Koronavirus a miminko

Anonymní
12.8.20 22:18

Koronavirus a miminko

Ahoj, doteď jsem kvůli koronaviru nijak neplasila. Ale včera mě pustili z porodnice domu. Máme 5 ti denní miminko. A přítel stále chce jet navštívit svou matku. Samozřejmě i s malou. Chápu, že pro tchyni je to první vnouce, a že by ho ráda viděla. Ale znepokojuje mě, že tchyně pracuje v Tescu jako pokladní. Tudíž je denně v kontaktu se spousty lidmi. Stále mi predhazuje že moje matka ji vídat může (bydlíme ve 2 generačním domě s mou mamkou) ano moje mamka nás sice už navštívila, ale jen proto, že jsem potřebovala jakožto prvorodička první den sama s miminkem její pomoc. Moje mamka pracuje ale ve firmě, kde jsou 3 zaměstnanci. Tudíž mi to riziko přijde nižší. Přítel mi stále predhazuje, že nechci aby jeho mamka malou vidala. Což tak opravdu není ale nejde mu nijak vysvětlit, že do konce šestinedělí chci s malou zůstat doma a ne navštěvovat tchyni, která pracuje jako pokladní v tak velkém obchodě. Dneska je kvůli tomu na mě naštvaný celý den. A mě to opravdu mrzí. Ale tohle mi přijde jako moc velké riziko pro 5ti denní miminko. Jaký na to máte názor vy? Jeli by jste za tchyni?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4911
12.8.20 22:23

Nejela, ale neměla bych problém aby přijela na chvili ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 22:25

@JancaS84. Jenomže toto na mem strachu nic nemění. Je jedno, zda bychom byli u ni či u nás. Jde mi o to, že pracuje někde, kde přijde do kontaktu se strašně moc lidmi.

• Citovat
  • Nahlásit
4460
12.8.20 22:28
@Anonymní píše:
Ahoj, doteď jsem kvůli koronaviru nijak neplasila. Ale včera mě pustili z porodnice domu. Máme 5 ti denní miminko. A přítel stále chce jet navštívit svou matku. Samozřejmě i s malou. Chápu, že pro tchyni je to první vnouce, a že by ho ráda viděla. Ale znepokojuje mě, že tchyně pracuje v Tescu jako pokladní. Tudíž je denně v kontaktu se spousty lidmi. Stále mi predhazuje že moje matka ji vídat může (bydlíme ve 2 generačním domě s mou mamkou) ano moje mamka nás sice už navštívila, ale jen proto, že jsem potřebovala jakožto prvorodička první den sama s miminkem její pomoc. Moje mamka pracuje ale ve firmě, kde jsou 3 zaměstnanci. Tudíž mi to riziko přijde nižší. Přítel mi stále predhazuje, že nechci aby jeho mamka malou vidala. Což tak opravdu není ale nejde mu nijak vysvětlit, že do konce šestinedělí chci s malou zůstat doma a ne navštěvovat tchyni, která pracuje jako pokladní v tak velkém obchodě. Dneska je kvůli tomu na mě naštvaný celý den. A mě to opravdu mrzí. Ale tohle mi přijde jako moc velké riziko pro 5ti denní miminko. Jaký na to máte názor vy? Jeli by jste za tchyni?

a co přesně se změní po šestinedělí? dítě bude mít pořád stejnou imunitu a pořád bude mimino okterý budeš mít strach…a tak by tchyně mohla vnouče vidět třeba za rok :nevim: chápu strach o dítě ale taky chápu tchyni že chce dítě vidět a vůbec se nedivím že je přítel naštvaný

Příspěvek upraven 12.08.20 v 22:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
12.8.20 22:29

Jakože po šestinedělí už riziková tchýně nebude? Ach jo proč všichni z té korony blbnou. Počkej ještě se ti narodí chlapeček a jednou z tebe taky bude tchýně. Vrátí se ti takové chování jako bumerang

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13935
12.8.20 22:29

Když tě to tak děsí, ať si vezme respirator. Příteli se nedivím, že je naštvaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3578
12.8.20 22:30
@Anonymní píše:
@JancaS84. Jenomže toto na mem strachu nic nemění. Je jedno, zda bychom byli u ni či u nás. Jde mi o to, že pracuje někde, kde přijde do kontaktu se strašně moc lidmi.

A tvůj přítel nepracuje? Nechodí do obchodu? Dezinfikuje si pokaždé ruce? Tak řekni tchyni, že máš strach a než přijede ať si zajde na test na Covid, který ji zaplatíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3284
12.8.20 22:30

Já bych nejela v šestinedělí nikam. Tchyni bych pozvala k nám a hned mezi dveřmi bych ji poslala do koupelny umýt si ruce, vydezinfikovat a nasadit roušku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4911
12.8.20 22:32

Mám taky malý miminko a obě babičky byly dokonce v kontaktu s nakazenymi a všichni jsme zdraví. V obchodě mají všude štíty ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
12.8.20 22:32

Ne s týdenním dítětem bych nikam necestovala. Pokud by tchýně chtěla miminko vidět, musela by přijet k nám. Ten zbytek bych tak moc neřešila. Pokud nemá příznaky nějaké infekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3284
12.8.20 22:35

Ale tak nebuďte hned jak supi zase…
Má doma 5ti denního prcka, sotva se vrátila z porodnice, ještě se z toho všeho vzpamatovává a chlap už chce, aby s ním někam cestovala. Trochu pochopení by to chtělo. Kdo z nás se o toho minipidi prďouska po příchodu z porodnice nebál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 22:35

@Petkaelik
Tak ja sama bych teda ohrožovat svoje vnouce nechtěla. Jedná její kolegyně je v karanteně z důvodu, že covid ma její manžel. Tak se čeká ještě na její výsledky. A její druhá kolegyně Covid prodělala aniž by měla nějaké příznaky. Z toho důvodu si si fakt nepřeji, k ní tahat 5 denní miminko.

• Citovat
  • Nahlásit
12488
12.8.20 22:36

Tak ne tak davno se v sestinedeli proste na navstevy nechodilo, uz se na to zapomelo…nebo maximalne na chvilku nakouknout, ted se vsichni muzou zblaznit… Nikam bych nejezdila, ale asi bych prezila, kdyby se tchyne stavila tak, jak pise @Whitedog - umyt, desinfekce, rouska. Zadne sahani na mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4460
12.8.20 22:38
@Whitedog píše:
Ale tak nebuďte hned jak supi zase…
Má doma 5ti denního prcka, sotva se vrátila z porodnice, ještě se z toho všeho vzpamatovává a chlap už chce, aby s ním někam cestovala. Trochu pochopení by to chtělo. Kdo z nás se o toho minipidi prďouska po příchodu z porodnice nebál…

já třeba chápu že nechce cestovat, ale vždyť ona nechce ani aby tchyně přijela.

strach o dítě je přirozený a každá ho máme, dokonce každá z něčeho jinýho, ale přece se tím strachem nenecháme ochromit a to natolik že vlastní babička neuvidí vnouče :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1473
12.8.20 22:39

Ja rodila pred 10 lety a pamatuji si, ze jsem navstevy prijimala az 5 tyden po porodu, protoze jsem fakt nechtela nikoho videt, byla zima, velky mrazy a proste jsem se ani necitila mit navstevy.
5 denni mimco bych vazne nikam netahala, natiz v Covid blazinci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama