Krb a koberec - jde to dohromady?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
236
23.8.13 16:40
@monca114 píše:
@Morc Tak tohle je debata hlavně o krbu :mrgreen:

Dekuji za upozorneni. Jako bystra zena, vsak zajiste rychle zjistis, jsem nebyl prvni, kdo zminil plyn.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
23.8.13 17:13

@Morc Jen tak málo, jo? No musí mít malej výkon, ne? No to je jedno

  • Citovat
  • Upravit
monca114
23.8.13 17:15

@Morc netvrdím, žes byl první :D Nevím, co máte za kotel, ani jak velikej barák, ovšem na náš barák by kotel stál tak kolem těch 70ti tisíc. Nejlépe kondenzák, protože s topením bychom se nedoplatili. Jen náš obývák má 50m2

  • Citovat
  • Upravit
10351
23.8.13 18:52

Máme taky koberec u krbovek, pod nima jen plech. Koberec má na pár místech malá vypálená kolečka, ale taky jsem ho moc nešetřila, býváme tam sporadicky a nějak tam už na všechno kašlu :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
236
23.8.13 19:20

@monca114
Dal jsem si tu praci a zjistil jsem Vam mame Proterm Panther Condens 25KKO o vykonu max. 26,7 kw.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30991
23.8.13 19:24

Problem neni s horni hranici vykonu, ale s dolni. To pak dost zvysuje cenu kotle. My mame kvuli nizkym tepelnym ztratam kotel se spodni hranici 4 kW a stal asi 60, kondenzacni.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8523
23.8.13 19:42

Máme rohovej krb, ode zdi ke zdi máme udělanej schod a ten je obloženej dlažbou. Na kraji máme ohrádkou kvůli dětem, to na fotce ještě není. Jinak po celým obýváku je koberec. Je to bez problémů. Až budou prachy, srovná se podlaha a chci tam lino.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31292
23.8.13 20:42

Jen abych to uvedla na pravou míru.
Bavila jsem se o rozvodech a kotli. Myslela sem tím komplet rozvody, tedy včetně trubek a radiátorů, protože pokud někdo vytápí jen lokálně (krbem a pod.), tak ty rozvody nemá.
Jinak jak bylo řečeno, kotel stojí, co tak vím okolo těch 70 +- k tomu 7 radiátorů…no a sme tam.

To vyúčtování, jak jsi psal @Morc tak to je jako roční vyúčtování za plyn? no tak to je např. pro mě palba, kterou bysme neuplatili… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9090
23.8.13 22:41

@PetraJ nádhera :potlesk:

Jinak my máme krbová kamna od firmy Haas&sohn a stály kolem 30 tisíc, s výměníkem ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
236
30.8.13 15:22

@Mar__tanka1983
Ano, je to rocni vyuctovani za plyn 3 podlazniho RD, kazdy byt o vymere cca 120m. Plyn je jak na vytapeni, tak na ohrev vody pro 10 lidi. Kotel za +- 70 na sedm radiatoru je zbytecne predimenzovan (zalezi kolik m3 ma vytapet). Stejnou sluzbu na 7 radiatoru udela i kondenzacni kotel za polovinu. Deskove radiatory se daji koupit kolem 1-2000czk ( opet zalezi jak velke mistnosti maji vytopit), medene trubky cena cca 200 czk/metr.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
236
30.8.13 15:46

@Mar__tanka1983
Jeste dodam, ze jsem nasel kotel 77 tisic, ale ten vazi 499kg, jeho lacinejsi bratricek za 58 tisic vazi 421 kg. Vykonostne jsou ty kotle uplne nekde jinde- to jsou kotle pro statek, kde je topeni i v mastali.

http://www.gas.cz/…lo-eko:3745/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný