Kuchyň s obývákem 30-35 m2

Anonymní
16.4.21 08:46

Kuchyň s obývákem 30-35 m2

Dobré dopoledne,

zvažujeme stěhování a rekonstrukci a ve hře je spojení obytného prostoru, kuchyně s jídelnou a obývákem. K dispozici by bylo cca 30-35 m2 do L (kratší strana Lka by byla poměrně krátká, většina prostoru by tedy byla v hlavním obdélníku ).

Ráda bych měla větší, prostornou kuchyň - tady se mi ústupky dělat nechtějí, stůl pro 6 a rohový gauč. Do budoucna bychom byli rádi 4.

Vejdeme se do takového prostoru? A nemáte třeba plánek podobně velké místnosti?

Omlouvám se za anonym, mám zde kamarádky a tohle zatím řešíme jen v teoretické rovině.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
16.4.21 08:51

30 m2 je pro kk dostačující :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
16.4.21 08:52

Obávám se, že do 30m to nedáš aniž by to nebylo nacpaný, do 35 možná už jo. Záleží na tvaru kuchyně.
Já budu mít kuchyni do U a zbytek se mi vejde menší sedačka a uvidíme jestli stůl aspoň 2m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 08:57

@pikola
A budeš mít podobné rozměry?

• Citovat
  • Nahlásit
8329
16.4.21 09:04

My to tak máme. Kuchyň mám i s ostruvkem. Jídelní stůl mám strašně malý. Jako dá se to. Pro 4 člennou rodinu asi dobrý, ale když přijde návštěva tak se mackame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
16.4.21 09:19
@Anonymní píše:
@pikola
A budeš mít podobné rozměry?

30m2 budeme mít, stůl pro 6 se mi tam teda asi nevejde. Zatím je to jen na papíře, ale už se staví. Záleží na tvaru místnosti. Já mám takový L, tohle byl plánek s naší sedačkou co máme doma a to by jsme se tam nevešli :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
16.4.21 09:20

Idealne by bylo aby podobny dotazy obsahovaly presny pudorys daneho prostroru… ono obcas i kazdy cm hraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Mame 27m2. Kuchyň má 3,5×2m je do U. Není velká mezera mezi linkou, ale v pohode tam pracuji s dětmi. Skříňky až do stropu, takže místa tam máme opravdu hodně.
Obývák s jídelním stolem mame tedy 20m2. To už není úplně ok, ale máme rozkládací stůl a i větší návštěva se tam poskládá v pohodě :nevim: (odzkoušeno 14 lidí).

• Citovat
  • Nahlásit
4639

Ten stůl a linku chceš dost velkou, takže 35m2 ano.. ale 30m2 ne, bylo by to strašně namačkané a nebylo by dost místa kolem stolu a sedačky, však si to vyzkoušej doma v obýváku, ten máš teď třeba 20m2 tak si to opticky protáhni na obdélník a zkus si tam s ohledem na budoucí dveře a okna rozmístit linku, stůl, sedačku, konferák a telku.. musíš brát i pochozí místo..
jinak ale v novostavbách, kde se počítá každý centimetr, jsem tyto prostory viděla už od 25m2, takže špatnou situaci rozhodně nemáte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
16.4.21 09:22

Já mám pokoj s kk velký 39 m2, kuchyň do U, stůl pro 6 osob a i poměrně velká sedačka se vešla a nepůsobí to nijak zakrámovaně. Tak myslím, že těch 35 m2 by bylo v pohodě, 30 už bych se asi bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
16.4.21 09:22

Pokud s tím prostorem naložíte rozumně, tak to půjde, ale stůl pro šest si v tom dost dobře představit neumím… Máme cca o 20m2 větší prostor, poměrně velkou kuchyň stůl pro 6 a je to tak akorát :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
16.4.21 09:29
@pikola píše:
30m2 budeme mít, stůl pro 6 se mi tam teda asi nevejde. Zatím je to jen na papíře, ale už se staví. Záleží na tvaru místnosti. Já mám takový L, tohle byl plánek s naší sedačkou co máme doma a to by jsme se tam nevešli :zed:

Kdyby sis tu sedačku otočila o 90° a televizi dala na vyklápěcí držák na zeď, tak se vejdete úplně v pohodě a před sedačkou máš ještě dost místa na hraní a třeba na konferenčák. My to máme přesně tak včetně stolu pro 5 s možností roztažení a vejdeme se úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
16.4.21 09:38
@Hoa Mai píše:
Kdyby sis tu sedačku otočila o 90° a televizi dala na vyklápěcí držák na zeď, tak se vejdete úplně v pohodě a před sedačkou máš ještě dost místa na hraní a třeba na konferenčák. My to máme přesně tak včetně stolu pro 5 s možností roztažení a vejdeme se úplně v pohodě.

Sedačku ke zdi? My máme takovou 3.50m velkou krávu tak uvidíme jestli se jí vzdát nebo ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
16.4.21 09:42

Jde o planek mistnosti. Mame 31 m a v pohode se vejdeme. Kuchyn U 3.20×1.8, Jidelni stul 2 m - na jedne strane lavice u zdi s operkou, tim se uspori misto na odsouvani zidli. Obyvaci stena 2.4m a sedacka L nejaky 2.2 nebo 2.4?x 1.6m. V pripade zajmu posli zpravu a mohu poslat nejake obrazky. Mam ale vyhodu obavku, ktery macca 6×5 m takze se to dem dobre pasovalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
16.4.21 09:54

@pikola no místo té kratší strany bys ji dala k té samé zdi tou delší stranou a ta kratší strana by byla v místech, kde máš zakreslenou TV. TV byste jen posunuli o kousek dál a dali na vyklápěcí držák. A budete ji moct otáčet a případně koukat i od jídelního stolu, když budete chtít. Nebo v čem vadí sedačka u zdi? Mě přijde, že tak, jak to máte na tom nákresu, tak ten prostor na člověka, který do místnosti vejde dveřmi, bude dělat dojem chodby - na jedné straně linka, na druhé straně záda sedačky. Když tu sedačku otočíš, tak ten prostor opticky otevřeš a navíc si uděláš prostor, pokud bys chtěla třeba rozkládací stůl, který rozložíš pro návštěvy. Ten rozložený stůl tam pak je trochu natěsno, to ano, ale zas je to fajn, když se třeba slaví narozeniny. K rozloženém stolu se vejde 8 (nebo i víc, když je dobrá vůle :lol: ) dětí, dospělí posedají na sedačku ke konferenčáku a můžou jíst všichni spolu. Upřímně, než jsme to vyzkoušeli v praxi, nevěřila bych, že se do takového prostoru vejde tolik lidí, ale vejde. Není to sice na to, aby tam všichni takhle pobývali delší dobu, ale na jídlo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat