Který spací pytel pro mimi je nejteplejší?

8936
9.9.11 13:59

Který spací pytel pro mimi je nejteplejší?

Ahoj holky,
bydlíme v domě a už teď při mírném ochlazení máme v baráku teplotu kolem 21 st., v noci to pak klesá obzvlášť v zimě hodně pod dvacet. Potřebuju poradit co nejteplejší spacáček pro dceru, v listopadu jí bude rok. Vloni jsme to řešili teplou zavinkou a několika dekami, letos už neustále cestuje po postýlce a je stále odkopaná. Bývá také často nemocná, takže bych uvítala radu, jak ji v zimě co nejlépe zahřát. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

55634
9.9.11 14:06

Co merino gown? Je doporučen pro spaní v teplotě nepřesahující 18 st.
http://bundles.bundles.cz/…/merino-gown

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
9.9.11 14:29

Ahoj,
protože každá koruna se počítá, tak bych prozačátek pořídila „normální“ spací pytel, třeba bude stačit, a až pak bych kupovala dražší spešl.

Za sebe doporučuju kouknout do Kiku, pokud máte. Bývají tam z dobrýho materiálu a za asi nejlepší cenu.

Obecně bych řekla:
kupovat dostatečně dlouhej (mám lednový dítě, v zimě mu taky byl rok, měla jsem jeden 86cm a druhej 110cm- ten se použije ještě letos)
lepší je mít zip na boku než na středu (děti od urč.věku častěji spí na bříšku)
ideální zip zapínající se odshora dolů, takže je možný porozepnout u nožiček
varovali mě tu před cvokama/patentkama na ramínkách, prootže stačí, že si dítko v postýlce stoupne, přidupne si trochu ten pytel a cvoky se rozepnou, pytel se shrne dolů a nic nemá - koupila jsem tedy bez rozepínání na ramínkách a spokojenost.

V zimě tu míváme mornu (neusnu u zavřenýho okna i když mrzne, nějakej psychoblok no :nevim: ), takže dítě přioblíkám i „na tělo“ - na spaní má bodýno bez rukávků (denně čistý, to pak druhej den dotahá ve dne, přes to dávám triko) a na to celo-overálek (na 2-3 dni jeden), oboje kupuju v akcích v Tescu. Pokud mám jooo strach, tak na nožky dávám měkkoučký ponožtičky (raději větší číslo, aby neškrtily oběh). Dítě nám ještě neumrzlo ani nestonalo, rýmu dostal paradoxně z horka v létě, v zimě ani ťuk (ťuk ťuk ťuk) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1961
9.9.11 14:29

Emitex má spací pytel v zimní verzi, přijde mi hodně teplý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
9.9.11 14:30

Já koupila na hory spací pytel s dlouhým rukávem něco jako péřovka. Tuším od Emitexu. Ale google by ti určitě něco našel kdyby sis zadala teplý spací pytel s rukávy. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55634
9.9.11 14:38

merino gown dělá ještě MM: http://www.branakdetem.cz/…rinovlna.htm

já ještě uvažovala o pytli s ovčí vlnou od Pecha. http://www.branakdetem.cz/…i-rukavy.htm
ale na živo mi přišel moc tlustý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
9.9.11 14:42

Ahoj, měla jsem pro malýho spací pytek z Kiku a nijak extra teplý mi nepřišel, ale nedávno jsem koupila spacák za dvě stovky v kauflandu, krásně dlouhej, že se tam má malej jako 2,5letej ještě velkou rezervu.
A je teplej, dávám pod to buď jen triko od pyžama nebo když je fakt zima, tak i ty kalhoty. Taky topíme jen večer a přes noc topení vychladne. Když je fakt nejhůř, tak ještě přikryju dekou

Jo a máme zapínání na zip uprostřed, to nijak nevadí, ale zapíná se odspodu nahoru, což je fajn do té doby, než se i to naučí rozepínat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
9367
16.9.11 10:08

super typy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
violetka
19.9.11 22:13

Já se teď chystám koupit pytel The Dream Bag zde: www.thedreambag.cz ten nejteplejší (tog 2,5), jsou krásně barevné a ty obrázky… Už je obhlížím dlouho a teď s blížící se zimou už se snad konečně rozhodnu.
Hodně teplé dělá i německá firma Lotties, ale je to biobavlna, takže ceny hodně vysoké, mají tam i péřové, vlněné, plyšové, atd.. www.bioworldcz.cz
my jsme měli ten jejich letní (se žabkou) a kvalita opravdu prvotřídní, vydrží nám velikostně i na příští léto. Hodně často jsem ho prala, malej s oblibou dost pije před spaním a pak v noci to už plína nepojme a spacáček je mokrý taky… a zatím to časté praní na něm není znát. Jinak co se týká cvočků, které se tu někde diskutovaly, tak se nám ještě nestalo, že by se rozepnuly, když si v pytli stoupne v postýlce, jsou dost pevné.

• Nahlásit
  • Citovat
1539
8.10.11 22:03

O pytlíku taky přemýšlíme. Moc se mi líbí Grobag a Sterntaler, ale ta cena …
Díky za tipy, myslím, že pořídíme DreamBag nebo nějaký mamotato z mmb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
8.10.11 22:11

Já už můžu srovnávat, koupila jsem GroBag a za mě teda nic moc, myslela jsem, že bude mnohem teplejší :cry: Naopak docela překvapil Emitex, kupovala jsem ho do zálohy ke GroBagu, když se bude prát, ale na tu opravdovou zimu budu raději využívat ten Emitex :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
25.1.13 17:20

Ahoj nemáte někdo srovnání groBagu a dreambagu. Máme teď grobag 2,5 tog. Koupila jsem ho v akci v tescu kolem 400 stovek a jsem s ním moc spokojená. Teď jsem koukala, že bych ji koupila větší ale všude jsem ho našla kolem 1000 -1200 což mi přijde už celkem dost.
Ten od dreambagu vypadá hodně podobně. Cena lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7205
25.1.13 19:01

Dej jí dva na sebe třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
25.1.13 19:41

@Ada22 Nám spí dítě v pytli z ikei a to máme v ložnici 18 stupnu přes to má deku, kterou odkope a nestěžuje si

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
25.1.13 19:55

@annaei diky kouknu na něj (-:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu