Koronavirus vs. nachlazení?

2779
11.7.20 11:32

Koronavirus vs. nachlazení?

Díky poměrně chladnému létu je hodně lidí nachlazených. Mám ale pocit, že lidé už po počátečním šoku hrozbu covidu-19 vytěsňují a nechtějí si ji připouštět. V kanceláři je nás deset. Z toho 4 lidé kašlou nebo i smrkají a chodí s tím normálně do práce, že to je jen nachlazení. Asi i je, ale přesto z toho nemám dobrý pocit. Kdy by si měli nechat udělat test, kde je ta hranice, kdy je potřeba to řešit? Jak to tak vidím, většina lidí bude dělat mrtvé brouky a bude chtít svoji virózu přechodit tak, jak to bývalo běžné dřív. Normálně budou chodit do práce, prskat a kašlat na lidi kolem sebe. Když jim někdo něco řekne, dívají se na vás jak na hysterika. Jaká je situace u vás v práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1326
11.7.20 11:38

Teď je to ještě těžké, ale časem Covid bude běžnou nemocí, prostě zase nachlazení, které nikdo neřeší. Lidé jsou finančně vyšťavení po karanténě a každý je vděčný za práci. Za týden si můžeš zase stěžovat, že děláš práci za 4 kolegy a oni se valí doma jen s rýmou. Taky bych to řešila až u vysokých horeček, jinak ne :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8626
11.7.20 11:39

Kdyby každý, kdo má nějaké příznaky virozy, zůstal pokaždé doma, tak se naši pacienti asi musí mýt, krmit a polohovat sami. Pokud bych byla nachlazená, zůstanu doma jen v případě, že jsem prokazatelně přišla do kontaktu s někým, kdo je pozitivní. Kvůli Covidu se fakt planeta zastavit nemůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21211
11.7.20 11:44

@Veveří Cekala bych, ze si zazadaji o home office. Pokud povaha prace nedovoluje, tak budou minimalne chodit do prace s rouskou, kterou neodlozi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
11.7.20 11:48

Ted nastesti zadne nachlazene kolem sebe nemam ale zacne skola a neumim si predstavit ten maras kolem rijna atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13953
11.7.20 11:48

U nás jsou na vstupu do prace termokamery, takže člověk se zvýšenou teplotou neprojde přes tuto kontrolu a jde domů. Nastydlé kolegy bych nejspíš poslala domů na sickday a ať si vyřeší neschopenku. Ale jsme v Praze, takže určitá míra hysterie je na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
11.7.20 11:49

@Sue2008 @Aduš8 to je sice všechno hezké, ale kdyby člověk neměl doma staré rodiče, o které se bojí. Pokud ale všichni nemocní budou chodit do práce a nikdo se nebude testovat, tak jak pak můžu tvrdit, že jsem se nesetkala s někým pozitivním? A když už někdo má potřebu s kašlem chodit mezi lidi, měl by si aspoň nasadit roušku. Prostě půjde to tentokrát mnohem rychleji, protože všem otrnulo. Na to se musíme připravit. Lidi už nebudou nikdy tak disciplinovaní jako na jaře :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7949
11.7.20 11:52
@nozu píše:
U nás jsou na vstupu do prace termokamery, takže člověk se zvýšenou teplotou neprojde přes tuto kontrolu a jde domů. Nastydlé kolegy bych nejspíš poslala domů na sickday a ať si vyřeší neschopenku. Ale jsme v Praze, takže určitá míra hysterie je na místě.

No ne kazdy nemocny (a nejen covidem) miva teploty a ne kazdy muze jit na HO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
11.7.20 11:53
@nozu píše:
U nás jsou na vstupu do prace termokamery, takže člověk se zvýšenou teplotou neprojde přes tuto kontrolu a jde domů. Nastydlé kolegy bych nejspíš poslala domů na sickday a ať si vyřeší neschopenku. Ale jsme v Praze, takže určitá míra hysterie je na místě.

Ja treba teplotu skoro nemivam, to uz fakt musi byt, abych mela nad 37. Kdyz vezmu jak jsem byla nachlazena na podzim loni a musela jsem fungovat, tak by me ted lidi asi zamordovali :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
11.7.20 11:53

@Svistice je nás 10 v poměrně prťavé kanceláři. Home office si vzít mohou, ale nechtějí. Vůbec nevím, co s tím. Nechci dělat v práci dusno, ale blbý pocit z toho mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
11.7.20 11:56
@Kaileee píše:
Ted nastesti zadne nachlazene kolem sebe nemam ale zacne skola a neumim si predstavit ten maras kolem rijna atd…

To bude teprve mazec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13953
11.7.20 12:00

@Veveří a co na to říká vedení? Zase pokud nejste v regionu, kde je aktuální výskyt, asi bych to nechala být. A nebo si vem homeoffice ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21171
11.7.20 12:01

Tak ono stačí i obyčejné astma. Mivam období, kdy prostě kašlu a přitom nejsem infekční. Jednak to blbě vypadá, ale teď ani nepoznám, jestli kašlu kvůli astmatu nebo covidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13953
11.7.20 12:01

Já třeba klidně vystupuji z tramvaje, když tam začne někdo pokašlávat. Buď čekám na další a nebo jdu pěšky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2779
11.7.20 12:08
@vokishka píše:
Tak ono stačí i obyčejné astma. Mivam období, kdy prostě kašlu a přitom nejsem infekční. Jednak to blbě vypadá, ale teď ani nepoznám, jestli kašlu kvůli astmatu nebo covidu.

Kolegové se netají tím, že jsou nachlazení. Mám je ráda, nechci je prudit, ale vnitřně mi to vadí, protože se bojím, že něco dotáhnu domů rodičům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama