Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Vzala bych ten byt, pokud se Vám vude nějaký líbit.. A třeba bych šetřila na zahrádku s chatou ![]()
My jsme se s tím nesmířili, měli jsme krásný nový byt, ale prostě to nebylo pro nás to pravé a nezvykli jsme si. Po 5 letech jsme byt prodali a koupili dům.
Vzdyt koupi bytu zivot nekonci, treba natrefite na neco cenove dostupneho a byt i s hypo prodate a pujdete na statek
Ja naopak nenavidela zivot v dome, celozivotni dojizdeni a nuceni od rodicu do domacich praci na zahradce. I proto jsem zvolila byt a jsem spokojena. Jak pise Andelka, popremyslela bych o zahradce, chate, chaloupce…
Já vždycky chtěla barák, po rozvodu mi zůstal a před měsícem jsem ho prodala a jsem šťastná v bytě. Tohle ti nikdo neřekne. U exe, nemyslím exmanžela, jsne bydleli taky v baráku a jako jediný výhody jsem viděla grilování a parkování. Pro mě barák není
Plno lidí nemá ani vlastní byt, takže bych hned nebrečel. Krom toho, řada domů jsou šílenosti, kolikrát je lepší mít byt a nebát se, že ti spadne na hlavu apod.
Není všem dnům konec, po 15 letech v bytě jsme začali stavět. Hodně lidí okolo nás se stěhovalo do domu až po nějaké době, s odrostlejšími dětmi třeba.
Já mám ráda výhody obojího.. proto jsme přes teplejší měsíce na chalupě (kousek od města, ale bez občanské vybavenosti, do práce autem 11 minut, ale vlakem nebo busem tak hodinu a půl s dochodem na nádraží-zastávky apod.)… oboje má svá plus i mínus…
píšu to tu už po padesáté, prostě každý je jiný.. někdo je lesní typ, stačí mu dřevo, dvě místnosti a stromy, příroda, zahrada..
někdo zas potřebuje kino, divadlo, vše blízko..
já jsem někde uprostřed, proto jsme se rozhodli takto a nelitujeme…
ale samozřejmě to taky něco stojí - platíš dvoje zálohy, dopravu, máš dvě domácnosti…
Pokud by vás byt trápil, můžete časem prodat a pořídit menší domek,
nebo aspoň tu chatu… netrap se, určitě jste mladí, to se časem vytříbí
a na rovinu - obě dcery mi řekly, že by se mnou na chalupě NIKDY nebydlely..
ačkoliv tam mají wifi, telku, teplou vodu, 4pokojový dům, ale holt je to na polosamotě, topí se tam dřevem a jsou to městské holky…
přes léto super (hlavně když byly menší), ale jako pubošky jsou šťastnější ve městě… uvidíte, ale nepropadej panice, vše má svůj čas.
Ja mám vlastní byt a hrozne mě mrzi, ze nikdy nebudu mít svůj dům. Hrozne bych chtěla mít svůj domek, kde bude klid a ticho, zadní sousedé, jen soukromí a vše jen podle mě. Je to můj sen a zavidim každému kdo ten dům má. Jsem ale samozivitelka a bohužel na tohle nikdy nedosahnu. Byt vámi tak zkusím ještě najít nějaké řešení a dům si koupit
@Zumpa píše:
Plno lidí nemá ani vlastní byt, takže bych hned nebrečel. Krom toho, řada domů jsou šílenosti, kolikrát je lepší mít byt a nebát se, že ti spadne na hlavu apod.
@Anonymní píše:
Ja mám vlastní byt a hrozne mě mrzi, ze nikdy nebudu mít svůj dům. Hrozne bych chtěla mít svůj domek, kde bude klid a ticho, zadní sousedé, jen soukromí a vše jen podle mě. Je to můj sen a zavidim každému kdo ten dům má. Jsem ale samozivitelka a bohužel na tohle nikdy nedosahnu. Byt vámi tak zkusím ještě najít nějaké řešení a dům si koupit
jestlipak ty si ten domeček neidealizuješ ![]()
možná by tě to přešlo v zimě jako mně, když dojedeme na chalupě, tak je ve všech 4 místnostech 5 stupňů a na chodbě krásná nula
to fakt jako samoživitelka s dětmi nechceš…buď ráda za pohodlí bytu.
@Lucy75 píše:
jestlipak ty si ten domeček neidealizuješ
možná by tě to přešlo v zimě jako mně, když dojedeme na chalupě, tak je ve všech 4 místnostech 5 stupňů a na chodbě krásná nulato fakt jako samoživitelka s dětmi nechceš…buď ráda za pohodlí bytu.
To je „jen“ otázka peněz - topení na dálkové ovládání třeba přes SMS není problém, „jen“ to něco stojí…
@Lucy75 píše:
jestlipak ty si ten domeček neidealizuješ
možná by tě to přešlo v zimě jako mně, když dojedeme na chalupě, tak je ve všech 4 místnostech 5 stupňů a na chodbě krásná nulato fakt jako samoživitelka s dětmi nechceš…buď ráda za pohodlí bytu.
Přesně tak. TAky jsem s manželem bydlela na vesnici ve starým baráku. V zimě se vstávalo do zimy, první co bylo, že jsem musela vyčistit krb, donýst si dřevo a zatopit. Pak tak hodinu čekat, až se to vyhřeje. Plyn tam nebyl a vytápět nezateplenej sto let starej barák, to bysme se nedoplatili. A topit uhlím jsem nenáviděla, to jsme mohli taky. Přes léto se furt jenom sekala tráva, akce tak na tři hodiny. Prachy se lily jenom do baráku a vidět to nikde nebylo. Do toho dvě auta a neustálý dojíždění. Barák je dobrej tak tři měsíce v roce, od června do září, kdy se děti na zahradě vyblbly.
Ale po rozvodu jsem šla do bytu a miluju svoje ústřední topení.
Sama ve starým baráku bych nebyla ani za nic.
Příspěvek upraven 20.12.21 v 20:08
@PetraJ
proto jsme tam jen od května do září
a to ještě většinou jen čt-neděle..
Ahoj s přítelem jsme vždycky toužili po domě, jenže hypo jsme si mohli vzít až teď. Už se nám nechce platit nájem cizímu a taky chceme zdrhnout z velkého města. Bohužel jsme však po přepočítání našich financí zjistili, že na dům nemáme- ani na stavbu a ani na opravu starého domu. Nezbývá nám než koupit byt…Ale vnitřně se s tím nějak nemůžeme srovnat. Celý život jsme tedy oba žili v bytě, ale víme, co je práce na gruntě a těšili jsme se na to a taky na ten prostor. Asi očekávání no. Byl jste někdo v podobné situaci a smířil jste se s tím? Já mám najednou pocit, že v našem okolí si všichni myslí, že barák je nejlepší řešení a že je škoda že to vzdáváme:(