Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Může to být cokoliv. Skoro každá nemoc začíná horečkou. Kor v tomto období
U dcery začaly pupínky u neštovic ve vlasové části hlavy a jen tak 3-4 - našla jsem je náhodu u mytí hlavy. Rozlezly se do druhého dne.
Já trpěla na tzv. „růstové horečky“ - jsem kardiak, takže mě hlídali lékaři velmi a každou horečku brali jako velmi vážný příznak a pátrali. Několikrát se nedopátrali a označili to za „horečky spojené s růstem“ - je fakt, že jsem prý ten rok hodně ve výšce poposkočila.
@Baba píše:
Bych tam vzala aspoň moč.
třeba nám jí ukáže tady
@Alyss1 píše:
@90-60-90 co u lékaře? ten mi teď neřekne nic.
vidím to na noční pohotovost, tam budou mluvit až moc
Zanet ledvin, vzdy vysoke horecky, ktere nejdou moc srazet.
@90-60-90 Ty jsi tak vtipná, chytrá a všechno víš, tak bys taky měla vědět, že u několikahodinové teploty doktor nepozná nic. Každá nemoc má svůj vývoj, to znamená že i kdyby tam začínala bakteriální infekce, tak takhle brzy se to nepozná, ani CRP by nebylo ještě zvýšené. Počkala bych aspoň 48 hodin, pak už by se mělo něco ukázat. Pokud dítě vypadá normálně, pije, nemá změnu chování, tak je zbytečné teď lézt po doktorech, akorát by tam něco chytl.Ale to některé matky nejsou schopné pochopit a vozí dítě klidně i na pohotovost s tím, že teď se vzbudil.,má horečku, tak jsme hned jeli, a ty doktore koukej poznat, co mu je, od toho jsi tu.
@90-60-90 chceš říct že bys 4leté dítě s horečkou brala první den horeček k lékaři?!?
abych tam dvě hodiny čekala v čekárně?!?
@Alyss1 Osobne bych se taky nikam nehnala, 39 je celkem normalni horecka, dceri takovou ani nesrazim, synovi teda jo, protoze ma tendence pak vyletet skoro na 41. Nejpravdepodobnejsi je nejaka viroza. Pokud si na nic nestezuje a nevypada na umreni… Ale ja tedy obecne deti moc k doktorovi nataham, aby tam nechytly jeste neco nadavkem.
@renap píše:
@90-60-90 Ty jsi tak vtipná, chytrá a všechno víš, tak bys taky měla vědět, že u několikahodinové teploty doktor nepozná nic. Každá nemoc má svůj vývoj, to znamená že i kdyby tam začínala bakteriální infekce, tak takhle brzy se to nepozná, ani CRP by nebylo ještě zvýšené. Počkala bych aspoň 48 hodin, pak už by se mělo něco ukázat. Pokud dítě vypadá normálně, pije, nemá změnu chování, tak je zbytečné teď lézt po doktorech, akorát by tam něco chytl.Ale to některé matky nejsou schopné pochopit a vozí dítě klidně i na pohotovost s tím, že teď se vzbudil.,má horečku, tak jsme hned jeli, a ty doktore koukej poznat, co mu je, od toho jsi tu.
ano, určitě máš pravdu
dítě už něco chytlo, teď jde o to co..
@90-60-90 píše:
ano, určitě máš pravdudítě už něco chytlo, teď jde o to co..
Ano, přesně tak, něco chytlo ale po pár hodinách se ještě nepozná nic. Může to být banální viroza, může to být pyelonefritida, nebo třeba taky meningokok.Ale na diagnozu je brzy, proto je třeba počkat, co se z toho vyvine. Chápeš?
@Alyss1 píše:
@90-60-90 chceš říct že bys 4leté dítě s horečkou brala první den horeček k lékaři?!?abych tam dvě hodiny čekala v čekárně?!?
lepší 2 hodiny v čekárně, než si následně něco vyčítat. Stejně tam půjdeš. Co bych udělala já neřeš ![]()