Kortikoidy v těhotenství po IVF

315
18.5.18 17:54

Kortikoidy v těhotenství po IVF

Ahoj holky, prosím o radu. Užívala některá z vás kortikoidy na začátku těhotenství kvůli imunitě (Medrol či Prednison)? Buď teda při otěhotnění přirozenou cestou nebo po IVF. Zajímalo by mě především v kolikátém týdnu vám byly léky vysazeny. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
527
18.5.18 18:18

@Bublina1414 Ahoj ja vysazovala medrol 15tt, dale pokracuju injekcema clexanu mam zvyseny annexin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4102
18.5.18 18:21

@Bublina1414 brala jsem Medrol do ukončeného 17tt a dál beru Anopyrin a to až do konce těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
18.5.18 18:26

Měla jsem metypred, vysazovala jsem ve 13tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
18.5.18 18:30

Díky holky. Já beru Medrol a mam ho vysadit ve 13tt. No co vám budu povídat, mam z toho obavy :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
18.5.18 18:35

Holky a kolik berete toho Medrolu? Jen jsem zvědavá. To je ale jen nějaká mini dávka, že? Mě dávali 4 mg denně celé těhotenství kvůli něčemu jinému, ale vykašlala jsem se na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
18.5.18 18:39

@Lerista Brala jsem pri prvnim pokusu 4mg. Je silnejsi nez prednison. Vzali mi ho hned když se zadarilo a skoncilo to potratem. Ted jsem brala pouze pulku a stacyl a snad tuk tuk je vse v poradku. Ja jsem za nej vdecna, bez nej byly dalsi dva potraty v zime. Ale mam vice imunitnich problemu dohromady. Tak mozna pomohl kdo vi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
18.5.18 18:41

@Bublina1414 Co presne ti z tech imunitnich testu vyskakuje za protilatky? Jsou hodne vysoke nebo hranicne zvysene?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
18.5.18 18:46

@krispyna to je fakt nepatrná dávka. Až se divím, že by to mělo nějaký účinek. Já mám zkušenosti s dávkami 1000 mg denně a to je pak jízda. Naštěstí ne v těhotenství, to by bylo to mimino chudák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
18.5.18 18:48

@krispyna Jsou to nějaký buňky, teď přesně si nevzpomenu ale je to jen zvýšený. Začala jsem užívat Medrol už 6 neděl před IVF. Beru 4 mg denně. Předtím jsem užívala Prednison ale žádné těhu po tom nebylo. Mudr mi dělala nějaký krevní testy v 6+3 a říkala že výsledky jsou ok takže do 12tt užívat celou dávku a na 13tt snížit na půlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
18.5.18 18:52

@krispyna Tak jsem to našla. Imunopatologický terén. aktivita NK bb. proti trofoblastu zvýšena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
18.5.18 18:53

@Lerista Oni asi moc vysoke nechteji davat to by asi ty hodnoty musely byt hodne nad hranici. Me ho prave na gynde hned vzal pri zjisteni tehotenstvi a vezlo se to. Vyskakovala mi dva roky stridave zona pellucida, sperma, annexin. Tyhle davky psal imunolog, a pak uz hematologie. Jinak jsem se s hcg vzdy dostala na pozitivitu a skoncilo to jak rychle to zacalo. To verim to te muselo s tema davkama i vsechno bolet ne? Klouby, otoky. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
18.5.18 18:58

@Bublina1414 NK bunky mi imunolog testoval dvakrat a dvakrat byly potvrzene jako pozitivni a rovnou me predal na hematologii kde davaji od 12 tt injekce miniheparinu. Medrol se da protahnout pri vysazovani jeste na 2mg obden (tim nechci nijak radit, jen jsem ted tak vysazovala taky). Car by si na to mel davat pozor, tak jestli pak uz vysly testy v poradku nezbyva nez verit :kytka: Na prednison jsem take nereagovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
18.5.18 19:14

@krispyna Ten miniheparin je na trombózu viď? Mě dělali trombózní mutace a mám to v pořádku. Jediné že jsem měla rozházenou imunitu tak jsem dostávala před IVF a po transféru injekce imunoglobulinu a + teda ten Medrol na ty NK.
Do Car už nechodím, hned při potvrzení srdeční akci mě předali k obvodní takže i na imunologii chodím jinam. A to už jsem vlastně začala chodit dřív protože v CAR objednání klidně i 2-3 mesíce. To jsem si nemohla dovolit takhle dlouho čekat. A ty jsi teď po IVF nebo inseminaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
18.5.18 19:32

@krispyna jojo, je to mazec. Dohromady toho mám 5000 mag za 5 dnů. Jsem jak zfetovaná. Bolí mě celý člověk, vyrážka, vidím zeleně, přibírám 1 kg za den - otoky a do toho žravá. Bolí mě klouby, v krku, nespavost, zácpa, bolesti žaludku. A když pak nesnižuju postupně, následuje luxusní absťák. Kosti mám už jako 70 letá babka. Nedávno jsem si celkem snadno zlomila pažní kost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama