Kurz přes úřad práce

Anonymní
17.9.21 08:05

Kurz přes úřad práce

Dobrý den,
zakládám toto téma, protože jsem ho nikde na internetu nenašla odpověď na svou otázku. Příští měsíc mi má skončit rodičovská dovolená. Chtěla bych si udělat kurz, vím že se dá proplatit přes úřad práce. Chtěla bych vědět jaké jsou podmínky k proplacení. A jestli mi budou chodit nějaké penízky z úřadu práce, když budu dělat kurz.
Děkuji moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2002
17.9.21 08:22

Musíš být v evidenci úřadu práce. Kurz si můžeš najít sama nebo ti doporučí oni svůj. Limit mají tuším 50tis. Podáš žádost a čekáš na schválení. Peníze budeš dostávat, ale počítají se z rodičáku cca 4-5tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
17.9.21 08:33
@Anonymní píše:
Dobrý den,
zakládám toto téma, protože jsem ho nikde na internetu nenašla odpověď na svou otázku. Příští měsíc mi má skončit rodičovská dovolená. Chtěla bych si udělat kurz, vím že se dá proplatit přes úřad práce. Chtěla bych vědět jaké jsou podmínky k proplacení. A jestli mi budou chodit nějaké penízky z úřadu práce, když budu dělat kurz.
Děkuji moc :srdce:

Omezený výběr rekvalifikací, které UP proplací, plus musíš být vhodný zájemce o rekvalifikaci, včetně odpovídajícího zdravotního stavu. Některé rekvalifikace proplatí jen s písemným příslibem zaměstnání v oboru, instituci, kam Tě pošlou. U nás je to konkrétně kurz pracovníka v sociálních službách.

Někdy mají dotace a granty, kterými financují projekty pro ženy na RD nebo po ní, aby se zvýšily jejich šance uplatnění na trhu práce. Z toho bys mohla mít proplacenou i jinou rekvalifikaci, než oni nabízejí. Ale jsou to časově omezené projekty, co běží momentálně, nemám přehled.

Nezlob se na mě, ale řešit to měsíc před koncem RP a spoléhat na pomoc ÚP, není moc šťastné řešení. Lepší je postarat se sama o svou budoucí kvalifikaci třeba dalším vzděláváním už během RD. Buď studium nebo kurzy za vlastní peníze. Na UP ta možnost výběru je omezená, nemusíš se dostat k tomu, co chceš.

Podporu dostávat budeš. 5 měsíců, začíná se cca na 5000 Kč a každé dva měsíce je to méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13617
17.9.21 08:37

O jaký kurz máš zájem?
Třeba k tomu UP vibec nepotřebuješ, nebo ti vůbec nemůžou nabídnout to, co ty chceš.
Dá se platit i na splátky, po domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 00:50

@Lucie008 děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 00:54

@Pears206 řeším to měsíc před koncem rodičáku, protože dělám dálkově školu a hoavne proto, že byla slavná corona. A v mém vystudovaném oboru dělat nechci.
Nemám problém si ten kurz zaplatit sama, spíš když jsem slyšela o možnosti xze mi to proplatí úřad a já nebudu zadarmo sedět doma, tak proč tu možnost nevyužít. Jakožto maminka se každá koruna hodí a dělat školu i kurz při zaměstnání asi nepůjde.

• Citovat
  • Nahlásit
13617
18.9.21 07:33

Takže takhle, rekvalifikační kurz ti zaplatit mohou, kvalifikační ne.
Rekvalifikační jsou třeba pracovník v sociálních službách, kvalifikační kurz pro AP, vychovatelstvi atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13617
18.9.21 07:34

Zaregistrovat se na UP můžeš už hned, jako zájemce o práci a zajdi si za tím, kdo má na starosti rekvalifikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
18.9.21 08:01

Myslím, že při minimálním!!! hledání se dá najít odpověď třeba zde ale i jinde, toto je pro Prahu
https://www.uradprace.cz/rekvalifikace-1
včetně seznamu kursů atd.
souvislost toho, že to řešíte značně pozdě a covidu moc nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
18.9.21 08:11
@Anonymní píše:
@Pears206 řeším to měsíc před koncem rodičáku, protože dělám dálkově školu a hoavne proto, že byla slavná corona. A v mém vystudovaném oboru dělat nechci.
Nemám problém si ten kurz zaplatit sama, spíš když jsem slyšela o možnosti xze mi to proplatí úřad a já nebudu zadarmo sedět doma, tak proč tu možnost nevyužít. Jakožto maminka se každá koruna hodí a dělat školu i kurz při zaměstnání asi nepůjde.

To studuješ nějaký neuplatnitelný obor? Nechápu, jak někdo může věnovat svou energii a čas studiem oboru, ve kterém potom pracovat nechce, zvlášť matka s dítětem/dětmi, kdy je čas drahý :nevim:

Stačilo mi zadat pár hesel do Googlu, abych zjistila, jaká je nabídka rekvalifikačních kurzů přes UP. Ale bylo u toho napsáno, že se otvírají jen pokud se přihlásí potřebný počet zájemců a taky pružně reagují na situaci na trhu práce. Než se tam dostaneš, musíš vyplnit bambilion papírů, absolvovat prohlídku a někde mít i písemný příslib zaměstnání. Vážně to stojí za to někomu, kdo studuje/vystudoval VŠ? 8o :nevim:

Zajdi se informovat už teď, jestli neběží nějaký projekt na UP. Ale korona hodila vidle i do tohoto. Jednu dobu propláceli kurz chůvy pro děti do zahájení školní docházky, ale slyšela jsem, že teď už ne, už je jich dost. A moderní dětské skupiny stejně chtějí kvalifikované lidi s pedagogickým vzděláním. Mám zkušenost, měla jsem do jedné takové nastoupit a v jiné jsem dělala dřív záskoky na dohodu(v obou měli všichni pracovníci aspoň VOŠ). Ale těsně před nástupem jsem dostala lepší nabídku v oboru..

Jdi si to ověřit, zeptat se. Na UP je většinou i informační kancelář, stát frontu napoprvé nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13617
18.9.21 08:11

Také jsem dělala kurz a studovala zároveň, dá se to krásně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13617
18.9.21 08:18

A napíšeš, o jaký kurz bys mela zájem?
Ja si teď dělala jeden kurz, za své.
Vím, že se dá vše domluvit i na splátky, nabízeli to.
Kdysi jsem absolvovala i rekvalifikaci přes projekt, ale už bych do toho nešla. Vyplyvaly z toho další povinnosti, ja v tu dobu právě studovala.
Raději sama, pokud nejsi úplně v mínusu, a svobodně.
Třeba jsme z oboru a poradíme školící středisko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
18.9.21 08:18

Zakladatelka, myslím, neříká, že studuje vš. Ale cosi si studuje. Ale to stejně dělat nebude. Tak to chápu já. Třeba jen chce mít nějaké bc či co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
18.9.21 08:28
@g.sandova píše:
Také jsem dělala kurz a studovala zároveň, dá se to krásně

Pokud má někdo mozek rozpohybovaný studiem, učením na zkoušky, je pro něj jakýkoliv kurz plivnutím do moře :mrgreen: Ten objem informací je mnohem menší a požadavky na případnou závěrečnou práci nižší.
Já jsem napřed dělala kvalifikace přes celoživotní, až potom VŠ. Tenkrát mi to přišlo hrozně moc, dnes bych se na takovou zkoušku naučila za jedno odpoledne a seminárku, která se tvářila jako závěrečná práce(z těch kurzů), bych měla hotovou za 2 hodiny :) Ale to jsou ty zkušenosti studujících a trénink mozku.

Člověku, který není zvyklý se učit, to tak snadno jít nemusí a pravděpodobně nepůjde. Vždy se našel někdo, kdo tu zkoušku neudělal. Setkala jsem se s paní, která celý život pracovala v oboru, změnily se zákony, potřebovala aspoň kvalifikační kurz. Nebyla schopna se to naučit, udělala až napodruhé.

Během studia VŠ jsem dělala jednu svou placenou kvalifikační zkoušku a připravila jsem se na to během pár dní, včetně vypracování projektu k praktické části.

Taky by mě zajímalo, o co konkrétně má zakladatelka zájem a co studuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 00:06

@g.sandova chtěla bych sanitáře. Jen je problém, že kurz mají až v lednu. Podle okolních míst kde se dělají a jejich stránek na internetu. Proto taky nevím teď jak mám postupovat :/ práci na tuhle pozici jsem si i našla, ale nevím zda by mě bez toho kurzu vzali s tím, že si ho dodělám v lednu až :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat