Léčba kašle při rýmě u 3letého

Anonymní
17.5.16 08:04

Lecba kasle pri ryme u 3 leteho

K ryme se nam pridruzil krchlak… Lecit x nelecit? Cim?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

566
17.5.16 08:12

Sirup Prospan na den (poslední max. v 17,00), pokud má kašel i v noci, tak před spaním Sinecod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3874
7.3.20 13:48

Zdravím, mám tedy zcela jinou otázku, ale název téměř stejný, tak nebudu zakládat další diskuzi.

Lehkou rýmu a kašel jsem vždy považovala za prosté nachlazení, které se nijak neleci. Všechny ty sirupy a spreje jsou pouze na to, aby se člověku ulevilo od těch nepříjemných příznaků. Dětem to dávám jen na noc nebo ani to ne, když vidím, že je to nijak netrápí. Jenže všichni v něm okolí mají doma 10 druhů sirupů na kašel, 7 druhů spreju a kapek do nosu, vše kombinují podle druhu rýmy a kašel, podle denní doby, apod. Často si k dr chodí pro pamycon. Léky používají x krát denně po celou dobu nachlazení.

Tak by mě zajímalo, jestli jsem mimo já nebo oni. Mám dvě děti ve školce, takže nachlazení je nás nejlepší kamarád a já bych ráda nějak zařídila, aby děti nebyly nachlazene tak často a když už ano, tak aby je to co nejrychleji přešlo. Jenže vlastně nevím, jestli je mám cpát léky nebo ne. Přijde mi, že ať dělám cokoliv, tak to trvá stejně dlouho. A stejně po pár dnech ve školce je to zase zpět, protože tam právě jsou všechny ty lekama utlumene, ale jinak stejně nachlazene, děti.

Díky za vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
7.3.20 14:04

@chaela jenže každé dítě to nachlazeni zvládne jinak, i ty rýmy. Já mám dvě děti. Dcerka 2 roky má rymu na 3-4 dny max. Nic komplikovaneho, nedavam ji na to skoro nic, jen třeba večer před spaním striknu něco do nosu ať se ji lip spí. Syn 5 let ten má rymu minimálně na 14 dnů, trpí na zadní rýmy, všechno mu to tece dozadu.. kdybych mu nedala žádný sirup ani kapky, tak za další týden končíme s diagnozou zánět dutin a atb. To jsou pak minimalne tři týdny až měsíc doma s oslabenou imunitou. Pak mi vydrzi ve školce třeba týden, dva a zase do toho spadne..Takže u nej už při prvních příznaků rýmy začínáme konvickovat, dávám i sirupy na kašel.. a je třeba do 2tydnu fit ze ho dam i do školky. Užili jsme si už své a mám vyzkoušené co na nej funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3874
7.3.20 14:12

@Emisis kluci oba právě mají rýmy na minimálně 2 týdny a mají je často. Vždy jsou max týden bez rýmy a pak zase. Dokud byly rýmy lehké, neřešila jsem to. Ale poslední dobou je z každé rýmy hnusná zelená, je to v džínách, v krku…no děs. Starší syn posledně skončil na ATB se zánětem v oku, uchu a džínách… z pouhé rýmy. Takže si říkám, že můj postup asi nebude správný. Teď zkouším ten opačný. Mladší po 3 dnech ve akce opět smrka a kašle, tak ho cpu sirupem na kašel a spreje do nosu a uvidím, jestli to teda bude vypadat jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
7.3.20 14:27

@chaela my se taky snažíme maximálně bez léků, nějaké mořské vody jsem dávno vzdala. Hlavně starší cokoliv aplikovat je skoro nemožné, mladší zatím přilehnu. Mám teda pro holky Nasivin kapky, ty jim kápnu když usnou :oops: ale to už musí být jo něco. My jsme to teda letos zvládli bez větších hrůz, rýmy vesměs tekoucí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3787
7.3.20 18:49

Od muže dcera když na rýmu neměla kapky do nosu měla z toho zánět středního ucha. Tchýně zase zánět dutin. Takže za mě při rýmě třikrát denně prostříknout kapkama aspon prvních 5 dní při nejhorším. Pro pamycon jsme chodili taky, dcera pak mívala že 14 dní a stále rýma. A na kašel dávam na noc at se v klidu vyspí. Když byl hodně suchý dráždivý tak i přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
7.3.20 22:04

@chaela no já se to fakt snažím resit od prvních priznaku. Za mě je obrovský pomocník Konvicka nebo Respimer.. s tím mám zkusenost já. Pro Pamycon si volám až když má syn třeba víc jak týden zelenou rymu a už vím, ze to sami nezvladnem.. K dr se snažím jít až je nejhůř, spis ji volám co a jak. Ona už nás zná a podle priznaku nebo o co ji požádám mi posle recept. Ono to fakt chce podchytit hned od začátku ať nejdou na atb. Ony pk hrozne oslabi imunitu a je to začarovaný kruh. Syn měl minuly rok asi sestero atb za cely rok.. Teď se drží od rijna, ale máme za sebou operaci zmenšení krční mandle a 6tydnu v sanatoriu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama