Krmení z lahviček - především v noci - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra_21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:59
Krmení z lahviček - především v noci - jak na to?

Ahojky holky. Mám nedonošeného drobečka, který hodně baští v noci. Přes den mi někdy vydrží 2-3 hod, ale v noci má intervaly 1-2 hod.
Jídlo mu zatím prý odepírat nemám, jelikož má teprve dvě kg.
Krmím z lahviček, ale nemám v tom zatím systém. Poraďte, jak jste to dělali? Jak jste si to připravovali? Dítko musí být ve zvýšené poloze, když ho v noci krmíte a musí se nechávat odříhnout i v noci?
Omlouvám se, že mám tolika otázek, ale v porodnici mě nějak neinformovali. Krmila jsem přes prst, protože neměl na nic jiného sílu, ale od včerejška zkouším lahvičky, tak sháním info.

Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 01.12.10 17:06

já měla večer vysterilizované lahvičky a převařenou vodu do termosky. Krmily jsme ale jen jednou nad ránem, kdy voda byla akorát. pokud krmíte častěji, tak převařenou vodu do lednice a pak jen ohřát v mikrovlnce. Mlíko jsem měla v dávkovači - takže jen pár vteřin v mikrovlnce, nasypat, zamíchat a bylo. :wink:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 01.12.10 17:10

Ahoj
kdyz byla dcerka miminko tak taky pila v noci.Lahvicky jsem mela vysterilizova­ne,uvarena voda v termosce,takze kdyz zacala brecet,ze ma hlad tak jsem vstala,mlicko mela hotove behem par sekund a uz pila.Bud jsem si ji vzala na ruce a davala ji pit takhle nebo normalne v postylce vleze.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 01.12.10 17:13
ahoj

já měla převařenou vodu v termosce již vychladlou a do ohřívače vždy vkládala lahvičku s přesnou dávkou převařené vody abych nemusela lítat k mikrovlnce, než jsem si šla lehnout. pak jsem vždycky do té ohřáté vody vsypala odměrky podle stáří miminka a bylo hned hotovo. taky jsme vstávali co hoďka a půl dvě, než trošku holky povyrostly a odříhnout po pití dávej vždycky, jinak máš na koliku zaděláno. měli jsme na to cca 6 lahví na noc, takže jednu dáš hotovou vypít, jednu vložíš do ohřívačky jen s vodou. Máš to pak vždycky nachystaný do minutky. mikrovlnka se nedoporučuje, alespoň pediatrička vždycky vrčela jak pes :kytka:

Monika S
Stálice 57 příspěvků 01.12.10 17:18

Ahoj. Měli jsme to podobně. Měla jsem plnou lahvičku s vodou v ohřívači a do druhé jsem odlívala potřebné množství nasypat, zamíchat, zkusit teplotu, nakrmit, odříhnout a spát. :)

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 01.12.10 17:22

Ahoj, převařenou vodu mám v ledničce, potřebné množství odleju do lahvičky, ohřeju v mikrovlnce, přidám UM a jde se dlabat :wink: Krmím na ruce, nechávám odříhnout :wink: Nedat odříhnout, celkem bych se bála, že bude prtě blinkat, aspoň u nás to takhle bylo :-?

merett
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 17:26

ahoj, já teda zaváděla sunar v noci až o hodně později ale měla jsem v lahvičče (počet lahviček podle potřeby) nachystanou vodu, v dávkovaci nachystané mléko, vstala jsem, dala jsem na 15vterin do mikrovlnky (musíš odměřit sama na své aby byla teplota akorát) nasypala mlíko, protřepala a dala vypít. Jako malýho jsem v noci po kojení odříhnout nenechávala, ale je to individuální, zezačátku mi hned ani po kojení neusnul tak jsme stejně chodili po bytě

jo a dávkovač na mlíko mají v tescu za pár korun (30-40Kč), např Avent je zbytečně drahej

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 01.12.10 19:57

Ahojky, tak já jsem měla a mám v ledničce nachystané lahvičky s převařenou vodou, přesně odměřeno 100ml a když se vzbudil dolila jsem do 180ml čerstvě převařené vody z rychl.konvice - minutová záležitost - přisypu odměřené mlíko a je to. Měla jsem množství přesně vyzkoušené např. 80ml studené+do 150ml dolít vřelou - pak to bylo akorát. Nemusela jsem o tom v noci přemýšlet, jestli to je či není horké.

Doufám, že jsem to popsala srozumitelně - ono je to jednoduché - ale popis složitý :mrgreen:

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 02.12.10 13:28

tak u nás voda do termosky, pila také dosti často, vždy jsem ji vzala na ruku a čekala na odříhnutí, jinak se poblindila…vydrž to a určitě ji mléko dávej potřebuje ho jako sůl.. byli jsme také nedonošení, takže pokud se probudí dej ji napít, pokud ne, nebudit

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.12.10 14:01

nám vyšlo šestinedělí na vánoce to byl manžel doma a předtím 14 dní doma tak jsme se střídali aspoň jsem se občas vyspala :mrgreen: v noci pila co dvě hodiny a taky termoska a připravené vyster.lahvičky zezačátku pila jen 30 - 50ml myslela jsem si,že už budem muset do nemocnice pak se rozpila a ke konci ledna už v noci nechtěla a spala až do rána začala pít víc a přibývat dala jsem jí mléko v osm večer a pak až v šest ráno. Kdyby to měla takhle u každého dítěte tak bych jich mohla mít přeba dvacet :mrgreen: :mrgreen: když rostli zuby spala,když byla nemocná spala má dcera je fakt spáč dneska jde spát v devět a zbudí se až kolem 7:30 - 8:00 a jinak oní nevím apřes den usne 12:30 a spí do 15:00 - 15:30

ohřívač na mléko se mi neosvěčil,později jsem měla jen připravenou lehvičku s vodou a dala mléko a strčila do rych.konvice

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >