Krém na suchou a svědivou kůži na obličeji

Anonymní
30.10.23 23:40

Krém na suchou a svědivou kůži na obličeji

Zdravím,

nemáte některá z vás zkušenosti s mesickovou masti od Dr. Popova? Mám posledních pár dní problémy se svěděním, pálením a pnutím kůže na obličeji, převážně po mytí. Měla jsem stejné problémy s kůži na nohou, a tak jsem začala používat tuto měsíčkovou mast a o hodně se to zlepšilo. Je možné mast používat i na obličej?

Díky za odpovědi.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34473
31.10.23 06:23

Trochu bych se bála, že ucpe póry. Na pleť na obličeji mi přijde dost těžká. Koupila bych si něco jako Lipikar od La Roche Posay.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19388
31.10.23 06:38

Ano La roche posay výživnou radu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21725
31.10.23 07:29

No a čím se myješ? Já třeba nemohu používat mycí gely a až na jednu výjimku cokoliv na čištění obličeje, co se oplachuje vodou. Obličej čistím odlučovacím mlékem a pleťovou vodou. Hledala bych příčinu i v tomto.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.10.23 08:11
@nozu píše:
No a čím se myješ? Já třeba nemohu používat mycí gely a až na jednu výjimku cokoliv na čištění obličeje, co se oplachuje vodou. Obličej čistím odlučovacím mlékem a pleťovou vodou. Hledala bych příčinu i v tomto.

Já se odjakživa myju jen obyčejnou vodou. Obličej si maluju minimálně. Spíš ne. Myslím si, že to bude problém suché kůže. Teď se hodně ochladilo a je ledový vítr.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
31.10.23 08:12
@terien píše:
Trochu bych se bála, že ucpe póry. Na pleť na obličeji mi přijde dost těžká. Koupila bych si něco jako Lipikar od La Roche Posay.

Mám doma krém Uriage Xémose. Nemáte s ním některá zkušenosti?

  • Citovat
  • Upravit
14376
31.10.23 08:14

Mně na tohle vyhovuje Bioderma Atoderm. Mám atopický ekzém a hodně suchý obličej. Mastný krém mi ale ucpává póry. Přestala jsem ale kupovat ten přímo určený na obličej, kupuji bioderma atoderm Intensive Baume a mažu se tím celá, je to vhodné i na obličej.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
31.10.23 08:14
@Anonymní píše:
Já se odjakživa myju jen obyčejnou vodou. Obličej si maluju minimálně. Spíš ne. Myslím si, že to bude problém suché kůže. Teď se hodně ochladilo a je ledový vítr.

I bez malování bys měla pleť čistit. Za mě je výborná mycí pěna od Canneff, krásně hydratuje a je jemná. A jestli myslíš, že ti nedělá dobře chlad a vítr, tak Uriage má krém Cold cream protective na suchou a citlivou pokožku. Můžeš zkusit ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
31.10.23 08:16
@Anonymní píše:
Mám doma krém Uriage Xémose. Nemáte s ním některá zkušenosti?

Jo, měla jsem. Mě vyhovoval.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.10.23 08:16
@terien píše:
I bez malování bys měla pleť čistit. Za mě je výborná mycí pěna od Canneff, krásně hydratuje a je jemná. A jestli myslíš, že ti nedělá dobře chlad a vítr, tak Uriage má krém Cold cream protective na suchou a citlivou pokožku. Můžeš zkusit ;)

Mockrát díky za radu. Rozhodně vyzkouším. :D

  • Citovat
  • Upravit
34473
31.10.23 08:17

Jediný co, tak tyhle krémy nemají SPF, tak jsem vždycky přemázla něčím s faktorem. Ale dělají i s SPFkem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
31.10.23 08:18
@Anonymní píše:
Mockrát díky za radu. Rozhodně vyzkouším. :D

A tonikum je taky důležitý, mám taky od Canneff.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21725
31.10.23 10:04
@Anonymní píše:
Já se odjakživa myju jen obyčejnou vodou. Obličej si maluju minimálně. Spíš ne. Myslím si, že to bude problém suché kůže. Teď se hodně ochladilo a je ledový vítr.

Ale čištění obličeje je potřeba i v případech, kdy se člověk nemaluje. Ulpívá na něm prach a pot. Možná to „odjakživa“ by chtělo změnit…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek