Kotník

Anonymní
5.6.21 19:15

Kotník

Čauky děvčata, mám jeden menší problémek a ten je… pár let už mám problém s kotníkem, vždycky se mi vymkne i když jdu po rovném chodníku ale po 10 minutách to rozchodím a nemám ho ani tak nateklí, ale když se to stane tak mě musí někdo držet protože automaticky se mi chce omdlít, začnou se mi mlžit oči, a blbě slyším, kymácím sebou ze strany na stranu a je mi z toho zle.. Udělá se mi to tak 3× do roka ale tento měsíc už se mi to stalo 2× naštěstí semnou vždycky byly kamarádky, které mě vždy podrželi.. Ale zaráží mě že to prostě rozdýchám a hned po těch 10 min rozchodím jak kdyby se nic nestalo 🤷‍♀️.. Ale bojím se že se mi zase vymkne a budu sama s mým Malím synem kterému je 15 měsíců… Má stímhle někdo zkušenosti?? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24344
5.6.21 19:24

Uvolněné vazy v kloubu, noha se vymkne, bolí to, ale „rozchodí“ se to
Mám to samé po několika úrazech ve sportu. Moc se s tím nedá dělat, můžeš zkusit navštívit fyzioterapeuta.
Já to vyřešila Barefoot botami, minimální podrážka, takže se není na čem vymknout a díky bosé chůzi mám hodně posílené svaly, noha líp drží, už jsem si nevymkla kotník nějaký čtyři roky. A to bývaly doby, kdy se mi to stávalo třikrát do měsíce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24344
5.6.21 19:28

Mohlo by pomoct i třeba tejpovani, ale já osobně si myslím, že to je jako všechny ostatní podpory jako jsou třeba dlahy. Sice to nohu podrží, ale svaly s vyazy se dále povolují, jak se nepoužívají.
Nosila sem svého času téměř denne speciální ortézu do boty a pak sem měla pocit, že si vyhodím kotník jen co položím nohy z postele. Takže sem se jich časem zbavila :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
5.6.21 20:59

Me se to stava taky nekolikrat do roka, nejhorsi za cca poslednich 20 let bylo pred dvema roky… az na vyron.
Kazdopadne aspon pri tom neupadam do mlob, jen to zaboli a pak to behem par minut rozchodim. Asi by stalo zkusit ten barefoot boty a nejaky cviky na posileni kotniku. Ono se s tim asi neda uplne nic moc delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat