Lepek!

2114
25.8.05 13:59

Lepek!

Ahoj vsem,

svetova zdravotnicka organizace doporucuje davat mimi lepek od ukonceneho 6m, moje Dr. doporucuje lepek od 8m (s tim ze mi rekla jak to doporucuje SZO, ale ze ona to doporucuje vsem takto). Sem z toho uplne 8O Co vy? :roll: Diky. Sany. :arrow:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4055
25.8.05 14:12

Z opatrnosti bych nedávala lepek dřív než po 8. měsíci a pokud by to nebylo nutný, tak se asi budu snažit hranici 1 roku.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
25.8.05 14:19

Souhlasim s Niky, i kdyz muj syn neni alergik, dostaval lepkove veci az od roka a nemyslim ze by nejak trpel chudosti jidelnicku. A ja jsem mela dobry pocit, ze ho zbytecne nezatezuju lepkem.

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16794
25.8.05 15:01

ahoj,
souhlasím s příspěvky- lepek až od 9m, nejl. od 12m.

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
25.8.05 19:39

Souhlasim s ostatnima. My jsme se dohodli s Dr., ze zacneme v deviti mesicich, ale velmi pomaloucku, jen tak, aby si telicko zvykalo a nepretezovalo. Terik a Charlie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
25.8.05 20:37

tak jsme s lepkem začaly až v 10 měsících
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
25.8.05 20:50

ahoj,

já jsem začínala s lepkem u obou holek až po 10. měsíci. Myslím, že je to tak akorát. :?

Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.8.05 12:19

U nas na Slovensku do nemenovanej TV chodieva na pokecy MUDr. Bukovsky (v SR celkom znamy doktor, zastanca vegetarianstva), ktory prezentoval najnovsie lekarske vyskumy a mna zaujal hlavne jeden, ktory vraj zistil, ze u deti s predispoziciou na celiakiu je najvhodnejsi termin zacania podavania lepku medzi ukoncenym 4. a 6. mesiacom. Ked je lepok podavany skor, tak je pravdepodobnost celiakie tusim viac nez 10-nasobna (nepamatam presne, ale bolo to dost vysoke cislo) a ked zas az po 6. mesiaci, tak 4-nasobna. Vraj to obdobie medzi 4. a 6. mesiacom je optimalne. To vraj bola nejaka najnovsia studia (mam pocit, ze svedska), ale nic viac som uz o tom nepocula. Dost ma to zaujalo, lebo sa lepok odporuca podavat co najneskor. Bohvie ako to v skutocnosti je.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama