Reklama

Krize v kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ajena16
Povídálka 46 příspěvků 1 inzerát 03.03.17 21:36
Krize v kojení ?

Milé maminky chtěla bych se zeptat. Jsem prvorodička a mám 9týdenního chlapečka byl předčasně narození takže měl menší problémy i s kojením, takže jsem měsíc odsávala a až pak se naučil sát. Ale teď máme menší problém. Asi 14dní mu mé mléko nestačí. Něco vypije a pak se začne u prsa zlobit. nechávám ho odkrknout třeba 3× za tu dobu, ale stále má hlad a k prsu nechce (přitom mi mléko teče i samo). A tak mu musím udělat UM, aby se dopil. Nevíte co s tím? Zda mám málo výživné mléko nebo málo mléka? Přitom hodně piju, dávám na babské rady jako pít černé pivo, mléko, polévky atd. Ale prostě takhle bojujeme :,( Budu moc ráda za každou radu! Moc děkuji předem ;)

Přečtěte si článek: Laktační krize: Když mléka není dost

Reklama

Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 03.03.17 21:43

Nejlepší by bylo najít si v okolí laktační poradkyni. Měla jsem s kojením taky trápení a bez ní bych to nezvládnula.
Takhle je těžké radit.
Držím palce.
V krajním případě, si opakuj, že malý hlady neumře, UM je kvalitní, a že bude lépe.

3HE
Generální žvanilka 21832 příspěvků 03.03.17 21:48

@Ajena16
Jak casto kojis? Prsa stridas nebo pije vzdy z obou? Saje efektivne?-ne jen cucat…

Ajena16
Povídálka 46 příspěvků 1 inzerát 03.03.17 21:57
@3HE píše:
@Ajena16
Jak casto kojis? Prsa stridas nebo pije vzdy z obou? Saje efektivne?-ne jen cucat…

Jak kdy někdy po 2hod a někdo po 3hod. V noci až po 4hod. Ano saje efektivně.

Tulip85
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 03.03.17 22:05

Málo ani nevýživné mléko neexistuje…větší mýty snad ani nejsou :-) kdo chce, cestu si vždy najde…
Jinak info hledej na mamila.sk a tamtéž hned najdi LP. Jinak brzy s kojením skončíš :nevim: :hug:.

růžový achát
Závislačka 4001 příspěvků 03.03.17 23:18

Kdyz mi nepila prvni dny sama, tak jsem odstrikavala do lahve a krmila ji z lahve,, ja bych to proste nekombinovala s UM, proste se kousni a vydrz ty krizovky,, zda se to byt nekonecny,, ruzne spurty atd… prdy atd. Muzes mit treba blbou polohu ja zacatky kojila na fotbalistu., hodne jaem si malou vypodlozila polštařema,, byly to vzdycky šileny obřady a trvaly nekonecne dlouho a k tomu jsem kojila pres kloboucky,,, ostatne klidne si zkus koupit i kloboucek,, ke kojeni jsem si vzdycky udelala kafe s mlikem a nabila mobil abych se nenudila :P,, a dneska je to fofr sfoukly za par sekund coz mne dost mrzi jsem mela chvili klid :lol: Hlavne odsavej odsavackou a koj a koj treba tri dni v posteli a nevylejzej,,, tedy pokud chces…at se dari

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 03.03.17 23:41

V kojení jsou krizové 3,6,9(týdny, měsíce) bývá to kolem rustoveho spurtu. Ja bych radila nedokrmovat, ale častěji prikladat k prsu. Aby se stimulovala laktace a za den, dva se to upravi na potřebu miminka. Píšeš, zemlicko ti tece samo, možná i to muze byt důvod, co nu vadí. Dale by me napadal bojkot, zpusobeny siditky, lahvickami apod. Někomu dudlík nevadí, jinému muze způsobit velké potíže. Zkusila bych treba odstříkat a alternativně dokrmit MM, abyste odbourali ten dokrm UM. Nejlépe vazne kontaktovat LP z mámila. sk. Držím palce. To zvládnete!!!

beruska9
Extra třída :D 10566 příspěvků 03.03.17 23:56

Muze to byt klasicky bojkot nebo spurt, nebo proste prisel na to, ze z flasky to je jednodussi, tak co by se namahal z prsa…nektere deti kombinaci zvladaji, nektere ne. Jestli chces zabojovat za kojeni, tak bych zrusila UM, pripravila se na nekolik tezkych dnu a proste nabizela prso, klidne hodne casto…ja dokrmovala odstrikanym mlikem (syn byl taky driv narozeny a ze zacatku nemel dost sily na prsa), ale brzy jsem se na flasku vykaslala a kojila jsem i po hodine i mene nekdy, kdyz byla krize…melo by si to sednout. Pripadne kontaktuj laktacni poradkyni.

Ketty655
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 04.03.17 07:21

Vyse to popsala maminka naprosto presne, proste to chce vydrzet, mne muj broucek rval 2 dny od rana do vecera i pres noc a proste jsem ho prsu davala a davala ii kdyz nechtel a kroutil se, ale mohlo za to asi brisko. Pomohlo schovat se pod deku a ve tme se nakojil. Ted ma 14 mesicu a porad se koji. Ted krizi bylo hodne a to hlavne v obdbi me menstruace. Drzi palce ale nebojte ani UM neni vubec spatne, hlavne at jste v pohode vy i mimi.

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 04.03.17 07:25

Muze to byt spurt. Chvili pije a kdyz to pak netece tak jak si predstavuji, zacnou se vztekat. Pokud das flasku kde to tece samo, tak chce flasku.

Takze pokud mas mliko, tak nedavej um a uz vubec ne z flasky. Koj. Klidne co hodinu. A pokud by bylo nejhur, odstrikej mliko a podwj alternativne.

Nekomu flaska nevadi, ale pokud mliko mas je zbytecna. A vam to evidentne kazi.

3HE
Generální žvanilka 21832 příspěvků 04.03.17 16:28
@Ajena16 píše:
Jak kdy někdy po 2hod a někdo po 3hod. V noci až po 4hod. Ano saje efektivně.

to je v pohodě…

radím kojit takto - jedno celé prso nechat vypít… pak dát dítě odříhnout a nabídnout druhé prso… další kojení začít tím, které předtím bylo jako druhé… postup je stejný.

takto kojit pořád - trvalá věc.

Intervaly kojení nechat úúúúúplně na dítěti, i kdyby to mělo být co hodinu z obou prsou…

DUDLÍK A LAHVIČKA pletou techniku sání… to bych určitě nedávala…

jinak souhlasím se vším, co taky přechozí pisatelky napsaly… :palec:

za problémy může být i problém s bříškem… zkuste dávat kapky babycalm

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama