Vadí miminku voda v uších?

nickoll
6.7.15 19:35

vadí voda v uších?

Maminky chci se zeptat, mám půl ročního syna, a koupu ho každý den a bohužel se mi pokaždé nepodaří ho uhlídat (i když mu držím hlavičku) aby mu nenatekla voda do uší, i když mu je po koupání vysuším může mu voda v uších ublížit? nebo můžou ho s toho bolet ouška? děkuji

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1439
6.7.15 19:43

Pokud ma usi v poradku, nevidim jediny duvod, proc by mela voda vadit. Voda vytece, vyschne, vnejsi ucho je jen slepa ulicka, dovnitr do ucha se diky bubinku nic nedostane. Hlavne mu ouska necisti vatovymi tycinkami do hloubky, staci jen lehce zvenci. Oni takhle male deti nemaji velky zvukovod, takze tam te vody moc zustat nemuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
6.7.15 19:44

Myslím, že mu to nemůže ublížit, chodí se na plavání miminek a tam jsou pod vodou, takže za mě logicky nemůže ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
6.7.15 19:56

Chodila jsem s dětmi na plavání od 4 měsíců, nikdy neměly problém s ouškama. Nás tam naučili fígl na čištění oušek - na Shreka - možná znáš. Stočíš do kornoutku takové ty buničinové čtverečky na čištění pupíku, jemně strčíš kornoutky špičkou do oušek tak aby koukaly a miminko pak vypadá jak Shrek :mrgreen: a tak minutku necháš, vodu to vytáhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
6.7.15 20:00

@nickoll Myslím si, že víc vadí to denní koupání než (vysušená) voda v uších.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
6.7.15 20:16

Voda v usich nevadi urcite, neboj :-)
(denni koupani taky rozhodne ne)

zalezi jen na tom, jestli na ouska nejak netrpi (coz asi ne, bys to napsala?) a predpokladam ze taky po koupani nejdete primo na vitr ven :-)

obe deti mi chodi od 2-3 mesicu na plavani, kde se furt potapi, v zime v lete. starsi mel prvni problem s uchem ve 4,5 letech, bez spojitosti s bazenem. mladsi (klep-klep) zatim nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9121
6.7.15 21:12
@fenny píše:
@nickoll Myslím si, že víc vadí to denní koupání než (vysušená) voda v uších.

Voda v uších nevadí a koupání každý den, zejména v tomhle počasí, považuju za rozumný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.15 21:29

Taky si myslím, že voda v ouškách nevadí :) Můj chlapeček je taky pěkný kapřík a hold se to někdy úplně neuhlídá. Koupu taky každý den - vždyť i mě samotné se po sprše lépe spí, tak nebudu přece na broučkovi šetřit vodou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47173
6.7.15 21:43

Driv se asi říkalo že vadi, protože moje babi když viděla jak koupu doma decka od miminek na lehatku penovém ve velké vane a vodu měli až po hlavu/uši, tak říkala uši nenamacej ať tam voda nenatece dostane zánět…, decka si namáčeji teda uši takhle od mala a nikdy zánět neměli, na uši nikdy netrpěli. Podle mě záleží na tom, jak má kdo ty uši citlivé.
Takže to bude dost individuální, jak vse u děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nickoll
14.7.15 17:05

Děkuji za názory

• Citovat
  • Upravit
4240
14.7.15 17:11

Ahoj, dle mě v pohodě. My chodili plavat od 7.týdne a pak se potápěli velice záhy. Je tedy hluchý, ale nevím, zda je to tím - na nabídku bombónků slyší dobře, ale že se má uklidit, to ne :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama