Krevní tlak u školáka

20883
7.3.13 10:17

Krevní tlak u školáka

Ahoj holky, dnes jsem byla na 7 leté prohlídce s dcerou a paní doktorka ji naměřila nízký krevní tlak. Mě by tedy zajímalo, jestli některá nevíte c takový nízký tlak způsobuje? A kolik je vlatně ideální tlak u takovýchto dětí. Děkuji za příspěvky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2816
7.3.13 10:30

Kluk měl dneska tlak 90/50. (taky 7miletka. D)
Nízký tlak není ohrožující, já mám max 100/60 :D a to jsem těhotná. Dá se zvýšit pohybem ;) což u dítěte asi není problém. Jinak se může motat hlava třeba při prudkém vstávání a pod. Jiné obtíže nemám. Jo a mám víc studený ruce a nohy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
7.3.13 10:31

Já myslím, že to není zas až tak neobvyklé. Já začla nízký tlak pociťovat až teda v pubertě, je to trochu obtěžující, člověk si hlavně po ránu musí hlídat zavodnění, aby sebou pak někde nešvihnul, ale v konečném důsledku je to lepší jak tlak vysoký.
Vlastně mi dělal nízký tlak problémy ještě před pubertou, ale to jen v případě odběrů krve, stačily dvě zkumavky a měla jsem černo před očima.
Tlak by se měl trochu zvýšit pravidelným sportováním, ale přiznávám, že toto jsem se nikdy nepokusila uvést v praxi, radši na sebe dávám pozor :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
7.3.13 10:34
@Bavi píše:
Ahoj holky, dnes jsem byla na 7 leté prohlídce s dcerou a paní doktorka ji naměřila nízký krevní tlak. Mě by tedy zajímalo, jestli některá nevíte c takový nízký tlak způsobuje? A kolik je vlatně ideální tlak u takovýchto dětí. Děkuji za příspěvky :kytka:

Tlak u 7-letého dítěte by měl být okolo 100/60. Nízký tlak může být způsoben virovou infekcí, může to být ale i dědičné, bývá při dehydrataci-nedostatek tekutin a při nedostatečném příjmu jídla, pak i závažnější onemocnění..vnitřní krvácení, nemoci ledvin, onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, onemocnění nervového systému, cév, srdce. Ale to by měl především zhodnotit pediatr proč tomu tak je. Jinak tlak zvyšuje např. černý nebo zelený čaj. Radit „panáka“ a kafe je kravina, protože jde o dítě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
7.3.13 10:41

@klafina123 panáka a kafe nikdo neradil ;) ale dítko by mohlo colu :evil: A nestraš chudáka matku, ani nenapsala jak moc nízký tlak dítko mělo. V 18 mi dr. naměřila 90/50 a jen se smála že mám tlak jak miminko a nijak to neřešila. Obvoďačka mi doporučila právě víc sportovat, pravidelně cvičit.

mmch jsem na pochybách jestli to kafe fakt funguje, si dám kafe, jedu k dr a víc jak 100/60 nemám :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
7.3.13 10:48

Díky holky, naměřila 85 na 56.A v pohodě @klafina123 přesně na to jsem se ptala, zajímalo mě co to způsobuje takže neboj, neděsíš mě, naopak si poradila ;) něco určitě zkusím zavést. Třeba víc pít, nebo tu colu a i ten pohyb.Za týden máme přijít na přeměření tak uvidím, kdyby to přetrvávalo tak mi pak mudra řekne snad co a jak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
7.3.13 10:50

@Bavi teda nevim, ale dle mě je ten tlak dobrej… ono taky záleží jak dlouho jste seděli v čekárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
7.3.13 10:51

@jalemina no o té čekárně mi doktorka taky mluvila. příště prý sedět půl hodiny. Zajimavé :nevim: mám za to, že moje doktorka nikdy nic neřeší a zrovna toto řešit chce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
7.3.13 10:53
@jalemina píše:
@klafina123 panáka a kafe nikdo neradil ;) ale dítko by mohlo colu :evil: A nestraš chudáka matku, ani nenapsala jak moc nízký tlak dítko mělo. V 18 mi dr. naměřila 90/50 a jen se smála že mám tlak jak miminko a nijak to neřešila. Obvoďačka mi doporučila právě víc sportovat, pravidelně cvičit.mmch jsem na pochybách jestli to kafe fakt funguje, si dám kafe, jedu k dr a víc jak 100/60 nemám :D.

Nemyslím to, že kafe a panáka někdo radil, ale říká se to. Já až do těhotenství taky mívala nízký tlak, jednou jsem si pro mě musel přijet přítel do práce..měla jsem 80/50,viděla jsem jen bílá kolečka a šíša se mi točila jak divá. Jinak můj tlak býval 90-100/60 běžně. Kafe nepiju, tak ani nevím, jestli to pomáhá a v MHD jsem každou chvíli někoho otravovala, že potřebuju pustit. Při porodu jsem měla 185/125,což byl druhý extrémek. A nikoho strašit nechci, ale maminka se ptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
7.3.13 10:58
@Bavi píše:
@jalemina no o té čekárně mi doktorka taky mluvila. příště prý sedět půl hodiny. Zajimavé :nevim: mám za to, že moje doktorka nikdy nic neřeší a zrovna toto řešit chce :mrgreen:

sem šla na ko, a ve špitále se moc nevyznám, výtah tam mají strašidelný, šla jsem do 3 patra pěšky, seděla jsem 5 minut a hned šla na řadu. tlak ukázkově 120/60.

Příště ať chod a máš to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63749
7.3.13 11:03

Já mám 90/60 od předškolní prohlídky :mrgreen: a tak nějak mi to zůstalo i do dospělosti. nezpůsobuje to nic, jen občas, když rychle vstanu, tak se mi motá hlava, nemůžu třeba dělat kotouly. Dr mi tlak nijak nekoriguje, max mi řekne, ať si dám víno nebo kafe :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
7.3.13 11:55

Řekla bych že je nižší né nízkej :) Určitě si vás pozvala na kontrolu aby děcko přeměřila. Neboj, nebude to nic vážného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28699
7.3.13 18:04

S rím kafem je to prý tak, že na malou chvíli tlak zvedne, ale potom jde tlak ještě níž, než byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5382
10.2.17 18:58

Prosím o info, jaký tlak by mělo mít tříleté dítko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat