Krev ve stolici u dítěte 4r

Anonymní
21.3.20 14:23

Krev ve stolici-dítě 4r

Prosím o radu, zda někdo nemá podobnou zkušenost.
U syna (4r) se objevila krev na toaletním papíře. Syn nechtěl chodit na WC, bolelo ho to. Pediatr nás poslal na chirurgii. Tam našli trhlinky, dali mast z dubové kůry a lehké projímadlo. Krev, že je světle červená, lepší varianta.
V pondělí má být kontrola. Krev ve stolici pořád je, ale jinak syn nemá žádné obtíže-nic ho nebolí, chodí v pohodě na WC. V pondělí ráno budu volat na tu chirurgii, v této situaci bych tam nejraději nejela, v tom pavilonu měl jeden z personálu koronavir, taky nám možná řeknou ať počkáme…mám strach, aby neměl něco vážnějšího…pořád mi to šrotuje v hlavě. Chjo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1134
21.3.20 14:32

Známé takhle u trošku staršího syna zjistili celiakií. Těch variant je moc, ale myslím, že teď to nikdo řešit nebude (není to akutní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
21.3.20 16:56

Synovi tak zjistili v 6ti letech ABKM. Ze zacatku jsem si taky rikala, ze si asi jen natrhl kadak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4924
22.3.20 13:22

Jak často chodí syn na stolici? Určitě bych hodil projímadlo po psovi a vyzkoušel makrogol (např. Forlax). Do konečníku pak Faktu čípky nebo mast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 00:15

zakladatelka

Děkuji všem. Dle očekávání na kontrolu jezdit nemáme a dalších 14 dní sledovat. Stolici má denně max obden…V čem je prosím lepší ten Forlax? Na jaké se soustředit vhodné potraviny? Zatím se snažím hodně vlákniny a více pít.

• Nahlásit
  • Citovat
4924
23.3.20 21:03
@Anonymní píše:
Děkuji všem. Dle očekávání na kontrolu jezdit nemáme a dalších 14 dní sledovat. Stolici má denně max obden…V čem je prosím lepší ten Forlax? Na jaké se soustředit vhodné potraviny? Zatím se snažím hodně vlákniny a více pít.

Forlax obsahuje polysacharid, který na sebe nachytá vodu, čímž se stane stolice lehce objemnější, ale „jemnější“ konzistence. Neudělá však průjem, který není pro správnou funkci řitních svěračů ideální. Projímadla fungují většinou na principu podráždění střevní sliznice. Forlaxu můžete dávat s přehledem 1 g preparátu na každý 1 kg tělesné hmotnosti (toto můžete rozdělit do několika dávek).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama