Kvasinková infekce antibiotika

54
22.5.21 14:44

Kvasinkova infekce antibiotika

Ahojte holky mám takový problém asi před třemi týdny jsem dobrala antibiotika všechno bylo v pohodě asi po dvou dnech se u mě začalo projevovat svědění a pálení v intimních oblastech tak jsem to nechala tak a podle babských rád jsem se to snažila vyléčit nic nezabralo tak jsem si dneska zašla do lékárny pro tabletky z prvu mě to zarazilo že se to má zavádět a ne polikat každopádně myslíte že to můžu užívat i přesto že to je nejspíše způsobené antibiotiky? Předem děkuji za vaše odpovědi. PS probiotika jsem neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17403
22.5.21 15:01

Ano lečba antibiotiky muže narušit rovnváhu v pochvě a leky co ji pomáhají obnovit se nepolykají, ale pusobí přímo v pochvě.

Takže to užívej podle návodu a ještě kup i nějake vaginální probioticke čípky a ty používej po vypotřebování antimykotika (to co máš nejspíš teď).

Probiotika která budeš užívat usty, nemají jak pusobit v pochvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
22.5.21 15:17

@Ou děkuji za hezké vysvětlení😊 léky co jsem si koupila se jmenuji clotrimazol. Můžu se zeptat jak fungují vaginální probioticke čípky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
22.5.21 15:28

@Ou také by mě ještě zajímalo zda se ty prášky vztahují na věk protože mi paní v lékárně napsala 3 dny na večer ale to by znamenalo jen 3 prášky a v balení jich je 6 tak si nejsem jistá zda je mám brát po dobu 6 dnů tak jak je to v příbalovem letačku nebo tak jak mi to doporučila paní v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
22.5.21 15:42
@36455 píše:
@Ou děkuji za hezké vysvětlení😊 léky co jsem si koupila se jmenuji clotrimazol. Můžu se zeptat jak fungují vaginální probioticke čípky.

V tvoji vagině bydlí přirozeně velke množpství nejruznějších mikrobu. Když je všechno v pořádku, většina z nich jsou bakterie mlečneho kvašení. Ty udržují tvou pochvu zdravou, fungující a chrání ji před dalšími nežádoucími mikroby. Mimo jine tím, že vylučují kyselinu mlečnou, kterou většina jiných mikrobu nesnese a tudíž se tam nemnoží.

Na nějakou nemoc si užívala antibiotila, což jsou leky, ve kterých je látka která zabíjí některe bakterie, tohle zjevně byla látka, na kterou jsou citlive i ty bakterie, co máš v pochvě. jejich množství se v pochvě snížilo natolik, že změnilo tvoje vaginální prostřdedí a umožnilo pomnožit se i kvasinkám.

clotrimazol je přímo látka, která zahubí kvasinky (nikoliv zbyle bakterie), tím pominou tvoje potíže. A v mezičase se pomnoží bakterie, co přežili antibiotka. Pokud chceš proces urychlit, tak si kup probioticke globule a zaveď je do pochvy. Tím tam dodáš novou várku bakterií, ktere se ti tam zabydlí. Probiotika = prospěšní mikrobove.

Bakterie neragují na clomatrizol a kvasinky neraagují na antibiotika. A teda bakterie v pochvě neeragují na všechna antibiotika.

Jestli chceš tomu porozumět víc, mrkni třeba o tehle knihy.

https://www.melvil.cz/…sahuji-davy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
22.5.21 15:46
@36455 píše:
@Ou také by mě ještě zajímalo zda se ty prášky vztahují na věk protože mi paní v lékárně napsala 3 dny na večer ale to by znamenalo jen 3 prášky a v balení jich je 6 tak si nejsem jistá zda je mám brát po dobu 6 dnů tak jak je to v příbalovem letačku nebo tak jak mi to doporučila paní v lékárně.

určitě využívej nedřív ty tři a uvidíš, jestli obtíže pominou. Pokud jo, tak pak použij ještě jednu, pro jistotu. Pokud budeš mít obtíže i po třech dnech, využívej všechny a pokud ani t nepomuže, zajdi na gynekologii, bude potřeba to řešit specifičtěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
22.5.21 15:47

Btw, jestli ti taky vyrazí akne, tak je to taky kvuli antibiotikum i na kuži máš spoustu přátelských mikrobu co tam udržují pořádek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
22.5.21 16:33

@Ou děkuji snad se to dá vše dopořadku a moc děkuju za to vysvětlení a přeji pěkný den ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat