Krátké ranní cvičení

74
22.2.16 17:43

krátké ranní cvičení

Ahoj holky, chtěla bych začít zhubnout a vůbec nedělám žádný sport a někde jsem cetla že když cvičite rano že to pomáhá a prý stačí pět minut.. Myslíte že je to pravda? A chůze taky pomáhá??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.2.16 17:53

Ne, pravda to není.

• Citovat
  • Upravit
18161
22.2.16 17:56
@Zuzuku píše:
Ahoj holky, chtěla bych začít zhubnout a vůbec nedělám žádný sport a někde jsem cetla že když cvičite rano že to pomáhá a prý stačí pět minut.. Myslíte že je to pravda? A chůze taky pomáhá??

Ale tak to vis, lepsi neco, nez nic. I kdyz 5 min je sotva na protazeni se, to je dost malo. Kdybys ses dostala alespon na 20 min, idealne 30 min, tak to uz smysl mit bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202
22.2.16 18:10

@Zuzuku po ránu by mohlo být fajn zacvicit si jogovou sestavu pozdrav slunci, ale svizne, dynamicky, jak rychle zvladnes. počet kol postupně zvyšovat. Chůze je na hubnutí super, ale svizna a technicky správná. Super je treba Nordic walking :palec:. aspoň 6km obden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
22.2.16 18:13

No, je to dobrý na začátek s 5tibeťany, tam každej cvik zabere zezačátku tak minutu… ale i ti by chtěli navýšit tak na cca 20 opakování tak dva až třikrát denně… jo a chůze se nesčítá za celý den, je na to potřeba taky tak 40 min né uplně plouživým tempem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6079
22.2.16 18:29

@kacaba379 a máš nějaký tip na ten pozdrav slunci? Chtěla bych to zařadit do ranního cvičení s prckama ve školce, ale ještě jsem na nic kloudneho nenarazila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13779
22.2.16 19:04

Chůze je na hubnutí super, pěkně svižně a alespoň hodinku denně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
22.2.16 19:34

@Zuzuku Cvičím od května každé ráno s Jill cca 30 minut a mám dole 20kg. Myslím, že pět minut je málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202
22.2.16 20:22

Tak třeba toto jsem našla http://www.jogaprodeti.cz/…zdrav-slunci Jsou to stejné pozice jako pro dospělé, tam se s tím asi moc čarovat nedá, to už by pak nebyl pozdrav slunci :-). Ale s dětma bych to cvičila asi spíše pomaleji, v souladu s dechem. Ale my jsme to právě vždycky cvičili dynamicky, ať se taky trochu zapotíme :-) A pro mě to teda docela náročné bylo, ale já nejsem žádná super cvičenka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elenentka
28.9.16 18:46

Pozdrav slunci

Obnovuju starší téma… dneska ráno mě záda přesvědčila, že takhle to už fakt dál nepůjde, a musím se sebou začít něco dělat… aspoň po troškách.
Nejde mi o hubnutí, ale spíš o tom, už někde začít…

Umínila jsem si, že začnu ráno (po nakrmení a přebalení potomka :lol: ) tím, že se aspoň pár minut protáhnu, a vždycky se mi moc líbila krátká sestava Pozdav slunci.
Pátrám na netu po videu, které bych si mohla ráno pouštět… na youtube je toho milion! ale zatím jsem nenarazila na takové, kde by cvičení i doprovázel komentář kde nádech, výdech, zadržet dech… a zároveň to bylo prostě nějak slušně nahrané - taková ta domáci videa natočená v bytě určitě nějsou špatná, ale já mám někdy co dělat abych předcvičující rozuměla.

Nemáte nějaký tip? Případně i jiné krátké „protahovací“ video :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
1862
28.9.16 19:03

@Elenentka Jestli umíš trochu anglicky, tohle je fajn: https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
28.9.16 19:05

@Elenentka Pro začátek začni třeba chodit na nějaké kurzy power jogy. Pak budeš uplně v pohodě rozumět všem videím. Jinak na ráno je nejlepší trochu cardia cvičení. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elenentka
28.9.16 19:20

@Anys29 Moc děkuju, přesně něco takového jsem měla na mysli! :potlesk:

@Whiskin díky za doporučení, chodila jsem v minulosti na powerjogu i pilates, přesto nevím, jak v konkrétní sestavě Pozdrav slunci pracovat s dechem, proto hledám to co jsem popsala.

• Nahlásit
  • Citovat
1862
28.9.16 19:51

@Elenentka Pokud tě jóga chytne, tak Ester je skvělá :palec: Cvičím podle ní hodně. Má placenou stránku, ale spousta videí je právě na youtube zdarma. Tak hodně zdaru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
28.9.16 20:07

@Elenentka Pozdrav slunci je na provedení docela náročný cvik, i když tak nevypadá. Právě proto doporučuju bezvadného předcvičovatele/předcvičovatelku, která vysvětlí, jak pracovat s dechem. Za sebe razím ale chlapa, coby trénera. Každopádně, práce s dechem je proces na několik měsíců, než se správně naučíš dýchat.

Ale ta námaha za to stojí. Pak budeš mít úplně jiné výkony třeba v běhu nebo i jiných sportech. Také se pak lépe usíná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama