Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
@Yasminn píše:
u válení je to v pohodě, jenže pak sundám sáček a vykrajuju a když chci vykrojený tvar přenést na plech, tak se právě lepí k tomu válu a pak třeba nemá už ten dokonalý tvar a to mě sejří![]()
![]()
mám obyčejný mikrotenový. Ten rozstřihnu po třech stranách. Na spodní položím těsto, překryji vrchním dílem, položím menší kousek těsta a rozválím do tenka. Pak jen sejmu vrchní díl mikrotenu a vykrajuji formičkou, přitlačuji ji na spodní mikr.vrstvu.Nic se nelepí, jde to rychle. Než jsem na tuto - pro někoho banalitu přišla, tak jsem ze zoufalství skoro vraždila. Těsto se lepilo na vál nebo váleček, trhalo se. Fór je v tom, že těsto je mastné a k mikrotenu vůbec nepřilne. Tak se nemá na co lepit. ![]()
@cecetka píše:
Mam recept s bramborovym skrobem, a s tim testem se fakt dobre pracuje. Jen jsem vypozorovala, ze lepsi konzistenci to ma z Hery nez z masla.150 g hladke mozky, 100 g solamylu, 140 g Hery, 90 g cukru moucka, 1 zloutek.
Poslepeni marmeladou je do druheho dne krasne mekkounke.
Se skrobem delam i rohlicky:
100 g hladke mouky, 60 g solamylu, 50 cukru moucka, 50 g orechu, 100 g Hery, 1 zloutek.
A je to fakt dobré? Kde to sháníš?
ne, fakt jsi mi zlepšila náladu ![]()
@Burj Chalifa píše:
mám obyčejný mikrotenový. Ten rozstřihnu po třech stranách. Na spodní položím těsto, překryji vrchním dílem, položím menší kousek těsta a rozválím do tenka. Pak jen sejmu vrchní díl mikrotenu a vykrajuji formičkou, přitlačuji ji na spodní mikr.vrstvu.Nic se nelepí, jde to rychle. Než jsem na tuto - pro někoho banalitu přišla, tak jsem ze zoufalství skoro vraždila. Těsto se lepilo na vál nebo váleček, trhalo se. Fór je v tom, že těsto je mastné a k mikrotenu vůbec nepřilne. Tak se nemá na co lepit.
ja to asi nepochopila, takže máš mikroten, testo, mikroten, testo - tohle válíš? nelepí se ti ta horní vrtva testa k valecku? a pak to vykrajujes pres ten mikroten? ![]()
@Burj Chalifa jo táááák
No já právě dávám sáček jen na tu vrchní stranu, aby se mi to nelepilo k válečku. Ale mít ho i ze spod, mne nenapadlo
Ale asi to vyzkouším
V tom případě, nemusím ani podsypávat, to by bylo fajn
Díky ![]()
@debra.morgan píše:
ja to asi nepochopila, takže máš mikroten, testo, mikroten, testo - tohle válíš? nelepí se ti ta horní vrtva testa k valecku? a pak to vykrajujes pres ten mikroten?
mikroten-těsto-mikroten
A pak jen odkrýt ten horní mikroten a vykrajovat. Tak jsem to teď pochopila ![]()
@debra.morgan píše:
ja to asi nepochopila, takže máš mikroten, testo, mikroten, testo - tohle válíš? nelepí se ti ta horní vrtva testa k valecku? a pak to vykrajujes pres ten mikroten?
Omlouvám se za složitý popis. Prostě jedna mikrotenová vrstva dole a jedna nahoře. Mezi tím je těsto, které rozvaluješ. Těsto je mastné a proto se nelepí na mikroten, horní ani dolní. Když máš rozváleno dotenka, sejmeš jen horní mikroten a vykrajuješ.
@Yasminn píše:
mikroten-těsto-mikrotenA pak jen odkrýt ten horní mikroten a vykrajovat. Tak jsem to teď pochopila
@Nimie píše:
A je to fakt dobré? Kde to sháníš?![]()
![]()
![]()
ne, fakt jsi mi zlepšila náladu
@Burj Chalifa píše:
váleček díky mikrotenu nepřijde s těstem vůbec do styku! ![]()
@Burj Chalifa píše:
Omlouvám se za složitý popis. Prostě jedna mikrotenová vrstva dole a jedna nahoře. Mezi tím je těsto, které rozvaluješ. Těsto je mastné a proto se nelepí na mikroten, horní ani dolní. Když máš rozváleno dotenka, sejmeš jen horní mikroten a vykrajuješ.
díky vyzkouším, linecký mě letos teprve čeká, vůbec se na nej netesim a to jsem si (já aktivní kravka) vymyslela, že letos udělám linecké světlé s marmeládou a tmavé s čokoládou…
sama jsem si na sebe upletla bič ![]()
@Yasminn píše:
@Burj Chalifa jo táááákNo já právě dávám sáček jen na tu vrchní stranu, aby se mi to nelepilo k válečku. Ale mít ho i ze spod, mne nenapadlo
![]()
![]()
Ale asi to vyzkouším
![]()
V tom případě, nemusím ani podsypávat, to by bylo fajn
Díky
nemusíš, vůbec!
@debra.morgan píše:
díky vyzkouším, linecký mě letos teprve čeká, vůbec se na nej netesim a to jsem si (já aktivní kravka) vymyslela, že letos udělám linecké světlé s marmeládou a tmavé s čokoládou…sama jsem si na sebe upletla bič
s mikrotenem to bude procházka růžovým sadem. Víš, jak jsem to linecké před tímto objevem nenáviděla? ![]()
@Nimie @Yasminn Vyzkousejte a pak napiste. Uvidite, ze vas vysledek prekvapi ![]()
Se skrobem mam i recept na bezlepkovou piskotovou roladu. Nadychane testicko ![]()
@Burj Chalifa píše:
Holky, dejte pak vědět, jak Vám s tím mikrotenem šlo!
to ráda dám, ale až tak ve středu v noci nebo ve čtvrtek, mám ještě dvě zkoušky, zítra a ve středu, zase (já aktivní kravka)
![]()