Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Anjes předběžně už se v bance jednalo. Jenomže ona dotyčná byla v listopadu nemocná a tak by nesplňovala potřebnou výši příjmu, proto se čeká, až bude moct předložit čtvrtletní příjem (prosinec, leden, únor), kde už je částka adekvátní k tomu, aby byla hypotéka schválena. sama úřednice jí řekla, že má s sebou v tom březnu přinést návrh smlouvy a příjem.
A já právě tady chystám ten návrh smlouvy a sakra nevím, jak tam napsat, do kdy má kupující cenu zaplatit. I když to bude platit banka. chjo.
@Kuku73 díky, takto to tam napíšu a a´t mi to pak klidně vrátí. to už se doladí. Děkuji moc.
Holky, ale obecná rada: Jde Vám kolikrát o veškerý majetek, který třeba v rodině vlastníte, tak si nedělejte smlouvy sami, pokud to neumíte. Dejte smlouvu napsat advokátovi, který Vás zároveň upozorní na případná úskalí. Ono se totiž může kdykoliv stát něco neočekávaného v průběhu případu i pokud prodáváte v rámci rodiny a malér je na světě. Sepsání smlouvy Vás bude stát pár tisíc, ale budet vědět, že je to v pohodě.
@Anjes teď nevím, jak si myslela ty kolky apod. Dívala jsem se na Sazby správních poplatků a je tam pouze Přijetí návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí a to za 1000,– Kč, ale nic o poplatku zástavního práva.
@Kuku73 jenom je teď mít. Ale říct někomu - sepiště mi to, peníze vám dám, až mi to přijde na účet. Šla bys do toho? Já tedy ne. A když ty peníze teď nemám, tak nemám jinou možnost.
@lemaz Já ikdybych si je měla půjčit, tak to udělám s odborníkem, už jsem viděla příliš moc smutných životních příběhů, když se něco po… Nebo se zkus domluvit s advokátem, že to zaplatíš, až ti to přijde. Podepíšeš s ním normálně smlouvu/objednávku, podle mě to není neobvyklé.
Jinak poplatek 1000,– Kč je za každý vklad, t.j. jak za vklad zástavní smlouvy, tak za vklad kupní smlouvy. Zástavku by si měl platit kupující, kupní smlouva je na dohodě.
@Kuku73 píše:
@lemaz Já ikdybych si je měla půjčit, tak to udělám s odborníkem, už jsem viděla příliš moc smutných životních příběhů, když se něco po… Nebo se zkus domluvit s advokátem, že to zaplatíš, až ti to přijde. Podepíšeš s ním normálně smlouvu/objednávku, podle mě to není neobvyklé.
Já nějak nevím, co by se mělo stát, pokud si ty 2 strany věří
jasně, při koupi či prodeji s cizím může nastat problém ohledně případného odstoupení od smlouvy…
@j.a.n.i1 stát se toho může spousta, navíc tady nebude úschova, tak v jednu chvíli vždy bude jedna strana ve větším riziku než ta druhá a v tu chvíli, když se něco semele, tak je problém. Nám třeba jednou uprostřed případu zemřela jedna účastnice smlouvy, což bylo smutné samo o sobě, ale v tu chvíli se musíš dohodnout hned s několika dědici, kteří nemusejí být ve shodě…
Holky, já tu ale nechci nikoho strašit, jenom si prostě myslím, že dobře napsaná smlouva je základ, navíc když je letos tolik změn v obč. zákoníku.
Teď je třeba i jiná definice nemovitosti a pokud si zakladatelka stáhne nějaký starý vzor, tak to buď ta její právnička stejně bude muset přepsat a stejně jí za to něco zaplatí, nebo to dá na katastr bez zásahu právníka a bude-li to špatně, katastr vklad zamítne a stejně si to bude muset nechat opravit a bude znovu platit kolek…atd.
@Kuku73 píše:
@j.a.n.i1 stát se toho může spousta, navíc tady nebude úschova, tak v jednu chvíli vždy bude jedna strana ve větším riziku než ta druhá a v tu chvíli, když se něco semele, tak je problém. Nám třeba jednou uprostřed případu zemřela jedna účastnice smlouvy, což bylo smutné samo o sobě, ale v tu chvíli se musíš dohodnout hned s několika dědici, kteří nemusejí být ve shodě…
Ve chvíli kdy mám v ruce kupní smlouvu s ověřeným podpisem, tak už to můžu dát na katastr, takže se nemusím s nikým domlouvat…
Prostě si nemyslím, že by v případě 2 stran, které se dle popisu zakladatelky znají a důvěřují si bylo nezbytně nutné mít smlouvu od právníka. A když vezmeme znalost katastru ze strany mnoha právníků, tak to, že ji napíše on ještě neznamená, že ji katastr nevrátí.