Látkové plenky na noc

Anonymni
21.6.07 14:34

Látkové plenky na noc

ahoj, jaké látkovky používáte na noc? Já dávám přes den BM kalhotky + BM pleny nebo čtvercovky, na noc zatím jednorázovky. Ale chci začít dávat látkové i v noci, tak nevím co si vybrat, případně jak do BM kalhotek poskládat to co mám, aby to opravdu vydrželo celou noc a nemusela jsem přebalovat.
díky Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.6.07 17:16

Ahoj,
já používám BM ve dne i v noci. Na noc dám prostě o číslo větší kalhotky a taky větší plenku, příp. plenku + savou vložku a vydrží to obvykle do rána bez přebalování (přestože v noci kojím). Syn se mi pročůral jen vyjímečně, to starší syn pročůral v noci pampersku víckrát.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
792
21.6.07 17:23

Holky, já vás obdivuju - fakt - já bych dávat látkovky nezvládla… ta práce kolem..praní, žehlení atd… klobouk dolů. Fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
21.6.07 17:34

Lusie,
díky, ale fakt není co obdivovat, jsem celkem dost líná :-). Dnešní látkovky ale nejsou to, co bývávaly o generaci dříve, manipuluje se s nima snadno a NEŽEHLÍ se, jsou prostě fakt prima :-). Navíc nemáme auto a to tahání balíků s papírovkama mě fakt nebavilo, s dvouma malejma dětma bych to zvládala těžko, teď se třema už si to neumím představit vůbec.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
21.6.07 19:19

ja pouzivam ctvercovky a mam je poskladane stejne jako pres den a nebyl zadny problem ani jednou nam neprotekli a to prcek spi tak od 19h do 6h rano ;) taky jsem se bala a pak jsem to jednou zkusila a svete div se ono to slo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
21.6.07 23:24

Já dávám na noc někdy jednorázovky, někdy látkovky. Jak kdy. Dřív jsem v noci přebalovala a několikrát se mi stalo, že ona vlastně do 4 do rána vůbec nečůrala. Tak teď už nepřebaluju. Až ráno - kolem 6. Jenže když jsem líná, tak pak mám práce dvojnásob, páč se mi pročůrá až na prostěradlo.

LUSIE - je to jak píše Eva. Dnešní látkovky jsou fakt v pohodě. A mně taky náramně vyhovuje, že nemusím tahat balíky plen z obchodu. Manžel je věčně v práci a bylo by to na mně.

Jen kdyby malá tak nekadila. Je vzácnost mít plenku jen počůranou a mě to už vážně nebaví předpírat v ruce. Ále co, hlavně, že je zdravá. Lepší jeden prd(ík), než 10 doktorů. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
22.6.07 07:48

Já dávám na noc Bum Huger
http://www.mamaja.cz/…pinkbhss.jpg /> nebo Bamboo extra
http://www.mamaja.cz/…lwhitess.jpg /> popřípadě popoliny biofroté
http://www.mamaja.cz/…biofrote.jpg

A je fakt, že s těmato moderníma plenama už není taková práce, jak to měly naše maminky.
Spousta z nich ani neměla pračku.
A malá měla v jednorázovkách pořád opruzený zadeček a to jsem přebalovala, teď když už byla větší asi 8× přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
22.6.07 07:50

Na Baby - Cafe je diskuse LÁTKOVKY. Přijďte nakouknout, holky rády poradí. :)
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
22.6.07 14:53

Koukám, že jsem nebyla přihlášená…

díky za tipy. Mě ta jednorázovka připadá přes celou noc hodně nacucaná, tak jsem si říkala, že BM plena by byla asi málo. Prostě vyzkouším a uvidím.

Evo, z jakého materiálů je ta savá vložka?

Kiro , díky za fotky, jdu to prozkoumat. Ten Bum hugger se mi moc líbí kvůli barvám :wink:

Hasmandko neboj, jednou bude kadit míň :) Filip to měl taky jako vy a cca od 4.měsíce měl období (dokud byl kojený), že kadil jen 1× za 2-3 dny. A te´d s příkrmama je to 1× denně, to je taky snesitelný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
22.6.07 17:33

Evusho - když se ti líbí barvičky, tak tady jsou taky pěkné plíny
http://www.mamaja.cz/…lowerwee.jpg /> www.mamaja.cz
http://www.ecomamma.cz/…es/4_ani.gif /> www.ecomamma.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
22.6.07 21:33

Kiro , snažím se prokousat tou obrovskou nabídkou a zatím se mi nejvíc zamlouvají Bum hugger, Bamboo extra a Bamboozles. Jestli jsem to dobře pochopila, tak na všechny budu potřebovat ještě svrchní kalhotky, že jo? Z těch se mi docela zamlouvají Imse Vimse. Doufám, že to půjde dohromady. Akorát že teda je v podstatě jedno, jaký vzor bude na plence, když bude stejně schovaná pod kalhotkama :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
23.6.07 21:15
Evusha píše:
Kiro , snažím se prokousat tou obrovskou nabídkou a zatím se mi nejvíc zamlouvají Bum hugger, Bamboo extra a Bamboozles. Jestli jsem to dobře pochopila, tak na všechny budu potřebovat ještě svrchní kalhotky, že jo? Z těch se mi docela zamlouvají Imse Vimse. Doufám, že to půjde dohromady. Akorát že teda je v podstatě jedno, jaký vzor bude na plence, když bude stejně schovaná pod kalhotkama :wink:

Jo, jo na všechny tyto plíny se dávají ještě svrchní kalhotky a Imse Vimse( já mám organic) je dobrá volby. Sedí dobře i na obyč. čč-čtvercové pleny.
Ty pleny co se ti líbí jsou všechny hodně savé, jen ty bamboozle asi až po 10-tém vyprání.
Bamboo extra po zvlhnutí ztuhne, takže je vhodnější spíš na noc. Ale opravdu výborně saje, na noc vážně perfektní.
A u svrchních kalhotek na plíny bych se přimlouvala i za vlňáky, jsou nádherně prodyšný a právě v horkém počasí je to bezva.
Dávám je hlavně na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
24.6.07 00:57

Ahojky Kiro :D,

Evusho, na BC rozhodně nic nehledej a rovnou se ptej, by se mi zpětně těch 1000 stran taky číst nechtělo :wink:

na noc dávám buď koaly (ty už ale nejsou v nabídce, mám je rok), nebo Bamboo extra jak tu dávala Kira fotečku z mamaji, akorát mě u ní štvou ty sucháče, ale ve vlňákách BI se mi to nerozepne (zato v popowrapkách - máme XL - tam jo, tam se mi občas sama rozepla), nebo teď dávám TB Bamboozle mám 2× přírodní na patentky a 1× barevné na sucháče (škoda, že ty barevné nemají taky patentky) a nedávám do nich už většinou nic nebo max. 1 vložku navíc a na to dávám BI vlňáčky
http://www.mamaja.cz/…_baby_s_.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
24.6.07 20:33

Kiro , ty vlňáčky se mi taky zamlouvají, že jsou čistě přírodní, ale bojím se té péče o ně, připadá mi to nějaké složité… Ale moc se mi líbí ty natahovací kraťásky, mohl by v létě běhat jen v nich. A jedny na noc by mi mohla uplést mamka, zkušená pletařka :)

Lalwen-ko - BC Látkovky se skutečně dočíst nedá :wink: Ptala jsem se tam holek ve středu, ale nějak to zapadlo a nikdo se neozval. Nevadí, zdá se že všechno pochytím tady od vás :) Kalhotky na patentky jsou lepší než na sucháče? To je tam tedy několik možností jak upravit šířku (obvod kolem pasu)? Můj drobeček má bříško poněkud větší… :wink: Z jakého materiálu jsou nejlepší ty vkládací vložky navíc? To bych si nejradši zkusila ušít doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
25.6.07 17:36
Evusha píše:
Lalwen-ko - BC Látkovky se skutečně dočíst nedá :wink: Ptala jsem se tam holek ve středu, ale nějak to zapadlo a nikdo se neozval. Nevadí, zdá se že všechno pochytím tady od vás :) Kalhotky na patentky jsou lepší než na sucháče? To je tam tedy několik možností jak upravit šířku (obvod kolem pasu)? Můj drobeček má bříško poněkud větší… :wink: Z jakého materiálu jsou nejlepší ty vkládací vložky navíc? To bych si nejradši zkusila ušít doma.

Evusho , to víš když ono se tam tak kecá, že není problém aby něco zapadlo :? . Kalhotky , jestli na sucháče nebo na patentky, to záleží na tobě co se ti víc líbí (já třeba jsem ulítlá na patentky :wink:) sucháče jsou asi velikostně variabilnější, ale zase patentky ti dítko tak lehce nerozepne, no a mě se prostě víc líbí. vkládací vložky já používám hlavně popo froté (jsou mi takové příjemnější než ty bio, které se krabatí), bambusové TB vložky nemám, ale soudě podle plenek budou hodně jemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama