Lezoucí mimi a velký pes vs. hygiena

Anonymní
7.7.15 13:57

lezoucí mimi a velký pes vs. hygiena

Ahoj holky,
prosím o rady jak jste řešili sožití mimi a velkého psa v bytě.. z pohledu hygienické stránky… :)
Situace se má tak, že tchánovci mají velkého psa bytě - který má přístup všude (sám si otevírá dvěře od pokoje apod.), nejraději leží na pohovce v obýváku, ve všech postelích v bytě, hlavou se dostane i ke kuchyňské lince a čuchá k jídlu… apod. padají z něj chlupy, hrozně slintá, a jak je velký, tak jak sedí napohovce, tu umázne zadek a zůstane tam hovňajz flek, či ze zadních partií nějaké výtoky, hárání (to je jak masakr motorovou pilou :lol: ) apod. veškeré sezení je od něj oslintané.. (i když se to snaží tchánovci uklízet), packy z venku se mu nemyjí… no a naše mimi už bude brzy lézt, jsem sice pejskomil, ale tohle je na mě z pohledu „čistoty a hygieny“ už nepřijatelné.. zatím je naše mimi v postýlce a se psem do kontaktu nepřijde… ale co až začne lézt a batolit se… jak to mám udělat? sama bych se těch „věcí“ z pejska nechtěla dotýkat, natož aby si to mimi strkalo do pusinky a válelo se.. přijde mi to trochu jako patová situace.. no zatím mě napadla taková ta skládací ohrádka… a v ní by tam mimi bylo, když přijedeme na návštěvu.. ale zase mu nechci nějak zabraňvat v objevování světa, ale nechci v tom lezlo :( budete namítat, že si má budovat imunitu, ale prostě mi to už přijde nadmíru (malý pes u nás, toliko bordýlku nenadělal, a nesměl na pohovku a měl svůj pelech :)… poraďte jak k tomu přistupujete vy… :) díky moc :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.7.15 14:03

Máme dva psy. Takovejhle masakr doma nevedeme teda, ale dítě bylo během lezouciho období víceméně porad chlupatý. Pak si stouplo a už to bylo ok.
Pokud bych mela takové příbuzné s takovým bytem, asi bych tam nechodil a, dokud bude dítě lézt. Já přehnanou hygienu neberu, ale tohle už je moc. Tak at chodí oni k vám. Nebo se videjte venku, když je hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19173
7.7.15 14:03

Omlouvám se za OT, ale co je to prosímtě za rasu, podle tvého popisu by mě to strašně zajímalo :D :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
7.7.15 14:05

Ode mě se názoru na budování imunity nedočkáš, zvířata podobného typu v bytě bych nesnesla i bez malých dětí. U mých rodičů je něco podobného s kočkami, když byly dcery malé, jezdili jsme k nim buď v létě na zahradu nebo vůbec a vídali jsme se u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6195
7.7.15 14:07

No to je síla, jsem pejskomilka, ale toto :think: tchánovcům bych se snažila taktně říct, že dokud bude malé na zemi, tak tam prostě nepůjdu. Ať chodí na návšětu oni k Vám nebo venku..Max když nebude jiná možnost (oslava atd) tak bych pořídila ohrádku, kam nebude smět pes..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
7.7.15 14:12

Moji tchánovci nemají doma psa, ale bor del tam mají i tak (chodí v botách z venku, z garáže, z psího pelechu venku a vytřou jednou za 2-3 měsíce) a lezoucí období dětí jsme řešili buď sníženou postýlkou, nebo byli v náruči a ukazovali jsme jim vše možné, aby se zabavili. Ale my tam nechodíme kdoví jak často, věčně nemají čas, takže ani děti tam nebývají. Když projeví zájem, jdou ven nebo k nám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
7.7.15 14:13

My mame psi 4 (male) - nesmi do postele, resp do loznice vubec a nesmi do pokoje malyho. Jsou s nami v obyvako-kuchyni - na gaucich mam prehozy, kt pravidelne peru, chlupy neresime, ptz mame nahace. Nohy utirame a kdyz holky haraji - maji kalhotky s vlozkou.
Myslim, ze i nejvetsi milovnik zvirat pochopi, ze male dite ma prednost a tedy zacnou nohy utirat, pri harani koupi spodary a vlozky a hold budou pred vasi navstevou poradne vse prat a luxovat a vytirat, psa vykoupou atd - zvlast pokud to postavis, ze jinak proste chodit nebudete!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
7.7.15 14:24

Tak to uz je moc. Zaho.neny gauce a krev no to ne. Nejsem cimprlich, sama mam doma dite, dva psy a dve kocky, chlupy samozrejme jsou vsude, takze vecne luxuju a peru. Ale chlupy jako takovy mi nevadi, stejne se jich zbavit uplne nejde. Nicmene packy se utiraji a zadek omrknu a kdyz tam nahodou maji ho.no, tak jim ten zadek snad umeju :roll: to bych nedala a bylo by to na vaznou domluvu s tim, at si vyberou. Bud s tim razantne neco udelaji, nebo bych tam mimino nebrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.15 14:25

@Kikuška90 je to takovej hodnous doga :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.15 14:26

Tchanovci jsou cistotni jinak, snazi se po pesanovi uklizet, ale to vite takovej pesan v byte uslintanej to je proste porad nekde neco… no ja jsem v sobe mela takovy spor, jestli to nahodou neprehanim.. tak jsem to potrebovala probrat… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
2422
7.7.15 14:36

Naši měli taky velkého psa a dost podobně se to u nich vedlo, nejezdila jsem tam s dítětem v lezoucím období moc ráda, ale neměla jsem moc na výběr, ale to je jiná kapitola. Jednou jsem se mámou kvůli tomu chytla, ale oni to prostě vidí jinak, přece nebudou psovi utírat packy, pokaždé když přilítne ze zahrady, vždyť mají na posteli přehoz, co se před spaním dá pryč apod. Jak začala malá chodit, už jsem to tolik neřešila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
7.7.15 14:38
@Anonymní píše:
Tchanovci jsou cistotni jinak, snazi se po pesanovi uklizet, ale to vite takovej pesan v byte uslintanej to je proste porad nekde neco… no ja jsem v sobe mela takovy spor, jestli to nahodou neprehanim.. tak jsem to potrebovala probrat… :think:

No asi neprehanis, ale nejde s tim nic co delat. Predpokladam, ze bobek byl vyjimecna situace-se muze stat, nevsimli si. Slinty jsou horsi, ale zase rychle uschnou a nejsou nejak infekcni..bych to nehrotila no-dite tam nechala a po prijezdu doma svlikla, hodila do pracky (obleceni, ne dite-to bych hodila rovnou do vany)
jestli jsou panickove rozumni tak bych asi max pozadala, jestli by nemohli vytrit nez prijedete a psovi utrit packy alespon vlh. ubrouskama. Me by to ke stesti stacilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7085
7.7.15 15:10

Já myslím, že mimčo v ohrádce neudržíš, akorát ti tam bude řvát, protože bude chtít za vámi a objevovat. Chápu tvoje obavy ohledně hovňousů a hárání, ale předpokládám, že to hovíno není na denním pořádku a když se objeví, tak se to rychle uklidí, hárání taky není furt, takže bych se domluvila s tchánovci, že když bude pesan hárat, tak tam třeba nebudete chodit a přijdou oni za váma, nebo doporučila koupi háracích kalhotek. No a na ostatní - sliny, chlupy a tak, bych se vyprdla.
My máme sice malého psa, ale líná dost, takže máme taky chlupy všude, ať dělám, co dělám, může na gauč, může do postele a od narození syna ho k němu pouštím, věčně se muchlují, oslintávají, dítě leze k psovi do pelechu, když byl menší, strkal do pusy jeho hračky, napodobuje psa, takže ho olizuje taky. No, někdy z toho na mě jdou mrákoty, ale nechávám je, mají se hrozně rádi a po hygienické stránce to buď nevadí, nebo je to jen ku prospěchu, protože syn je nejzdravější dítě v okolí. Dodneška byl jen jednou nemocný (3denní viróza), nikdy neměl ATB a to už chodí i do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
7.7.15 15:12

Zakladatelko, na jak dlouho jezdíte na ty návštevy, že Ti skoro lezoucí dítě vydrží jen v postýlce? Tak na půl hodiny, ne? :lol:

K tématu. Dohlédla bych na to, aby byl pes odčervený (chlupy a slintání bych přežila), dostatečně dopředu hlásila návštěvy s lezoucím dítětem a rodiče požádala, aby doma pořádně vygruntovali a dohlédli na to, aby měl pes v době návštěvy umytou zadel a nejlépe i packy. Pokud by hárala a páníci si to neumí ukočírovat, tak bych po tu dobu na návštěvu nejezdila.
Vzhledem k velikosti psa bych pak teda celou dobu byla dítěti za prdelí ( a z návštěvy tak nic neměla) nebo bych požádala, jestli by bylo možné psa dočasně nechat třeba na té zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.15 15:15

@Mišmiš zatim se priklanim k te ohradce a jak psali holky, jezdit tam v batolecim obdobi jen obcas, spise oni k nam, ci byt venku.. s tim utiranim tapek, tak se to dela u nas.. to je u nich kapka v mori, resp, jak to napsat… ono kdyz je doted neutirali, tj. je to vsechno v kobercich tak to asi nove nepomuze :think: nevim no…
dite do pracky :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama