokud on i telefoniky potvrdi to co je psano na papire, tak se to vice nezjistuje… nebo nevim o tom, ze by to tak nekdy nejaka banka praktikovala …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
2.5.10 22:07

Ovšem pokud by z nějakých důvodů došlo na nesplácení, tak může banka podat žalobu na úvěrový podvod. U jednoho našeho předluženého ex-zaměstnance se na nás obrátila policie s žádostí o součinnost právě s podezřením na úvěrový podvod a chtěli k tomu kopie mzdových listů ex-zaměstnance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
anonymmka
2.5.10 22:08

Holky moc děkuju, tak to by bylo fajn, ani nevíte jak mě to štve, hlavně při nemocenské, Taky teď s daněma by nám vraceli hezký balík, ale takhle nic. :-( Tak my to zkusíme, moc děkuji a přivítám i další názory.

• Nahlásit
  • Citovat
479
2.5.10 22:37

Ahoj, v zaměstnání jsem několikrát zažila, že to potvrzení telefonicky ověřovali. Nikdy se neptali na výši příjmů, pouze na to jestli tam ten dotyčný pracuje a jestli je zaměstnán na dobu neurčitou a není ve výpovědní lhůtě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.10 07:22

Byli jsme před lety ve stejné situaci.Také rádi,že manžel má alespoň nějakou práci a to, že neměl plat oficiálně psaný v plné výši,to nás mrzelo a báli jsme se nemoci,ale bohužel se s tím nedalo nic dělat.Hledali jsme nemovitost,věděli že budeme potřebovat úvěr,takže i tímto jsme se u zaměstnavatele „oháněli“,proč chceme vše ofiko.
Právě argument zaměstnavatele byl,že nám napíše příjem,jaký budeme potřebovat. :-x Bála jsem se tohoto podvodu,ale nic jiného nám nezbylo.Napsal kolik jsme potřebovali,museli jsme doložit i kopïe výplatní pásky-tu nám zhotovila známá,která dělala mzrovou účetní.Bála jsem se,aby si třeba neověřovali na sociálce,kolik se za manžela odvádí pojistné a podle toho se spočítá,kolik peněz pobírá.
Ale půjčku ze stavebního spoření jsme zaplatili už celou,hodně se mě ulevilo-bála jsem se,aby se na to nepřišlo,nevyhodnotilo jako podvod a nemuseli jsme zaplatit dlužnou částku jednorázově.To by byl průšvih.
Takže určitě to jde,i když nervy budete mít,ale bohužel jinak než podvodem na půjčku nedosáhnete.A zaměstnavatele také nepřinutíte,bohužel je to běžná praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
anonymmka
3.5.10 08:00

Je to hrůza, anonymní děkuji.
S páskami je to v pohodě, manžel dostává dvě jednu oficiální a jednu neoficiální. No dneska to zkusíme a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.11 23:55

Zdravím, mám podobný problém jako zakladatelka. nastoupila jsem do mazěstnání do společnosti mého manžela na 1 měsíc a následně na nemocenskou kvůli rizikovému těhu (bude následovat MD a RD) myslíte tedy že tedy do toho přiznání mám vyplnit že u nich pracuji těch 12 měsíců a mam takový a takový příjem? Samozřejmě, jestli si to budou zjišťovat v práci, tak manžel jim to potvrdí že tam pracuji (nejsem na neschopence ani md). Já si myslim že by mi tu půjčku jinak nedali. Neni to závratná částka, jen 100.000,– na 24 měsíců. Taky mam trošku strach jestli si to neověřují někde jinde než u zaměstnavatele. Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
18312
7.6.11 08:06

Anonymní, jaká jiná možnost je ověřit si, že pracuješ? Mě napadá jenom účtárna zaměstnavatele, zdravotní pojišťovna a správa sociálního zabezpečení… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
7.6.11 08:09

Oni volají zaměstnavateli, jen když mají nějakou pochybnost nebo namátkově.
Ale ta možnost, že si zavolají na OSSZ a zjistí si pravdu, tu stále je, takže já bych se asi do toho nepouštěla.
Já byla i v pozici toho, kdo tyhle papíry za firmu potvrzoval a vždycky jsem tam vyplňovala pravdu, i když na mě zaměstananci zkoušeli, abych tam dala to, co se hodí jim.
Jenže nikdy nevíš, zákon schválnosti funguje a do problémů se pak může dostat zaměstnavatel i ty.

A to si tu půjčku nemůže vzít manžel na sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
109
7.6.11 08:24

ahoj, že to budou ověřovat bych se nebála, většinou to vůbec nedělaj, ale nelhala bych v tom jak dlouho si tam zaměstnaná, 12 měsíců tam nejsi ne? Jsi tam aspon 3?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.11 11:48

právě že jsem tam zaměstnaná měsíc a pak sem nstoupila na nemocenskou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
70671
7.6.11 12:00

Takhle, řídila bych se tím, co mají v otázkách, pokud se ptají jen na to jak dlouho si zaměstnaná a na výši platu, tak nelžeš.
Ale pokud tam mají kolonku i na to zda nejsi na nemocenské, mateřské, případně chtějí příjem za poslední 3 měsíce, tak už by to podvod byl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
7.6.11 21:25

Ale jak dlouho jsi na neschopence? Ted čerstvě? Nikdo se tě nebude ptát jestli jsi nemocná, prostě jsi pracující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama