Křečové žíly - jaká operace?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
29577
28.1.12 14:09

Kubykulo sice jsem na operaci žil ještě nebyla,ale mám za sebou několik mnohem náročnějších-8 hod na sále apod.,celkové se vůbec neboj,já bych jinak nešla,vědět,že se mi zrovna hrabou v noze … :poblion:

Já bych tak ráda na operaci šla !!!!!! JENŽE- všude mi doporučují jen metodu CHIVA , že to ještě nemám v tak hrozném stavu(5 zánětů žil a 3 trombozy jsou asi málo),tak šlapu po světě dál s žílou,která mi dělá paseku,ale zatím to stále není na operaci.Nemám na to na mateřské peníz :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5345
28.1.12 14:48

Berry oni budou spíš pro to, aby mi dali tu epi a to já se bojím že uslyším co tam říkají i s oblbovákem v ruce..a samo bojím se bolesti.
jdu na klasickou, hradí zp…mám do těch vystouplých žil dost často křeče, ale to asi každý kdo s tím má problémy..lékař hned že ano k operaci…mám jak na lýtkách tak na stehně, tak co jsem se dočetla, bude řezáno v tříslech, to se bojím až to přijde k sobě.
vím že jsou horší operace, ale prostě bojím .-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29577
28.1.12 14:52

Křeče mám taky,hlavně v noci. Neboj. Dostaneš léky proti bolesti,no nebudu tě tahat za nos,ty první hodiny nejsou žádnej průchod růžovým sadem,ale to by tě čekalo i u epi. Takhle to aspoń ještě o trochu dýl zaspíš a nebudeš vědět o ničem.
A neboj,probudíš se URČITĚ. :lol: :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.12 17:08

ahoj, zkusim obnovit diskuzi ;)

akorát se budu ptát asi na blbě, ale v jakým případě se dělá sklerotizace a v jakým už je to na operaci? Na stehně se mi udělaly vedle sebe dvě takový vlnitý žíly, jsou dlouhý asi 5cm každá. To už je na operaci? :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
1933
17.3.12 20:05
kubykula píše:
Berry oni budou spíš pro to, aby mi dali tu epi a to já se bojím že uslyším co tam říkají i s oblbovákem v ruce..a samo bojím se bolesti.
jdu na klasickou, hradí zp…mám do těch vystouplých žil dost často křeče, ale to asi každý kdo s tím má problémy..lékař hned že ano k operaci…mám jak na lýtkách tak na stehně, tak co jsem se dočetla, bude řezáno v tříslech, to se bojím až to přijde k sobě.
vím že jsou horší operace, ale prostě bojím .-(

Ahoj chtěla jsem se zeptat, mám taky křečový žíly a měla jsem i trombozu, ale z důvodu operace, po které jsem 4 dni jen ležela a nedávali mi nic na ředění :pocitac: . Moje obvoďačka mi říkala, že by chtěly ven, ale pořád to tak nějak oddaluje :think: , že jsou na sklerotizace dlouhé čekací doby a že ani pořádně neví, kterej dr. je na tohle „nejlepší“ :think: :nevim: ...... Byla jsem u jednoho soukromýho v Hradci Králové, specialista, ke kterému jezdí i herci z Prahy. No jo, jenže on chtěl za jednu nohu 15.000,– :zed: 8o :-O . Takže to fakt nedám. Chci se zeptat, když mě pošle do „normální“ nemocnice, kde mi ty žíly vyndají, mělo by to jít na pojišťovnu, že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8935
17.3.12 20:38

Když je sklerotizace ze zdravotních důvodů-záněty žil-tak je hrazená.Jinak jsem platila cca 400,– za jednu ampulku,stačila jedna na dvě nohy,neměla jsem je moc veliký.Kamarádka má občas ampulky dvě.
Najdi si na netu poradny,kde se zabývají křečovými žilami a obvolej si je-čekací lhůty,peníze a potom se podívej na www.znamylekar.cz a pro jistotu precti jaký názor mají pacienti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5345
18.3.12 12:09

ahojky
tak mám operaci za sebou, minulé pondělí mě operovali, takže zítra je to týden, klasickou cestou vytažení žíly, zatím mi to hraje všemi barvami, ale už to ani nebolí, jen když to nemám stažené večer při mytí, za týden jdu na vyndání stehů a pak na kontrolu za další týden.
Mám to z kosmetického hlediska, ale občas i bolesti…neplatila jsem nic.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1933
19.3.12 21:24
kubykula píše:
ahojky
tak mám operaci za sebou, minulé pondělí mě operovali, takže zítra je to týden, klasickou cestou vytažení žíly, zatím mi to hraje všemi barvami, ale už to ani nebolí, jen když to nemám stažené večer při mytí, za týden jdu na vyndání stehů a pak na kontrolu za další týden.
Mám to z kosmetického hlediska, ale občas i bolesti…neplatila jsem nic.

Kubykulko, můžu být hodně zvědavá a zeptat se jak operace asi probíhala? A co nožky, dobrý? A stehy? To je to klasický naříznutí v tříslech asi na 3-5 stehů? Jsi po operaci krátce, ale už je znát nějaký výsledek? Jsi spokojená?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5345
20.3.12 14:00
PeťulinQa 82 píše:
kubykula píše:
ahojky
tak mám operaci za sebou, minulé pondělí mě operovali, takže zítra je to týden, klasickou cestou vytažení žíly, zatím mi to hraje všemi barvami, ale už to ani nebolí, jen když to nemám stažené večer při mytí, za týden jdu na vyndání stehů a pak na kontrolu za další týden.
Mám to z kosmetického hlediska, ale občas i bolesti…neplatila jsem nic.
Kubykulko, můžu být hodně zvědavá a zeptat se jak operace asi probíhala? A co nožky, dobrý? A stehy? To je to klasický naříznutí v tříslech asi na 3-5 stehů? Jsi po operaci krátce, ale už je znát nějaký výsledek? Jsi spokojená?

no jak probíhala…nechala jsem si píchnout do páteře epi, spinál, nebo jak se to jmenuje, nechtěla jsem celkovou narkozu, bála jsem se zda nic neuslyším, ale vůbec, za půl hodiny jsem to měla hotové, měla jsem jen dvě hnusné žíly na jedné noze…v pondělí mi to dělali ráno a ve středu mě pouštěli, mám obvazy, ty sundavám jen na koupání a zas omotám nohu…fialový to mám, ale to je prý normální, 10-12dní po operaci se jde na vyndání stehů, to jdu ted v pátek a pak za další týden na kontrolu.
Noha už nebolí, jen je to citlivý když sundám obvaz a jdu bez něj, hlavní tu žílu jsem měla z boku stehna, vnitřního, takže jak se tam kůže hýbe, tak to bolí…ale je to lepší a lepší…
no šla bych do toho určo znovu…už se těším na léto na sukýnku :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5345
20.3.12 14:01

jo a naříznuté v tříslech to nemám, protože jsem to neměla tak hrozné takže mám čtyři šití na noze, ale prý to bude neznatelné.....noha je fialová ale žíla není :-) takže výsledek vidím pozitivní :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1933
20.3.12 14:10
kubykula píše:
PeťulinQa 82 píše:
kubykula píše:
ahojky
tak mám operaci za sebou, minulé pondělí mě operovali, takže zítra je to týden, klasickou cestou vytažení žíly, zatím mi to hraje všemi barvami, ale už to ani nebolí, jen když to nemám stažené večer při mytí, za týden jdu na vyndání stehů a pak na kontrolu za další týden.
Mám to z kosmetického hlediska, ale občas i bolesti…neplatila jsem nic.
Kubykulko, můžu být hodně zvědavá a zeptat se jak operace asi probíhala? A co nožky, dobrý? A stehy? To je to klasický naříznutí v tříslech asi na 3-5 stehů? Jsi po operaci krátce, ale už je znát nějaký výsledek? Jsi spokojená?
no jak probíhala…nechala jsem si píchnout do páteře epi, spinál, nebo jak se to jmenuje, nechtěla jsem celkovou narkozu, bála jsem se zda nic neuslyším, ale vůbec, za půl hodiny jsem to měla hotové, měla jsem jen dvě hnusné žíly na jedné noze…v pondělí mi to dělali ráno a ve středu mě pouštěli, mám obvazy, ty sundavám jen na koupání a zas omotám nohu…fialový to mám, ale to je prý normální, 10-12dní po operaci se jde na vyndání stehů, to jdu ted v pátek a pak za další týden na kontrolu.
Noha už nebolí, jen je to citlivý když sundám obvaz a jdu bez něj, hlavní tu žílu jsem měla z boku stehna, vnitřního, takže jak se tam kůže hýbe, tak to bolí…ale je to lepší a lepší…
no šla bych do toho určo znovu…už se těším na léto na sukýnku :-)

Děkuju :hug: , tak pokud nedopadne těhu, tak bych klidně za měsíc šla. Nooo, jsem asi naivní, že by mě vzali takhle bzro, co :nevim: ??? No, tak prostě co nejdřív. Já stejně s těma mejma nohama sukýnku nosit nebudu, ale budu ráda, když nohy nebudou bolet. A musíš ty nohy mít omotaný obinadlem, nebo můžu natahovat kompresní punčošky? Někdy mě ta noha fakt tak bolí, že na ní nemůžu ani stoupnout - takže vždy jdu pro kámošku punčošku. A myslím, že kvůli už mé prodělané pooperační tromboze, by mě asi celou neuspávali. A můžu se zeptat ještě na ty stehy? Jsou v třísle nebo prostě u každý nožky říznou jinak jak potřebují? Děkuju Kubykulko, jsi zlatíčko :hug: .

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5345
20.3.12 18:16

normálně to řezají v tříslech, ale tím že jsem to neměla takový, tak sekli každou žílu kde vyčnívala mimo takže u každé žíly dvě jizvičky…
mě dali na výběr zda uspat nebo ne…nechtěla jsem.
co se týče objednání, tak záleží jak kde…já to měla celkem rychlé ale zas to bylo přes známé…

a jestli chcete ještě dítko, tak bych počkala až po dětech, to bylo první co řešili, zda budu mít ještě děti.....-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1933
21.3.12 14:56

Mě kvůli pooperační tromboze uspat chtít nebudou… a já bych vlastně taky radši nechtěla :nevim: . Teď jsem přijela z hematolky a doktorka mě moooc potěšila, takže toho čtvrtýho špuntíka si pořídíme a na žíly půjdu až pak :palec: . Mezitím si všechno zjistím co a jak, abych na to byla nachystaná a taky doktorka aby mi zjistila i nějakýho toho doktora co by to dělal.
Kubykulko, moc ti děkuju za info, jsi hodná :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
991
30.3.12 23:43

Ahojky,zkusím obnovit diskuzi.Žíly jsem měla i v prvním těhu,ale malej je květnovej,tak to s punčochami celkem šlo.Po porodu trochu zůstaly vidět,ale nebolely,tak jsem to neřešila.Potom jsem jednou potratila,tak jsem si řekla,že se radši zeptám,jestli s nimi něco neudělat.Řekli mi,že po druhém dítku.Teď jsem ve 20.tt a žíli hrůza.Do práce chodím,ale večer mám nohy děsný a bolí pěkně.Na levé jen jsou ale nebolí,ale pravou mám večer modrou a žíly naběhlý.Navíc je mám i na rodidlech a v tříslech.U prvního mě nastřihli nalevo,ale teď teda nevím,kam střihnou a v gennetu na ulz doktorka žíkala,že to vidí,jak tam ty žíly jsou,že by to při císaři hodně krvácelo,ale že si s tím v nemocnici poradí.Mám totiž placentu dole,tak když se nevytáhne,tak půjdu na císaře.Jak se pozná zánět žil a trombóza?Že to hnusně vypadá a bolí,tak to přežiju,ale bojím se,aby to nějak neublížilo mimču nebo nám oběma.Jak jste to měli v těhu?Tu trombózu nebo jiný problém jste taky měli v těhu?Co při porodech? .Mám od doktora doporučení na cévní.Jdu příští týden,tak uvidím,co mi poví.Punčochy nosím,ale nevím,jak to v nich přežiju v létě.Teď jsem i četla,že se nemají nosit těsné ponožky a punčochy,aby proudila krev,tak teda nevím :nevim: .Díky za rady :) .

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1139
30.3.12 23:56

Ahoj, nechci tě děsit, ale dej si na to bacha. Já chodila v těhu do rizikový poradny a doktorka měla z mých žil docela vítr. Užívala jsem detralex a při porodu samozřejmě punčochy. Při porodu mě chytaly křeče, ale nakonec dobrý. asi týden po porodu-to už bylo doma, jsem dostala šílenou křeč, mazala jsem k doktorovi-domluvit plánovanou operaci, a on řekl, že to byla tromboza povrchových žil. 3 měsíce trvalo vyléčení-stažená noha, léky na ředění krve a mazání. Po 3 měsících mě konečně odoperovali. Vypadalo to jako velká modřina v žíle a na omak to bolelo a ta žíla byla vystouplá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.