Je tu nějaký podnikatel se stavební firmou? :)

59
9.4.21 19:21

Je tu nějaký podnikatel se stavební firmou? :)

Ahoj,
nevíte, kolik je ze zákona přirážka pro firmy pokud za zákazníka objednávají další materiál a služby? Vím, že se něco vždy přihazuje za materiál, pár procent, ale bylo nám řečeno, že pokud za nás stavební firma objedná u jiné firmy vazníky na dům, musí si k této nabídce přidat ze zákona 10%, což mi přijde za minutovou práci zaslání nabídky šílené. Takže si to vyřídíme sami. Nicméně mě tento systém překvapil a zajímalo by mě, zda je to třeba dobrá vůle firmy, když tuto službu udělá zdarma a nebo opravdu MUSI přidat 10% ke všemu, co pro zákazníka objedná, ikdyž se jedná třeba jen o službu, kterou odvede někdo jiný. Díky moc

Elis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8026
9.4.21 19:27

Podle mě je to úplný nesmysl. V životě jsem to neslyšel. Jen z vás chcou vytáhnout 10% navíc do kapsy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12818
9.4.21 19:30
@Elis272 píše:
Ahoj,
nevíte, kolik je ze zákona přirážka pro firmy pokud za zákazníka objednávají další materiál a služby? Vím, že se něco vždy přihazuje za materiál, pár procent, ale bylo nám řečeno, že pokud za nás stavební firma objedná u jiné firmy vazníky na dům, musí si k této nabídce přidat ze zákona 10%, což mi přijde za minutovou práci zaslání nabídky šílené. Takže si to vyřídíme sami. Nicméně mě tento systém překvapil a zajímalo by mě, zda je to třeba dobrá vůle firmy, když tuto službu udělá zdarma a nebo opravdu MUSI přidat 10% ke všemu, co pro zákazníka objedná, ikdyž se jedná třeba jen o službu, kterou odvede někdo jiný. Díky mocElis ;)

Přirážka ze zákona nebude, ale může tam být jiná sazba DPH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
9.4.21 19:37

Ze zákona to určitě není, je to na každé firmě, kolik si nauctuje..🤨

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 19:57

Dělám účetní ve stavební firmě a podle mě blbost. Ze zákona to není, je to prostě jejich marže, což není nic neobvyklého.

• Citovat
  • Nahlásit
59
9.4.21 20:07

Díky,
vím, že to není neobvyklé. U manžela ve firmě se přiráží třeba 30% zákazníkům, on něco nacení a šéf tam pak přirazí. Je to ale většinou u materiálu. V našem případě se jednalo o objednání služby, kterou jsem mohla během 2min objednat já sama. Tak mě jen zaujalo „ze zákona“ že když by to udělali za nás, tak si musí přirazit. No dnes se samozřejmě platí za každou službu, i tu nejmenší. Díky za názory, já to nemohla na internetu nikde najít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157
9.4.21 20:10
@Prof. Farnsworth píše:
Přirážka ze zákona nebude, ale může tam být jiná sazba DPH.

Předpokládám, že firma bude plátce DPH, takže to je irelevantní.

Prostě se jedná o prolhance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
9.4.21 20:15
@Zumpa píše:
Předpokládám, že firma bude plátce DPH, takže to je irelevantní.Prostě se jedná o prolhance.

Je plátce. A DPH je u služby vždy 15% ať si to objednám sama a nebo přes firmu. U materiálu ne, ale u služby je toto pro mě prašť jak uhoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8390
9.4.21 20:32

Jim napiš at ti pošlou paragraf zákona podle kteryho se řídí. Je to samozřejmě nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
10.4.21 05:37

A pochopila jsi to spravne? nejedna se spis o koordinacni prirazku, ktera je bezna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
10.4.21 06:19
@llida píše:
A pochopila jsi to spravne? nejedna se spis o koordinacni prirazku, ktera je bezna?

A co je koordinační přirážka? Tak není to ono? Nevím, jak se to má jmenovat. Pořád jsou to procenta navíc. Ale třeba to je právě ono? Vím, že běžné to je, jen sem netušila, že dáno zákonem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat