Logické myšlení 5letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 12:18
Logické myšlení 5letého

Dobrý den,

synovi bude za měsíc 5 let. Už dlouho mám pocit, že v logické úvaze je tak o rok zpátky. Anebo já bych čekala víc. Nechce se mi rozebírat co dělá nebo nedělá, spíše by mě zajímaly vaše zkušenosti. Pokud máte dítě podobného věku, o kterém můžete tvrdit, že „si logicky odvodí kde co“ nebo že mu to zkrátka „logicky myslí“, v čem se to projevuje? Co konkrétně si třeba dítě tohoto věku odvodilo, z čeho usuzujete, že mu to pálí? Čím víc konkrétních příkladů, tím lépe :-). Spíš takové řekněme běžnější nebo lepší průměr než třeba to, že si dítě ve 4 letech odvodilo malou násobilku… Vím, že takové děti jsou, ale to mi moc nepomůže, neb jsou zase na úplně jiné straně spektra.

A ještě: Stalo se vám třeba, že jste si mysleli, že to dítěti logicky nemyslí, ale po 5. roce nastal zlom a všechno to dohnalo?

Předem děkuji! A prosím o zachování anonymity.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 20.10.18 12:34

Kdysi jsem četla na téma vyvoje logického myšlení nejakou práci a o nejakem pořádném logickém uvažování se dá mluvit az tak první stupeň ZŠ a ne hned 1. třída. Nechte svoje MALÉ dítě být dítětem.

Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 20.10.18 13:00

A jak si to „logické“ myšlení představuješ? Nebo co dělá nelogického? Vždyť ještě děti do nějakých 11 až 12 let nejsou schopné uvažovat v abstraktních pojmech, tedy pokud zrovna nemáš doma Sheldona Coopera :-) Do všech úrovní myšlení dozrává postupně, tak to prostě je, tak ho nech jaký je :-)

warita
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.10.18 13:02

Zase nedelejme z deti debily. Mne to na peti letech palilo hodne a Sheldon nejsem.

Ovsem bez uvedeni zadneho konkretniho prikladu si nejsem jista, co zakladatelka mysli tim logickym uvazovanim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:06
@warita píše:
Zase nedelejme z deti debily. Mne to na peti letech palilo hodne a Sheldon nejsem.Ovsem bez uvedeni zadneho konkretniho prikladu si nejsem jista, co zakladatelka mysli tim logickym uvazovanim.

Zkrátka, pokud o čerstvě pětiletém dítěti řeknete, že mu to pálí (logicky), co vás k tomu vede? Pokud máte pocit, že máte doma chytré dítě logicky uvažující (a tím nemyslím, že bude v tomto věku programovat algoritmy), co dělá? Osobní zkušenosti.

Taka
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 20.10.18 13:08

Jukni na vývoj podle Piageta a porovnej to se svým synem.
Třeba tady je pěkný přehled: https://wikisofia.cz/…A1len%C3%AD_(dle_Jeana_Pi­ageta)
A všimni si, že tam má docela velké „rezervy“, kdy se ten daný typ myšlení rozvíjí - prostě každé dítě je jiné ;)
Jestli tě zajímá přímo případ tvého syna a chtěla bys poradit, tak napiš, co přesně ti přijde divné. Však jsi anonym :kytka:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 20.10.18 13:08

Dceři bude za měsíc také pět let. Nenapadlo mě nikdy takto o ní přemýšlet nebo jí srovnávat. Občas si řeknu, že už jí to celkem pálí(jako ve smyslu, že už neni malá, ale začíná prostě už přemýšlet jinak),ale konkrétně ti takhle nenapíšu, co přesně to bylo. Občas se zase chová jako mimino, protože kopíruje mladšího sourozence.Prostě normální dítě.
Nesrovnávej syna s osatními, každé dítě je originál.

Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 20.10.18 13:10

Moje děti uměly v pěti letech plynně číst, naučily se to víceméně samy, jen se občas zeptaly co je to za písmenko. To tedy umí víc dětí, ale dá se to považovat za dostatečné logické uvažování nebo je to jen případ zvláštní vývojové nevyrovnanosti zvané hyperlexie?

peta81
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 20.10.18 13:18

nevim presne jestli se trefim do toho, co mas na mysli :nevim: ale me treba pred par dny trochu zaskocil temer petilety syn podle me vcelku logickou uvahou. koupila jsem razitko pro deti na obleceni do skolky, tak jsem jim vysvetlovala, ze budou mit na vsem svoje jmeno se znackou, aby si to poznaly. a syn hned reagoval, jak to udelame na tmavem obleceni, kdyz to tmave razitko nebude videt :mrgreen:
ale takove malickosti z nej vypadnou kazdou chvili, to jen tahle mi nejak utkvela v pameti, protoze me samotnou to nenapadlo :oops: :mrgreen:

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 20.10.18 13:23

U nás v rodině je dítě, které je inteligentní mimořádně. Už jako malé asi pětileté dokázalo namalovat mapu míst, kam s rodiči jezdí i s podrobnostmi typu: kde přestupují na vlak cestou k babičce, kde se přejíždí koleje když jdou na procházku, přes jaké vsi se jezdí do školky… Jako úplně nevím, jak se projevuje mimořádně natvrdlé dítě, a jak jsi přišla na to, že tvému to zrovna nepálí, ale třeba prostě potřebuje víc času…

Helileli
Závislačka 3039 příspěvků 20.10.18 13:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,

synovi bude za měsíc 5 let. Už dlouho mám pocit, že v logické úvaze je tak o rok zpátky. Anebo já bych čekala víc. Nechce se mi rozebírat co dělá nebo nedělá, spíše by mě zajímaly vaše zkušenosti. Pokud máte dítě podobného věku, o kterém můžete tvrdit, že „si logicky odvodí kde co“ nebo že mu to zkrátka „logicky myslí“, v čem se to projevuje? Co konkrétně si třeba dítě tohoto věku odvodilo, z čeho usuzujete, že mu to pálí? Čím víc konkrétních příkladů, tím lépe :-). Spíš takové řekněme běžnější nebo lepší průměr než třeba to, že si dítě ve 4 letech odvodilo malou násobilku… Vím, že takové děti jsou, ale to mi moc nepomůže, neb jsou zase na úplně jiné straně spektra.

A ještě: Stalo se vám třeba, že jste si mysleli, že to dítěti logicky nemyslí, ale po 5. roce nastal zlom a všechno to dohnalo?

Předem děkuji! A prosím o zachování anonymity.

Mně přijde, že si to představuješ jak Hurvínek válku. Logické myšlení je vyšší level, který není úplně obvyklý u předškoláků, jak si to asi ty představuješ. Mám syny, třeťák logicky myslí a předškolák si zatím lítá ve svých dimenzích, kde vládne síla slova a ne logiky (aneb co se řekne, platí, ať už je to sebevětší blbost) a to má už skoro 6.
Pokud máš pocit, že tvé dítě zaostává a jeho vývoj neodpovídá věku, vem ho k psychologovi, není to nic strašného, dítě bude kreslit obrázky, plnit úkoly, odpovídat otázky, nic co by mu ublížilo a tvoje duše snad dojde pokoje, když ti řeknou, že máš zcela normální průměrné dítě.

Gosi
Kelišová 5742 příspěvků 20.10.18 13:28

Taky by me zajimal nejakej priklad nelogiky… Logika je tak nejak schopnost resit problemy, priklad moji, skoro ctyrlete, z tohodle tejdne neco rozsypala, prinesla si vysavac, nevysaval, zapla vypla a uzsi to stradovala s kabelem k zasuvce… Zname syn kolem dvou let po nerozsviceni lampicky konstatoval, ze to potrebuje zapnout do elektriny… Ani pres ten rocni rozdil mi neprijde chovani male nelogicke, nebo pomalejsi…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:31

Ahoj, můj syn má opožděný vývoj řeči a možná i dysfázii (je to takové hraniční), byl před pátým rokem na IQ testech a dopadl v obou zkoumaných složkách inteligence průměrně. Skládal tam k sobě stejné tvary, třídil věci podle barev a velikostí, ukazoval, která věc mezi ostatní nepatří (nesvítí, není to zvíře apod.) Doplňoval obrázky - třeba pán v květinářství měl něco v ruce a dítě má přiřadit obrázek, co to je - zda chleba, květina nebo něco jiného.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 13:33

Jo a musel vytvářet obrázek z barevných kostek podle zadání. Některé ty kostky byly zbarvené půl na půl, takže to bylo složitější.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 20.10.18 13:49

Těžko říct. Já mám kluky dva, rozdíly v nich nedělám, ale je pravda, že o mladším se právě lidi- i cizí vyjadřují, že umí přemýšlet..
Je pravda, že vždycky ještě doplní poznámkou.. ale nevím, jestli to můžu brát jako logické přemýšlení..
Např. blbost.. Ležel a já ho pod dekou otravovala, že tam vběhne myš a polechtala jsem ho- smích atd..
A pak říkám, a ted žralok- nééé mami, to je blbost, žralok je v moři.. tak lev.. nééé mami, to je taky blbost, lev žije na poušti..
Nedávno jsme byli v obchodě, přišel za námi děda a že si hodí své věci k nám.. Odpověl mu, né dědo, máš svůj košík , svoji peněženku, kup si sám, peníze máš.. :mrgreen: Chtěl , že si něco k nám hodí- opět ve srandě, a my mu to koupíme..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >