Lehátko nebo autosedačka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 06.12.10 19:02
Lehátko nebo autosedačka

Ahoj, prosím jaký máte názor na používání lehátek pro miminka, kolik by tam maximálně dítě mělo trávit času? Neškodí to páteři a motorickému vývoji vůbec? Je lepší tedy vibrační lehátko, nebo jen houpací? Jaký je rozdíl mezi autosedačkou a lehátkem - když mám starší autosedačku-vajíčko, může být dítě v ní místo v lehátku? (Do auta na cestování pořídím nové).

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 06.12.10 19:10

Ani v jednom by dítě nemělo být příliš dlouho. Rozdíl závisí na tom, jaké lehátko bys případně pořizovala (funkce, nosnost, polohování apod.). Já doma používám autosedačku - pokud potřebuju malou na chvilku odložit a dát ji z dosahu staršího, když jdu na záchod či potřebuju něco nutně udělat. V autosedačce jako takové se říká, že by dítě nemělo být víc než dvě hodiny v kuse a osobně si myslím to samé i o lehátkách. Takže na sklidnění, na odříhnutí, jako nouzovka (brát si autosedačku či lehátko do koupelny, když se deš koupat a tak), ale prostě ne na furt.
Jo a pak se v tom dá hezky začít s příkrmama dokud sami nesedí.

Teruna
Kecalka 187 příspěvků 06.12.10 19:18

Taky žádnej rozdíl nevidím. I u nás používáme autosedačku jen v autě a na jídlo. Co se týká různých houpacích vibračních věcí, těch bych se vyvarovala. Ze začátku by ti dítě uslo brzo, ale pak by to mohlo vyžadovat pořád. A co pak, když už se ti do lehátka nevejde? Nosit a houpat na rukách třeba 12-kilovýho macíka bych teda nechtěla. Podle mě jde co se týká lehátek a navíc těch vibračních, jen o tahání peněz z kapes.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 06.12.10 19:19

u vejce je problém, že na bocích je ochrana proti bočnímu nárazu, která dítěti brání ve výhledu. Jakmile dítě udrží hlavu, má tendence hlavu předklánět, aby mělo širší zorný úhel. Proto by se dítě nemělo vyskytovat v autosedačce jinak než na nezbytně dlouhou dobu. vožení dítěte výhradně v autosedačce i místo kočárku je krajně nevhodné. viděla jsem to, dítě fakt hlavu předsazenou jak žirafa a už pak vpozdějším věku bylo vidět, že držení hlavy nebude správné.

Proto je právě lehátko, takové, kde dítě vidí pohodlně do všech stran, aniž by se muselo nějak vytahovat či předklánět. Nevidím moc velký rozdíl mezi lehátkem a třeba polohovacím pelíškem, který přinesla pediatrička pro dráždivého chlapečka už v porodnici a uložila ho na něj.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.12.10 19:21

Ahoj. Můj názor na používání lehátek je takový, že bych v něm dítě nenechala dýl než v autosedačce, takže mi přijde investice do lehátka zbytečná. Obě holky trávily v autosedačce minimum častu, lehátko jsme neměli nikdy. Na krmení jsem u Anežky zezačátku používala autosedačku (ale ona příkrmy odmítala skoro do roka), pak polohovací jídelní židličku, takže tam mohla být i jako nesedící. Mája stále sama nesedí a od začátku příkrmů ji krmím v jídelní židličce. Tahle židlička mi oproti té pro sedící dítě přijde dobrá i v tom, že vydrží dýl i později - jen tak jednoduše z ní dítě nevyleze. U našich máme jídelní židličku, kde mohla Anežka sedět až když seděla (v 10 měsících) a moc dlouho jí nevydržela, páč se rychle naučila z ní vystupovat.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.12.10 19:28

já jsem lehátko měla koupené použité asi za 5 stovek a za tu cenu svůj úděl splnilo - liší se od autosedačky tím, že není tak „hluboké“ dítě se do něj líp dává, v autosedačce je jakoby víc zapadlé. Já jsem lehátko využívala od mimča - po krmení (malá hodně blinkala) tak měla chvilku vyvýšenou polohu. Někdy tam strávila půl hodiny, někdy tam nebyla vůbec. Později jsem v něm krmila, nebyla tak zadělaná autosedačka. Dcera si sedla až v 11 měsících takže jsem ho využila poměrně dlouho. Jinak většinu času trávila na zemi, ale jako pomůcka bylo dobré. Ale jak jsem psala, nové bych nekupovala :wink:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.12.10 19:30

jo a měla jsem úplně to nejjednodušší - bez hrazdičky, bez vibrací a podobných „vymožeností“. Jídelní židličku máme rostoucí dřevěnou, dcera z ní nevyleze ani teď ale začali jsme jí používat až když si fakt sedla. :wink:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.12.10 19:31

Já jsem lehátko používala, a to docela intenzivně, dokud se nezačala točit ze zad na břicho (až v 6ti měs.), to už jsem pak měla strach, že se překlopí. A nedám na něj dopustit. Malá měla rozhled a já klid :mrgreen: Ale nenechávala jsem ji tam nijak dlouho. Vždyť by se stejně nudila. Vydržela tam tak 20 minut. Jak kdy teda. Někdy jen 5min, někdy hodinu. Ale dýl rozhodně ne. Rozdíl mezi lehátkem a autosedačkou je podle mě v tom, že v té sedačce má dítě stále „kulaté“ záda, kdežto lehátko je prostě rovná plocha, pod hlavou vyvýšená. Takže je to to samé jako postýlka s podloženou matrací :nevim: Do polosedu jsem ji zvedala jen při krmení, tzn. od ukonč.4.měs. a po krmení zase položila.

evcav
Závislačka 4433 příspěvků 06.12.10 19:35

Gino lehátko je lepší, jelikož tam mimčo má více prostoru než v autosedačce a je to lepší pro plíce - vysvětlovala mi to doktorka. Jinak bych tam malý moc dlouho nenechávala, oni pak nemají tendenci se otáčet a hýbat.

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 06.12.10 19:45

Tak já jsem na první lehátko neměla. Používala jsem autosedačku a asi bych ti v té době řekla, že lehátko je zbytečnost… Jenže teď jsme si ho na druhé pořídili, koupili jsme to které má nosnost do 18kg a můžu říct-je to skvělá věc. Určitě pro mimi mnohem pohodlnější! A vzhledem k tomu, že doma pracuji, můžu mít malou u sebe a nemusím stále odbíhat k postýlce. Ale nenechávám ji tam dlouho, tak ty 2hod max.Jo a jezdí k nám 3-letá neteř a té se v něm taky moc líbí- takže uplatnění dlouhodobé :palec: A ta cena nebyla tak hrozná-utratím víc za blbosti :oops: Koupili jsme tohle stálo 1400kč

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 06.12.10 19:52

Díky za rady. Já na prvního neměla nic, do autosedačky jsem dávala jen na jízdu autem. Jenže teď budu mít na krku 2 rarachy, takže to mimi asi tolik neuhlídám a budu potřebovat něco na odložení spíš. To do těch 18 kg vypadá dobře, v tom se zhoupne i starší, aby nezáviděl :mrgreen:

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 06.12.10 19:55
mishka2 píše:
Tak já jsem na první lehátko neměla. Používala jsem autosedačku a asi bych ti v té době řekla, že lehátko je zbytečnost… Jenže teď jsme si ho na druhé pořídili, koupili jsme to které má nosnost do 18kg a můžu říct-je to skvělá věc. Určitě pro mimi mnohem pohodlnější! A vzhledem k tomu, že doma pracuji, můžu mít malou u sebe a nemusím stále odbíhat k postýlce. Ale nenechávám ji tam dlouho, tak ty 2hod max.Jo a jezdí k nám 3-letá neteř a té se v něm taky moc líbí- takže uplatnění dlouhodobé :palec: A ta cena nebyla tak hrozná-utratím víc za blbosti :oops: Koupili jsme tohle stálo 1400kč

takže si s tímhle lehátkem spokojená? budoucí tchýně ho vybrala pro naši malou, osobně bych asi za něco takového neutrácela, ale když ho chce koupit, tak se mi tohle docela zalíbilo, i tím, že je až do 18 kg.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.12.10 19:57

Do 18kg? To zní fakt dobře, to by do něj mohla i Anežka :mrgreen: . Ale na Máju už je stějně pozdě, ta je nejradši přilepená k mojí noze.

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 06.12.10 20:17

no, tak Zuzanka má teprve 3 měsíce, takže ta by ho ještě mohla uživit dlouho :-D

j.pampeliska
Závislačka 4051 příspěvků 06.12.10 20:33

Osobne mi prijde autosedacka neprakticka pro domaci ucely. Puvodne jsem to tak tedy take chtela, ale manzel si prosadil lehatko. Jsem ted ale za nej nesmirne vdecna. Lehatko mi prijde pohodlnejsi, prostornejsi, vzdusnejsi. Mrnous tam nejaky ten cas travi, myslim ze tak hodinu denne, max 2. Od mala ho tam davam po kojeni a odrihnuti, nechci ho hned totiz pokladat lezmo, protoze mi pak zvracel. Mame Fisher Price, vibrace nepouzivame. Nevim jak vypadaji a funguji jina lehatka na trhu, ale tohle je do 18 kg takze i nejaky patek vydrzi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >