Lidi ignoranti?

31
14.10.19 09:42

Lidi ignoranti?

Ahoj holky, chtěla jsem se s Vámi podělit o svůj včerejší otřesný zážitek a zároveň se Vás zeptat na názor.

Jsem ve 27. týdnu těhotenství, bříško už je na mě pěkně znát, nejde si ho nevšimnout. Včera jsem byla se svojí mamkou na menším nákupu v TESCU v Mimoni (z Mimoně nejsme, jen jsme tudy projížděly z výletu a řekly si, že když projíždíme kolem, něco málo vezmeme).

No s nákupem jsme se postavily do velice dlouhé fronty a čekaly, až na nás přijde řada. Najednou se tam k nám přimotal totálně „vožralej a smradlavej“ chlap s pivem v ruce a začal mamku chytat kolem pasu, hladit ji na zádech a měl blbé řeči. Mamka z toho v šoku, že se nezmohla na slovo, tak jsem zasáhla a velice důrazně (ale slušně) mu řekla ať na nás nesahá… No to jste měli vidět, jak se do mne pustil, řval na mě, nadával, nevynechal slova jako kur.., šmu. ka, pí.., otevřel si pivo co měl v ruce, začal ho pít a vyhrožoval, že až to dopije, tak si do mne bouchne a vymlátí ze mě toho parchanta. Já jsem nereagovala, nechtěla jsem přilívat olej do ohně, člověk nikdy neví co takový ha.zl může udělat. No takhle to pokračovalo celou dobu, než na nás přišla řada s nákupem. Ale co mne nejvíce šokuje, tak je reakce lidí kolem (a že jich tam bylo), všichni dělali že to nevidí, neslyší (i pánové, a to jich tam bylo několik), pokladní se akorát skrčily za pokladnou a dál markovaly, místo toho aby zavolaly ochranku nebo PČR, no totální ignorace. Myslím si, že tam ten chlap nadává do teď, no jsem z toho ještě slušně v šoku, hlavně z toho, že všichni dělali mrtvého brouka (nehledě na to, že jim na prodejně konzumoval to pivo). V podstatě mám z toho pocit, že kdyby mě tam jako těhotnou fyzicky napadl, tak raději každý bude dělat jako že nic, aby si náhodou sám nezadělal na problémy. No díky bohu to zůstalo „jen“ u těch nadávek a slovního napadání…

Podotýkám, že jak já, tak moje mamka jsem slušně vypadající ženy, křehkého vzezření. To se jako v dnešní době, máme nechávat ošmatávat kdejakým pobudou a bát se ohradit, abychom nedostaly po ústech? Za ignorace kolemjdoucích? Když jsem to doma probírala s partnerem, tak byl stejně v šoku jako já, že se toto vůbec stalo a nikdo se nás nezastal.

Další věcí je, že mi připadá, že v dnešní době je to s takovými případy čím dál horší. Bydlím v Liberci a musím říct, že jít večer za tmy pěšky z práce přes město, je kolikrát o strach, proto jezdím od té doby co je brzo tma autem, i když nemusím a mám to blízko. Vždycky jsem si připadala v bezpečí, ale poslední dva roky, potkávám samá hloučkující se individua, kteří Vás osovují a slovně obtěžují.

Nevím jestli se nějak změnilo moje vnímání cizích lidí které mám kolem sebe, ale přijde mi, že je to čím dál horší, shodnu se v tomto názoru i se známými. Ještě na závěr řeknu, že nejsem žádný pesimista, který by viděl všechno černě, snažím se v lidech vidět to nejlepší ale opravdu si poslední dobou říkám, kam toto spěje.

Jaký máte na tuto situaci názor? Stalo se Vám někdy něco podobného? Myslíte že je normální raději strkat hlavu do písku, když vidíte že někde někdo někoho ohrožuje?

Mockrát děkuji za odpovědi :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19604
14.10.19 09:45

@Verusse93 No zmiňuješ typický případ chování v davu. Každý čeká, že něco udělá ten druhý. Ono kdybys někoho oslovila přímo a nebo přímo požádala prodavačku, ať zavolá ochranku, tak by to taky bylo jiné. Taky pomůže, když se s někým začneš bavit, aby ten agresor viděl, že nejste samy. Je potřeba si trochu pomoci sama než jen stát a čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
14.10.19 09:47

Víš co, ono je to těžké, záleží, kdo v té frontě stál. Jestli to byli dobře stavění chlapi, nebo taky mámy s dětma a starý ženský, co se bály se do toho přimotat.
O případech, kdy takovej agresor pak vytáhl kudlu nebo jinak zaútočil na toho pomáhajícího, se obecně ví a není jich bohužel málo :,(

Já osobně bych se asi zeptala tebe, jestli potřebuješ pomoc nebo to zvládneš vyřídit sama, případně bych zavolala ochranku a benga. Ale do otevřeného konfliktu bych taky nešla :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3523
14.10.19 09:51

Znas tu reklamu z televize,,pomuze nekdo jinej"? https://m.youtube.com/watch?… Tak to je klasická reakce smysleni lidi v davu.. Jinak ne, nikdy jsem se s tim nesetkala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7434
14.10.19 09:53

Mně se v těchto situacích osvědčilo dělat větší rámus než agresor. Jednou v narvaným buse ožrala nadával nějakýmu mladýmu černochovi, nikdo nic, tak jsem se nadechla a zařvala na něj drž hubu ty hnusný ožralý smradlavý prase. Sklapnul a následující zastávku vystoupil…ale nevím jak bych to dala těhotná no…mně starému srabovi se v těchto situacích dělaj rudý fleky před očima a úplně ztrácím pud sebezáchovy, nedejbože když někdo ohrozí někoho mně blízkýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
14.10.19 09:56

Ale jinak jo, obecně se „ignorace“ šíří. Z části je to lidem prostě fuk, z části se bojí. Ty druhé dokážu i pochopit.

Já třeba byla o víkendu strašně naštvaná na jednu kamarádku. Jely sme nočním městem autem a najednou chlap ležící na silnici (uprostřed centra, metr od kolejí tramvaje), samozřejmě sme zastavily, hned sme za ním ve dvou vyrazily a třetí pak říká „nech ho tam, vožralu!“.
Odtáhnout chlapa ze silnice a zavolat sanitku a měšťáky mě nezabije. A kamarádce sem řekla, že až jednou třeba její manžel upadne (nebo ho někdo napadne, srazí ho auto, nebo třeba dostane hypoglykemickej záchvat a bude to zrovna o sobotní noci), tak ať doufá, že nepojede okolo nějakej blb jako je ona a nenechá ho tam ležet napospas… :roll: :roll: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17334
14.10.19 09:58

Hrozna story.

Lidi jsou ruzni. Ja bydlim v Praze, tady me nikdy takto jest neobtezoval, ale chovani k tehotne je obcas vselijake. Uz od 4m mam bricho jako buben a tech lidi, co se v tramvaji dela, ze to nevidi, neverila bys.

Mam prisernou zkusenost s prodavackou v pekarne z minuleho tehotenstvi, to jsem byla uz 36tt a vypadala jsem, ze kazkou minutou vrhnu. Byla jsem na ceste do porodnice a cestou me prepadla slabost, potrebovala jsem rychle neco zakousnout. Vesla jsem do pekarny, ktera je siroko daleko jedina moznost si neco k jidlo koupit a prodavacka vysla ze zadu mi oznamit, ze ted ma pauzu. Dobre, chvilku jsem cekala, zacalo se mi delat fakt mdlo a taky, potrebovala jsem uz jit, abych se nezpozdila a tak jsem se chtela jenom zeptat, jak dlouho ta pauza bude trvat. Kdyby mi rekla, ze 15min, tak bych sla. Kdyby mi rekla 5min, pockala bych. Jenze, ja se nedostala dal nez „Prosim Vas…“, protoze prodavacka na mne zacala vrestet, ze mi prece rikala, ze ma pauzu. Protoze mi bylo spatne a takhel reakce se hodne dotkla, byla jsem neprijemna zpatky, ze jsem se ji pouze chtela neco zeptat a ze z jeji strany by byla zakladni slusnost si alespon vyslechnout otazku a nevrestet na cloveka bezduvodne.

Zkratim to, pani byla sprosta jako kanal. Zacala me osocovat, ze jsem hystericka. Opravila jsem ji, ze ne ani tak hystericka, jako tehotna, ze mi neni dobre a ze sprosta zacala byt ona. Na to konto mi rekla, ze JI TO JE PUTNA, jestli jsem tehotna.

Wow, proste wow. Mozna jsem stara skola, ale za mne se k tehotnym zenam pristupuje trosku shovivave, konec koncu jim nemusi byt vzdycky dobre, obzvlaste par tydnu pred porodem. A ne, ze se na ne rve bezduvodne a rikat jim, ze je absolutne nezajima jejich stav?

Ano, lidi dokazou byt fakt sprosti. Kdyz jsem to vypravla doma, tak to mojematka odbyla tim, ze pani je primitvka, tak co od ni cekam za chovani na urovni. Ja teda nevim, ale myslim si, ze slusne chovani by snad nemelo zaviset od IQ ci prislusnosti k solcialni vrstve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
14.10.19 09:59

@Tarjei já sem v tomhle taky bejvala pakoň. Dneska už nad tím trochu víc přemýšlím, takže bych do ničeho nevlítla po hlavě (obracím se né na toho agresora, ale na „oběť“, případně volám pomoc)…ale bejvaly doby, kdy mi můj chlap říkal, že si koleduju a že jednoho krásnýho dne tou svojí obranářskou povahou dostanu někde na budku :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7434
14.10.19 10:00

@Mar__tanka1983 ahoooj…přesně. Když se v práci skácel zákazník a kolegyně nesahej na něj, je to ožrala, tak jsem jí řekla že jak to rozezná od hypoglykemickýho záchvatu..nojo byl to ožrala, ochranka ho pak odvedla ale já tohle prostě odmítám riskovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7434
14.10.19 10:02

@Mar__tanka1983 jojo, jeden takovej už tu byl a skončil přibitej na kříži :D..jenže za co bude stát celý lidstvo, když si všichni přestanou všímat všech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32682
14.10.19 10:04
@Tarjei píše:
Mně se v těchto situacích osvědčilo dělat větší rámus než agresor. Jednou v narvaným buse ožrala nadával nějakýmu mladýmu černochovi, nikdo nic, tak jsem se nadechla a zařvala na něj drž hubu ty hnusný ožralý smradlavý prase. Sklapnul a následující zastávku vystoupil…ale nevím jak bych to dala těhotná no…mně starému srabovi se v těchto situacích dělaj rudý fleky před očima a úplně ztrácím pud sebezáchovy, nedejbože když někdo ohrozí někoho mně blízkýho.

Hele a vis, ze to mam taky tak? Obcas mi reknou, jestli jsem se nezblaznila, ze se zbytecne do neceho primotam.

Jinak meho psa napadl cizi, rvala jsem jak na lesy, chlapi se schovali a zachranovala nas 80leta byvala primabalerina a maminka s miminkem :roll:

Jinak je mi to lito, obcas se to stane, jak pisou ostatni, chovani v davu :( kez sis takovou blbou smulu uz vybrala, dobre, ze se nic nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7434
14.10.19 10:06

@PaníKadrnožková Ja si nejak nemuzu pomoct, nesnasim agresory, bejvaj v jadru nejisty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
14.10.19 10:06

Ahoj! Máš pravdu je to k pláči, kor jestli ve frontě stáli chlapi. Vidí dvě ženský z toho jednu s bříškem a nikdo z nich nezakročí?! Tak to je fakt přehnaný. Divím se, že v Tescu nebyl hlídač? A hlavně jsem tedy překvapená z prodavaček které viděly, co se děje a nechaly to být! Přítel dělá hlídače v Kaufu a tam je naprostý automat, že když bezďák otravuje normálního člověka, pak zakročí! Buď to vidí na kamerách, nebo zrovna prochází obchod a když ani jedno ani druhé, většinou ostrahu zavolají prodavačky. Já osobně kdybych byla ve vaší situaci, pohrozila bych mu zavoláním policie, nebo to rovnou udělala a nebo požádala tu tupou prodavačku ať zavolá ochranku. Dost jste riskovali, hlavně že se nic horšího nestalo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
14.10.19 10:14

@Tarjei já zase říkám, kdyby byl jen ožralej, tak co? I tenožrala má nárok na to, aby mu někdo pomohl. Taky už sem kolikrát šla z města pod vlivem (když se můj chlap před týdnem vracel domů z pivního festu, tak byl taky rád, že leze :mrgreen: ) a jenom proto, že sem s holkama dala lahev vína, přestávám mít nárok na pomoc? :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
14.10.19 10:15
@Tarjei píše:
@Mar__tanka1983 jojo, jeden takovej už tu byl a skončil přibitej na kříži :D..jenže za co bude stát celý lidstvo, když si všichni přestanou všímat všech…
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale pravdu máš!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat