Reklama

Líčit se či nikoliv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evča 20
Povídálka 39 příspěvků 18.03.18 03:28
Líčit se či nikoliv

Ahoj chci se zeptat, co si o tom myslite. Když jsem byla mladší cca v 15 letech jsem se docela malovala pouzivala jsem make up, rasenku a tuzku na oci. Pak jsem make up prestala nosit, protoze mi kluci zacali rikat, ze vypadam bez make upu o hodne lip(mozna jsem mela i spatne odstiny, zkratka to bylo na me poznat), take kdyz jsem ho sundala, tak jsem se libila i sama sobe a rikala jsem si proc ho nosit? Pote jsem potkala i pritele, v tu dobu jsem nosila jenom rasenku. Pritel celou dobu rika, ze je to zbytecne, ze se mu nejvic libim, kdyz se rano probudim. Momentalne si davam porad jenom rasenku, ale kdyz jsem doma, tak jsem samozrejme nenalicena. Ale posledni dobou jsem se zacala zajimat o kosmetiku a premyslim, ze bych se zacala komplektne malovat s make upem, korektorem apod. Na jednu stranu si rikam proc vlastne? Plet nemam nejak spatnou, sice mam kruhy pod ocima a sem tam nejaky pupinek se obcas objevi, ale nedelam z toho vedu. Spis se rada oblekam vyrazne, atraktivne a rikam si, ze kazda uspesna zena, co napriklad pracuje v uspesne firme, se vzdy maluje a proc bych to tedy nemela delat i ja? Jsem rada vyrazna a v tom by mi mohlo pomoci i malovani. Ale pritel nesnasi jakekoliv upravy, rikal ze jsou holky pak jak z plastu a to ze je na zene nejaka nedokonalost dokazuje, ze to je clovek. Nekolikrat se se mnou zhadal, ze to moc resim, ze bych mela byt vdecna za to jak vypadam a nekazit si to licidly. Obcas moc nespim, tak si myslim, ze by me licidla aspon zvyraznila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 18.03.18 06:04

Ja to mela stejne, driv make-up, rasenka, tuzka nebo stiny. Pozdeji bez make-upu jen linka a rasenka. Ted prave kvuli kruham pod ocima a sjednoceni pleti jsem zacala davat bb krem prirodni, pac mam citlivou pokozku a nic moc nesnesu. Pupinek pres to jde videt, coz mi neva, slo mi o to sjednoceni a kruhy a abych nemela na obliceji masku. Davam jen malinko. Poprve to byl divny pocit mit neco na obliceji, ale zvykla jsem si a citim se lip. Pripadam si upravena. Myslim, ze k vyraznemu obleceni vyrazne liceni byt nemusi-mohlo by se to prat, ale decentni zvyrazneni mozna ani partner nepozna :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 06:18

A kolik ti je?

Ja zacala pouzivat mineralni pudr az ted, ve 34.po dvou detech uz proste vypadat dost unavene, vcetne kruhu pod ocima. Mam jen pudrovy korektor na kruhy a pudr na oblicej, tvarenku, stiny a rasenku, obcas tuzku na oci. Ale diky tem pudrum bez tekuteho make-upu vypadam porad prirozene. Zadna maska. Ale vse to lehce zakryje.

Uprimne, vadil by mi partner, ktery me omezuje v necem, co chci. Pokud se nezmalujes jak lehke devce, tak jako o co mu jde?

Verun83
Echt Kelišová 8674 příspěvků 33 inzerátů 18.03.18 06:19

Pardon, za anonym v 6:18. Omylem jsem zaklikla.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 18.03.18 06:33

To, že se namalujes přeci neznamená, že budeš automaticky vypadat jako z plastu. A nevím, proč by ti do toho měl přítel mluvit, to je přeci tvoje věc.

lachtanice86
Kelišová 5990 příspěvků 18.03.18 06:42

Maluji se každý den. Baví mě to a dokážu líčením vytáhnout svoje přednosti. Manželovi se líbim nenalicena i nalicena a rozhodně mi do toho nemluví. Ale jsem ten typ co by si do tohodle kecat nenechal.

Hoa Mai
Kelišová 5637 příspěvků 16 inzerátů 18.03.18 07:04

@Evča 20 A potřebuješ k tomu výraznému líčení nutně make-up a korektor? Mně se make-up na pleti třeba taky vůbec nelíbí a sama ho používám jen když se mi občas zhorší ekzém a je opravdu potřeba něco zakrýt. Jinak mi přijde spíš kontraproduktivní - z pěkné pleti dělá umělou, v tom s tvým přítelem souhlasím. To samé korektor - pokud máš pleť dobrou a nepotřebuješ nic zakrývat, je zbytečný. Na kruhy pod očima je lepší rozjasňovač a to si troufnu říct, že přítel nepozná, pokud mu to neřekneš. Když se chceš líčit, zkus si najít tipy na nahé líčení, já třeba ráda používám hnědou řasenku jen na konce řas, pokud chci/potřebuju vypadat nenalíčená. Málokdo to pozná a přitom jsou oči výraznější, než kdybych neměla řasenku vůbec. Nebo krémové tvářenky - ne pudrové apod.
Ohledně výrazného líčení bych ses partnerem domluvila na nějakém kompromisu, že se třeba nalíčíš výrazně občas, protože se ti to líbí. Na jednu stranu by ti neměl něco zakazovat, na druhou stranu ho chápu, že když se mu na tobě něco nelíbí, tak ti to řekne. A pokud se mu nejvíc líbíš v přirozeném stavu, tak je to jedině plus pro tebe. Horší by bylo, kdyby ti řekl, ať mu nenamalovaná nechodíš na oči, že se na tebe nedá bez vylepšení koukat.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2543 příspěvků 18.03.18 07:09

„Pote jsem potkala i pritele, v tu dobu jsem nosila jenom rasenku. Pritel celou dobu rika, ze je to zbytecne, ze se mu nejvic libim, kdyz se rano probudim“.

Ja nechapu, proc ma pritel takovou potrebu ti neustale mluvit do toho, jak se licis. Vim, ze chlapi obecne nemaji radi hodne vyrazny makeup, ale aby nekdo neustale komentoval u sve pritelkyne ze ma rasenku?? To mas slepene rasy a na nich tunu žmolku nebo co :mrgreen:?
Prijde mi to trochu divny uprimne :nevim:

Nezazila jsem chlapa, co by nejak negativne komentoval normalni a decentni naliceni. Ten muj to nema potrebu komentovat :nevim:

Pokud nevypadas jako klaun, nebo člen Kiss, a citis se tak dobre, klidne se lic…Delas to snad hlavne kvuli sobe ne?

A uprimne, je opravdu malo zen, kterym by decentni zvyrazneni (rasenka, zdravicko, rozjasnovac apod ) uskodilo, spis naopak. :nevim:

Příspěvek upraven 18.03.18 v 07:18

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 18.03.18 07:15

Vadilo by mi, kdyby se kvůli tomu přítel zhádal. Ale potkal tě jako nemalující se a líbíš se mu. Nech si poradit, jak vypadá nahé líčení - abys byla „upravená“ a zároveň vypadala přirozeně. Já se maluju jen velmi zřídka. Ale když už na sobě zásah provedu, nikdo mi nenadává :)

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 18.03.18 07:29

No, kdyz nekdy vidim ty zmalovany zensky, ktery po odliceni nikdo nepozna a makeupu maji na obliceji tunu v jinem odstinu nez plet, tak se priteli ani nedivim. Ale to musis posoudit sama, nebo se zeptat kamaradek, pripadne zajit za nekym, kdo te nauci se malovat “prirozene”. Obecne, co mam kamaradky kolem, tak nenalicene vypadaji mladsi ;) :palec: a myslim, ze partner nazor vyjadrit muze. Ja mam rada BB krem- zamaskuje to, co ma, ale neni to makeup ;)

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 18.03.18 07:37

Uprimne, rasenka, trochu rozjasnovace a nude lesku na rty pomuze kazde zene. Vypada mladsi a svezejsi. Nenamalovana zena (pokud ji neni patnact) v kancelari by mi prisla zvlastni.
Hlavne bych si nikdy nenechala od manzela diktovat, jak se licit/nelicit.

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 18.03.18 07:50

@Evča 20 myslím že je to jen a jen tvá věc, názor at řekne ale už je jen na tobě jak se rozhodneš :),vyzkoušej si několik verzí líčení a v tom čem se budeš cítit nejlíp nos :), mě můj poznal jako silně líčenou osůbku hafo naušnic černá od hlavy k patě extravagantní vlasy i přesto si mě vzal. A nyní? nejraději by mě česal, líčil oblíkal podle sebe, přesný opak toho co jsem byla. A to jsem sama docela dost ubrala s věkem. Ale kecat si do toho nenechám nikdy.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 18.03.18 07:51

Teda svoje líčení/neliceni absolutně neprobíhala se svým chlapem :think:

Já používám bb krém nebo minerální make up podle příležitosti na sjednocení barvy - žádné vrstvy, správný odstín a každý ví prd. K tomu tužku a rasenku a stačí na běžne nošení :think:
Nějaké stíny, rtenky cosi kdesi je na plesy a pod.

terien
Echt Kelišová 7619 příspěvků 18.03.18 07:51

Tak dá se namalovat i hezky, jemně, decentně. Žena by o sebe měla dbát a líčení k tomu patří, vždycky mě pobaví když některá vykřikuje jak to nepotřebuje, protože ruku na srdce, každé to prospěje ;) chlap je ten poslední, který by mi do takových věcí kecal.

pecenaBrokolice
Stálice 71 příspěvků 18.03.18 07:57

Za mě, každá žena by o sebe měla dbát, on i jednoduchý make-up, řasenka a tužka na oči nebo lesk na rty bohatě postačí. Přece když se začneš malovat, neznamená to, že budeš vypadat jako kus plastu, musíš to umět, hlavně decentně a jemně. :kytka: Chlapa bych neřešila, nelíčíme se kvůli nim přece, ale kvůli nám samotným a našemu pocitu z toho, že jsme krásné. 8)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >