Jak dlouho bydlíte v podnájmu?

287
14.4.21 23:12

Jak dlouho bydlíte v podnájmu?

Dobrý večer, budeme se stěhovat do podnájmu 3+kk za 22tis měsíčně. Ještě nikdy jsem v podnájmu nebydlela, tak se chci zeptat, jak máte nastavené smlouvy ( doba neurčitá plus výpovědní lhůta nebo např na rok a prodlužujete)?
Mým kamaradum se zdá částka vysoká a mě napadlo, kolik lidí bydlí za takovou cenu v nájmech a kolik si na hypotéku raději pořídí vlastní bydlení? Díky za Vaše postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.4.21 23:15

To bydlíte v Praze ne? Protože to je šílená pálka.. Za 3+kk platíme 7000 (je v tom zapocitany všechno) a i tak si chceme co nejdříve vzít hypotéku a raději vrazet do svého… Smlouvu máme na dobu neurčitou s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Anonym - finance

• Citovat
  • Nahlásit
3515
14.4.21 23:19

To asi myslíš nájem, ne podnájem, ne?
Jinak jo, znám lidi, co bydlí v pronajatých barácích i za vyšší částky, protože se nechtějí nikde utábořit. Asi záleží na prioritách.

Příspěvek upraven 14.04.21 v 23:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
14.4.21 23:20

Já si koupil dům 4+1 se zahrádkou v menším městě a platím hypotéku 7000 Kč + 4500 Kč inkaso..
22000 za podnájem je celkem dost, jeslí to tedy není v Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
14.4.21 23:21

Bydleli jsme v najmu 5 let. Smlouva byla na rok a pokazde se o rok prodluzovala. Vypovedni lhuta 3 mesice. Castka je vysoka. Zalezi, kde byt lezi a v jakem je stavu, jestli je to i s poplatky. Pak jsme si poridili byt na hypoteku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
14.4.21 23:22

22000 bych za podnájem fakt nedala to bych si radši vzala hypotéku a vrazela do svého 😔 🙂..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 23:31

Za cenu tak vysokého podnájmu, bych nikdy tolik peněz nedala a nechtěla bych tak bydlet ani týden. Tolik neplatíme ani za nový dům, který máme na hypotéku a určitě to není někde v Horní - Dolní. To je hodně peněz, opravdu.

• Citovat
  • Nahlásit
719
14.4.21 23:32
@Misasisi píše:
22000 bych za podnájem fakt nedala to bych si radši vzala hypotéku a vrazela do svého 😔 🙂..

Tak pokud je to Praha, tak hypo by vyšla víc než zmiňovaných 22 tis. A taky ne všichni dosáhnou na hypotéku. To je prostě bohužel dnešní realita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
14.4.21 23:35

Co je to „podnájem“? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 23:35

Nebydlím v ČR, ale kámoška platí za spolubydlení (1 pokoj) asi 12 tis měsíčně (Praha 2), takže mi ta cena nepřijde šílená. Bývalá kolegyně se kvůli cenám stěhovala do podnájmu na kraj města a mají 2+kk (35m; 2 dospělí, 2 děti) za 15 tis měsíčně. Kdyby šli do hypotéky, tak platí o 30-45% víc, kvůli cenám bytů (a nedostatečným úsporám), a ti by nedali. Ale znám i lidi, co bydlí na Praze 1 za celkem OK nájem (na druhou stranu je tam menší komfort, a stav bytů je horší).

• Citovat
  • Nahlásit
20179
14.4.21 23:40

V dnešní době se běžně dává smlouva na dobu určitou, ze začátku i na tři měsíce s automatickou prolongací po uhrazení nájmu. Nájemníci často zatají některý skutečnosti, jakože mají dva psy o velikosti menšího dinosaura a hlučnosti většího bagru, že s nimi bude bydlet příbuzenstvo do třetího kolena, dítě, co hraje na bicí apod. Nezáleží kolik platíš nájem, ale jestli si na něj dost vyděláš…pokud bereš 100tisíc měsíčně, tak platit tenhle nájem je v pohodě. pokud třicet, tak je to vražedný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
14.4.21 23:40
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
14.4.21 23:47
@Angry_birds píše:
Tak pokud je to Praha, tak hypo by vyšla víc než zmiňovaných 22 tis. A taky ne všichni dosáhnou na hypotéku. To je prostě bohužel dnešní realita.

Bohuzel je to tak. My se budem brzy stehovat do vlastniho, ale co jsem coby Prazak krteny Vltavou vyletela z hnizda, tak ani nebudu pocitat, kolik jsem narvala do bydleni v cizich bytech. Dostat hypo v Praze fakt neni o tom mit prumerny nebo nejak lehce nadprumerny plat. Kdyz byt-krcalek stoji 5mega, vetsi byt klidne 10m, pokud to je nejaka slusnejsi ctvrt. Centrum to samozrejme neni pro smrtelniky.
Aktualne jsme v 2+kk sidliste, pres kamarada, cena velice pratelska a jsme v tom za 13tis/m. Bezne takovy byt je kolem 15-16.
A at odpovim take zakladatelce: smlouvu mame vzdy na rok. Ale mame to opravdu nestandartne, v ramci kamaradskych vztahu, tudiz ta smlouva je formalita.

Příspěvek upraven 14.04.21 v 23:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5270
14.4.21 23:49

22 tisíc za 3kk (nepíšeš metry) mi přijde docela hodně i na Prahu. Jinak klasika je smlouva na dobu určitou, nejdřív na rok, pak prodlužování zase po roce nebo třeba po dvou. Do smlouvy na dobu určitou na méně než rok bych asi nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5998
15.4.21 00:17
@mystiq píše:
Dobrý večer, budeme se stěhovat do podnájmu 3+kk za 22tis měsíčně. Ještě nikdy jsem v podnájmu nebydlela, tak se chci zeptat, jak máte nastavené smlouvy ( doba neurčitá plus výpovědní lhůta nebo např na rok a prodlužujete)?
Mým kamaradum se zdá částka vysoká a mě napadlo, kolik lidí bydlí za takovou cenu v nájmech a kolik si na hypotéku raději pořídí vlastní bydlení? Díky za Vaše postřehy.

kdyz mate na 22tis na najem, proc nemate na hypo? s partnerem jste kapku financne negramotni, kdyz si nedovedete spocitat, jaka vyse hypoteky predstavuje 22tis. mesicni splatku? radu ti dam, nez se ptat tady, kde prispivaji vesmes lide z tve socialni bubliny, optej se sofistikovanych lidi v bance… ci jinych fundovanych lidi :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat