Léčba předkusu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
21.6.22 19:01

Léčba předkusu

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s léčbou predkusu pomocí vytržení horních i dolních čtyřek. Mám z trhání zdravých zubů strach. Řešil někdo to samé? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28656
21.6.22 19:06

Já nemám horní čtyřky už asi od konce základní školy, možná střední. Vůbec to není poznat, nosila jsem pak asi dva roky pevná rovnátka ý ale je to asi 20 let teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21862
21.6.22 20:02

Řešili jsme u syna…neměl předkus, ale měl velké zuby a malou pusu, nevešly se mu tam…takže všechny čtyřky ven…dal to v pohodě…je to teda asi taky těch 20 let zpět :mrgreen:…ale dostal rovnátka a zuby má krásné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
21.6.22 20:13

Jo, měli mi přesně tohle udělat. Já teda měla celkově křivé zuby. Takže jedno z řešení bylo vytrhnout zdravé horní a dolní čtyřky a dát rovnátka - měla bych rovné zuby bez předkusu, bylo by vyřešeno. Měla jsem z toho strach a nechtěla jsem si nechat vytrhnout zdravé zuby - to je přece škoda. Takže jsem si nechala jen nasadit rovnátka, mám rovné zuby, ale s předkusem. Dnes bych se kromě rovnátek rozhodla buď pro to vytržení zubů, aby se vyřešil i předkus, nebo pro operaci (prý to šlo řešit i nějak tak), předkus bych si nenechala, ale tehdy bylo to jediné, po čem jsem toužila, rovné zuby, takže jsem byla spokojená pouze s nasazením rovnátek. Být tebou, šla bych do vytržení těch zubů a vyřešila to jednou provždy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12449
21.6.22 20:33

Jo, před 18 lety mi vytrhly všechny čtyřky a srovnaly mi zuby. Dneska mám krásný úsměv a nikdy jsem toho nelitovala. Čtyřky jsou prý nejkazivější zuby, takže mě to fakt netrápí. A normálně to člověk ani nepozná. Trhání taky nějak strašné nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
21.6.22 20:36

A mluvíte normálně? Já to v pubertě odmítla a teď když o tom uvažují mám strach ze nebudu umět mluvit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2357
22.6.22 10:54

Sestře také trhali čtyřky, potom pár let nosila rovnátka a teď má krásné rovné zuby :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
22.6.22 13:36

Ja jsem právě v minulosti rovnátka již nosila Léčili mi předkus bez vytržení zubů a k žádné velké efektivitě jsme se nedobrali a do půl roku se mi zuby vrátili do původní podoby :(. Právě zvažuji znovu nasazení, ale asi jiné řešení bez vytržení nebude. Nemám strach ze samotného trhání, ale z toho, ze by se mi ty zuby mohly někdy vrátit zase zpět a já tam mela pak díry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
22.6.22 13:37

@Luccyy98 ano mluvím normálně, nemám s výslovností problém, ani jsem ho neměla při prvních rovnátkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat