Kvasinky na penisu u cukrovky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2603
18.11.22 21:07
@Lenka_Hal píše:
Tak, jak pise Havlova, at si necha zjistit, ktera konkretni potvora to je. A podle toho postupovat. A fakt ty probiotika bych doporucila.

Tady je otázka, který doktor to bude řešit. Kožní asi provede stěry a dle toho něco nasadí, pediatr může dát něco, co obvykle zabírá. Určitě by to chtělo řešit s lékařem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
18.11.22 21:12
@Anonymní píše:
Určitě, k doktorce budeme objednávat termín.

Zkus tu chytrou houbu, vím, o čem mluvím. V podstatě je to blízká příbuzná té na zeď. Dělají se oplachy, sedací koupele. Ona se živí těma kvasinkama a když tam nejsou, „usne“.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
18.11.22 21:19
@Havlova píše:
Zkus tu chytrou houbu, vím, o čem mluvím. V podstatě je to blízká příbuzná té na zeď. Dělají se oplachy, sedací koupele. Ona se živí těma kvasinkama a když tam nejsou, „usne“.

Tak u kluka to je jednoduší, sedací koupel není nutná, stačí přinést nějakou nádobu a dotyčnou část těla tam ponořit. Jinak jako matka by ho měla kontrolovat, myslím i hygienu. V době povinné vojenské služby kupodivu musel doktor některým vojákům vysvětlovat, že předkožku je potřeba pod sprchou stáhnout a příslušnou část těla omýt vodou. Jestli má synek obtíže, tak matka by to měla kontrolovat, taky vidět, jak ten zánět vypadá. Na jednu stranu může jít o něco bezvýznamného, nebo naopak nějaký zánět, že by s tím člověk hned jel na pohotovost. Spoléhat na to, že kluk třeba v 15 má na vše dost rozumu nejde. U doktorky ho taky musí ukázat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4155
18.11.22 21:34
@Anonymní píše:
Pardon za anonymitu, snad to vzhledem k tématu chápete.Můj již skoro dospělý syn má cukrovku typu 1, nedávno za mnou přišel s tím že ho penis pálí a neustále svědí předkožka, u doktorky mu řekli že je to kvasinková infekce, což je prý u diabetu velmi časté, napsala mu nějakou mastičku, která stejně nefungovala, když mastičku vysadil bylo to ještě horší než na začátku. Syn to se mnou řešit nechce čemuž rozumím, protože je stále v pubertě, ale nechci aby s tím měl nějaké větší potíže.
Má váš syn, přítel nebo manžel podobné zkušenosti? Jak to nakonec dopadlo, díky za odpovědi?

Je syn sexuálně aktivní? Nemohl by odtud „vítr foukat“? Jestli si kvasinky nepřehazují s partnerkou jeden na druhého?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
18.11.22 21:44
@Náhodný host píše:
Tak u kluka to je jednoduší, sedací koupel není nutná, stačí přinést nějakou nádobu a dotyčnou část těla tam ponořit. Jinak jako matka by ho měla kontrolovat, myslím i hygienu. V době povinné vojenské služby kupodivu musel doktor některým vojákům vysvětlovat, že předkožku je potřeba pod sprchou stáhnout a příslušnou část těla omýt vodou. Jestli má synek obtíže, tak matka by to měla kontrolovat, taky vidět, jak ten zánět vypadá. Na jednu stranu může jít o něco bezvýznamného, nebo naopak nějaký zánět, že by s tím člověk hned jel na pohotovost. Spoléhat na to, že kluk třeba v 15 má na vše dost rozumu nejde. U doktorky ho taky musí ukázat.

Tak on by to mohl vidět i otec, ne? Asi pro kluka lepší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
18.11.22 21:53
@Havlova píše:
Tak on by to mohl vidět i otec, ne? Asi pro kluka lepší.

Tak u dotazů, jak tu byl položen, tak mi přijde, že asi je s klukem sama. Protože jinak by to řešila s otcem, ten by dal své rady, zkušenosti. Víc než polovina manželství se rozvede, stejně nebo více se rozejdou i nesezdané páry. Je-li tam jiný partner, tak pro kluka nemusí být příjemnější, aby ho viděl cizí chlap. Já si všiml více kluků, stydliví, třeba společné sprchy u bazénu pro ně problém, nebo neradi jdou na veřejné WC. A kupodivu jim nevadí, když je nahé vidí vlastní matka. Pokud není funkční otec, tak ho musí zastat matka. Jestli je klukovi 16. 17 tak bych mu vysvětlil, že není malý kluk, aby se styděl, navíc před vlastní matkou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
18.11.22 21:55
@Murka píše:
Je syn sexuálně aktivní? Nemohl by odtud „vítr foukat“? Jestli si kvasinky nepřehazují s partnerkou jeden na druhého?

Tak je stále v pubertě. Tady jinde se řeší, že by kluka matka neměla vidět, příslušné partie. Tady by měl vést sexuální život s holkou? To snad ne. Ale není moc běžné, aby kluci před 18r. začínali sexuální život, spíš v těch 18 a později.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
18.11.22 21:56
@Náhodný host píše:
Tak u dotazů, jak tu byl položen, tak mi přijde, že asi je s klukem sama. Protože jinak by to řešila s otcem, ten by dal své rady, zkušenosti. Víc než polovina manželství se rozvede, stejně nebo více se rozejdou i nesezdané páry. Je-li tam jiný partner, tak pro kluka nemusí být příjemnější, aby ho viděl cizí chlap. Já si všiml více kluků, stydliví, třeba společné sprchy u bazénu pro ně problém, nebo neradi jdou na veřejné WC. A kupodivu jim nevadí, když je nahé vidí vlastní matka. Pokud není funkční otec, tak ho musí zastat matka. Jestli je klukovi 16. 17 tak bych mu vysvětlil, že není malý kluk, aby se styděl, navíc před vlastní matkou.

Tohle moc nefunguje ani u dcer a matek.
Aspoň z mých zkušeností. To lepší cizí doktorka. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
18.11.22 22:06
@Havlova píše:
Tohle moc nefunguje ani u dcer a matek.
Aspoň z mých zkušeností. To lepší cizí doktorka. :mrgreen:

U holek je to jiné, jsou stydlivější a potom, u nich není moc vidět. U kluka je velká část venku, žena má většinu pohlavních orgánů uvnitř. Holky na sš, když nám bylo 16, prohlížel školní lékař, docela se uculovaly. My kluci jsme jen museli stáhnout kalhoty, pochopitelně sestra u toho. Víc doktor neříkal, jen nás prohlédl. Ani jsme nemuseli tu předkožku stáhnout, což asi zkontrolovat měl. Kluky takto bral po skupinách, holky myslím taky.
Pokud se kluk svěřil, že má problémy, tak by to nějak překousl, jak u té doktorky. U holky to je jiné, ani matka by ji moc neprohlídla, leda ji vzala ke gynekologovi. A nemyslím, že by nějaké své problémy řešila dcera s otcem na té úrovni, jak tu tazatelka psala. Nejspíš by vůbec o tom nechtěla mluvit. Když jsem byl v ozdravovně, tak tam dohlíželi na sprchování kluků do 15 let vychovatelky. Jim pak vadilo, že jsem tam vlezl a nechal otevřené dveře. Že tam viděly holky z chodby, že tam jsou vychovatelky brali jako samozřejmost. Brali to podobně, jak když by ho viděla máma doma. Většina kluků s tím nemá problém. Když jsou tady zdravotní problémy, tak bych klukovi vysvětlil, že to musí překousnout a nestydět se před vlastní matkou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42533
18.11.22 22:08
@Náhodný host píše:
U holek je to jiné, jsou stydlivější a potom, u nich není moc vidět. U kluka je velká část venku, žena má většinu pohlavních orgánů uvnitř. Holky na sš, když nám bylo 16, prohlížel školní lékař, docela se uculovaly. My kluci jsme jen museli stáhnout kalhoty, pochopitelně sestra u toho. Víc doktor neříkal, jen nás prohlédl. Ani jsme nemuseli tu předkožku stáhnout, což asi zkontrolovat měl. Kluky takto bral po skupinách, holky myslím taky.
Pokud se kluk svěřil, že má problémy, tak by to nějak překousl, jak u té doktorky. U holky to je jiné, ani matka by ji moc neprohlídla, leda ji vzala ke gynekologovi. A nemyslím, že by nějaké své problémy řešila dcera s otcem na té úrovni, jak tu tazatelka psala. Nejspíš by vůbec o tom nechtěla mluvit. Když jsem byl v ozdravovně, tak tam dohlíželi na sprchování kluků do 15 let vychovatelky. Jim pak vadilo, že jsem tam vlezl a nechal otevřené dveře. Že tam viděly holky z chodby, že tam jsou vychovatelky brali jako samozřejmost. Brali to podobně, jak když by ho viděla máma doma. Většina kluků s tím nemá problém. Když jsou tady zdravotní problémy, tak bych klukovi vysvětlil, že to musí překousnout a nestydět se před vlastní matkou.

Hele, ona má problém si přede mnou i převlíct podprsenku. Já bych ho asi rovnou vzala na kožní nebo urologii. Podle preference i za mužem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
18.11.22 22:15
@Havlova píše:
Hele, ona má problém si přede mnou i převlíct podprsenku. Já bych ho asi rovnou vzala na kožní nebo urologii. Podle preference i za mužem.

Dcera? To mi zaráží, dnes mi přijde, že plno mladých žen a dívek nemá problém být topless u vody, nejen v přírodě, ale i na koupališti. Tak stěry udělají na kožním, o urologický problém, myslím, nejde. Jestli to je interní věc (diabetik), tak to zas řeší pediatr. Pediatr v terénu odpovídá praktikovi pro dospělé, ovšem funguje i jako ambulantní internista. Nemocniční odpovídá víc té interně a ještě to je širší. Zas jde o to, jestli to je banalita nebo nějak závažné - právě proto by to měla zkouknout a posoudit sama.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.22 20:47
@Náhodný host píše:
S tím moc dělat nejde. Jeden známý, který taky diabetes 1 typu, tak podstoupil v 15 obřízku. Řešení by bylo nechat si předkožku trvale staženou dozadu. Jenže u diabetu bývá mnohdy ta kůžička užší, takže to nejde. Obvykle doktoři sami tu obřízku navrhnou.

Tak poté co si syn předkožku stáhl a chvíli ji tak měl se přece jenom přišlo na to, že trochu užší je a škrtí mu žalud, tak teď nevím co dělat :(.

  • Citovat
  • Upravit
2603
23.11.22 21:39
@Anonymní píše:
Tak poté co si syn předkožku stáhl a chvíli ji tak měl se přece jenom přišlo na to, že trochu užší je a škrtí mu žalud, tak teď nevím co dělat :(.

Bohužel, zúžená předkožka bývá často s diabetem spojená. Jestli je jen mírně užší, pak lze si ji třeba jen párkrát za odpoledne a večer stáhnout a nechat vzadu jen krátce, případně opláchnout čistou vodou, lehce osušit a chvilku nechat stažené, ať vše dokonale oschne. Pokud by byl pocit škrcení, tak asi ani toto ne. Jestli to je na obřízku, tj. ne kvůli kvasinkám, ale budoucímu fungování s partnerkou, tak to je schopen říci lékař, ideálně urolog (asi dětský). Na dálku nelze moc radit, ani zodpovědný lékař by to nedělal. Pokud jde o ty potíže s kvasinkami, tak zkuste kožní, ať provedou stěry, kultivaci, co to je a oni jsou od toho, aby léčili. Léčí-li se s diabetem, asi bych to konzultoval i s lékařem, který tu cukrovku léčí. Tyto potíže znají, též s tím mají zkušenosti. Takže začít u lékařů, asi není tak podstatné u kterého, oni kdyžtak přepošlou k dalším specializacím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.