Lockdown a cesta přes celou ČR

Anonymní
26.3.21 11:11

Lockdown a cesta přes celou ČR

Zdravím, máte někdo zkušenost s takovou cestou v době lockdownu? Mám rodinu na druhé straně ČR a už to bude 2 měsíce, co jsme se neviděli. Štvalo by mě to i tak, ale vzhledem k tomu, že mám miminko a mamka ho nevidí vyrůstat, mě to štve tím tuplem. Mám v místě bývalého bydliště i speciálního lékaře, tak mě napadlo napsat si prohlášení, že jedu tam a pak přes víkend s rodinou pobýt.
Ale co když k lékaři půjdu třeba v pátek a v neděli po cestě zpět mě zastaví a budou se vyptávat, co tam ještě dělám když byl lékař v pátek. :nevim:
Mám se raději na to vyprdnout a neriskovat? Co myslíte? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50940
26.3.21 11:17
@Anonymní píše:
Zdravím, máte někdo zkušenost s takovou cestou v době lockdownu? Mám rodinu na druhé straně ČR a už to bude 2 měsíce, co jsme se neviděli. Štvalo by mě to i tak, ale vzhledem k tomu, že mám miminko a mamka ho nevidí vyrůstat, mě to štve tím tuplem. Mám v místě bývalého bydliště i speciálního lékaře, tak mě napadlo napsat si prohlášení, že jedu tam a pak přes víkend s rodinou pobýt.
Ale co když k lékaři půjdu třeba v pátek a v neděli po cestě zpět mě zastaví a budou se vyptávat, co tam ještě dělám když byl lékař v pátek. :nevim:
Mám se raději na to vyprdnout a neriskovat? Co myslíte? :,(

Rozhodně jet. Tam s potvrzením k doktorovi, zpátky třeba péče o rodinu. Vždyť je to jedno, policisté to zkoumat fakt nebudou. Stejně neví, co platí. Muže s haranty chytli při návratu z Polska a věděli kulový :mrgreen: Ne že by mě to překvapilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10694
26.3.21 11:17

Tak si napiš že se jedeš postarat, pomoct rodičům  :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
26.3.21 11:18

Zkušenost zatím nemám, ale příští čtvrtek jedeme taky za rodinou přes půl republiky. Vyplníme si čestné prohlášení, kde vyplníme, že se musíme postarat o člena rodiny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
26.3.21 11:20

My jsme jeli minulý víkend z Libereckého kraje do Karlovarského a potkali jsme 6 hlídek a ani jedna nás nestavila. Měli jsme s sebou čestné prohlášení, že jedem pečovat o příbuzného. Manželovo maminka o tom věděla a kdyby jí náhodou volali, tak věděla co říct abysme měli stejnou verzi. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16739
26.3.21 11:20

Přesně.. Napiš, že jedeš pečovat o člena rodiny a jeď. Nemůžou ti nic, tak žádnej stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 11:24

Vy jste zlatíčka, moc děkuji, radši jsem použila anonymitu a čekala „hejty“ typu, že porušuji opatření a tak :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2009
26.3.21 11:28
@Anonymní píše:
Vy jste zlatíčka, moc děkuji, radši jsem použila anonymitu a čekala „hejty“ typu, že porušuji opatření a tak :lol:

Klid, většinu normálních lidí tyhle jejich příkazy a zákazy už nebaví :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
26.3.21 11:30
@Anonymní píše:
Vy jste zlatíčka, moc děkuji, radši jsem použila anonymitu a čekala „hejty“ typu, že porušuji opatření a tak :lol:
:mrgreen: To třeba příjde. Příspěvky o nezodpovědných deb.lech bývají delší
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
26.3.21 11:31
@Anonymní píše:

Tyhle reakce byly možná ze začátku ale teď, když děti nevidí svoje prarodiče pomalu půl roku, tak je to prostě pochopitelný. My chceme, aby si syn na babičku s dědou zvyknul kvůli případnému hlídání, takže jezdit budeme ať se klidně všichni staví na hlavu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
@Baba píše: :mrgreen: To třeba příjde. Příspěvky o nezodpovědných deb.lech bývají delší

To určitě přijde :lol: Spíš se divím, že to trvá tak dlouho co tu nikdo zakladatelku ještě nesejmul :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
@Baba píše:
Rozhodně jet. Tam s potvrzením k doktorovi, zpátky třeba péče o rodinu. Vždyť je to jedno, policisté to zkoumat fakt nebudou. Stejně neví, co platí. Muže s haranty chytli při návratu z Polska a věděli kulový :mrgreen: Ne že by mě to překvapilo.

Je to ubohá fraška. Kdyby byli fér, a kdyby šlo fakt o lidi, tak řeknou,, Občane, my nevíme, neumíme, nemůžeme, nechceme, nemáme, pomoz si, jak uznáš,,. :) A lidi by to brali vážně, protože to je pravda.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
26.3.21 11:33
@PeBa12 píše:
To určitě přijde :lol: Spíš se divím, že to trvá tak dlouho co tu nikdo zakladatelku ještě nesejmul :lol:
:mrgreen:
Halooooo, někdo tady chce drze a sobecky ohrožovat nás všechny, že jede za nejbližší rodinou přes hranice okresu.
Pojďte jí vysvětlit, že zabije 3 koťátka a 34 důchodců.

Už mě to fakt nebaví, vymýšlí akorát nesmysle :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
26.3.21 11:34
@Anonymní píše:
Mám se raději na to vyprdnout a neriskovat? Co myslíte? :,(

Mám za sebou za tu dobu uzávěry asi 10 cest přes půl republiky, zastaven jsem byl jednou, hned první den, od té doby nic. Poslední 2 cesty přes minimálně 5 okresů jsem hlídku vůbec ani nepotkal, v předchozích případech občas byla vidět, ale jen tam stáli, aby vypadali, že tam jsou. No a k cestě zpět v neděli, pokud je to cesta zpět do trvalého bydliště, je to článek II bod 11. cesta zpět do místa svého trvalého pobytu nebo bydliště, žádného lékaře ani nic dalšího není třeba uvádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
26.3.21 11:37
@Baba píše: :mrgreen:
Halooooo, někdo tady chce drze a sobecky ohrožovat nás všechny, že jede za nejbližší rodinou přes hranice okresu.
Pojďte jí vysvětlit, že zabije 3 koťátka a 34 důchodců.Už mě to fakt nebaví, vymýšlí akorát nesmysle :roll:
:mrgreen: :mrgreen: :lol: Tak to mě fakt pobavilo :palec:

Vymýšlí kraviny, ale pro některé to je jak mantra. Co řeknou, to je posvátné :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat