Má smysl darovat oblečení po dítěti

Mejdlovak
25.4.20 23:53

Má smysl darovat oblečení po dítěti

Potřebuju poradit, co s těmito věcmi, jde o plnou stěhovací krabici dětského oblečení. Oblečení je dívčí, od novorozence do cca tří let. Jsou to věci, které byly kupované nové. Jsme nekuřácká domácnost s jedním dítětem a bez zvířat. Věci byly po stěhování mnohokrát tříděny a přijde mi líto je vyhodit. Jsou v tom kupříkladu úplně nové a nikdy nepoužité krmící oblečky z Ikey, stále sněhově bílé dupačky od českého výrobce kojeneckého oblečení. Po dítěti jsem cca 60% věcí prodala, zbytek věnovala švagrové. Zbyla mi krabice pěkných věcí, ale je to zkrátka mix všeho možného. A ve své m okolí už nikoho, kdo rodinu teprve plánuje, nemám. Vyhazovat mi to přijde neekologické. Je tady někdo, kdo zná reálně někoho v nouzi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42528
25.4.20 23:58

@Mejdlovak novorozencké oblečení daruji do porodnice. Mají o to zájem. Zbytek nevím, asi zkusím poprosit dětskou dr, jestli k ní nechodí někdo, komu by oblečení pomohlo.

Příspěvek upraven 26.04.20 v 00:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11484
26.4.20 00:02

Vyhodit je určitě neekologické. Já to dávám do kontejnerů pro klokánek nebo tu máme kontejner u azylového domu. Na charitu to lze dát vždycky, když už to nechceš prodávat nebo na to nemáš čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11115
26.4.20 00:02

V ČR existují sklady pro pěstounské rodiny. Problém je, že v téhle době je tohle vše omezené. Já vytřídila teď věci po synovi, nabídla jsem to opravdu za pár korun a nikdo se neozval. A darovat se nikde v okolí nedá sklady jsou momentálně přecpané, protože lidi nemohou chodit vyzvedávat. Žiju ale v Německu, v ČR je možná situace jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
26.4.20 00:11

Byla jsem s dětmi hospitalizována v krči na dětském oddělení. A mají nedostatek jak hraček tak „náhradního“ oblečení. Já až skončí koronavir budu plně vše darovat tam. Protože moje děti si neměli pomalu s čím hrát :nevim:
Rozhodně 100× lepší než pěstounům který berou přez 30tis mes :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9036
26.4.20 00:13

Sklad věcí pro pěstouny - tam by využili i různé velikosti a fungují i teď. Tady je odkaz na sklad ve středních Čechách, ale jsou i jinde po republice.

https://m.facebook.com/…trednicechy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
26.4.20 00:20

Obvolej Azylové domy v okolí. Až se situace uklidní, uvidíš budou mít zájem :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
26.4.20 02:50
@lampicka11 píše:
Byla jsem s dětmi hospitalizována v krči na dětském oddělení. A mají nedostatek jak hraček tak „náhradního“ oblečení. Já až skončí koronavir budu plně vše darovat tam. Protože moje děti si neměli pomalu s čím hrát :nevim:
Rozhodně 100× lepší než pěstounům který berou přez 30tis mes :?

To je nejaka forma zavisti?! Jakoze, kdyz se pestoun stara o 3 deti a ma za to 30 tis hrubeho, tak pomoc, vyzirka jedna, nepotrebuje?

Klasická pěstounská péče: Měsíční odměna od ledna 2018:
12 000 Kč, když pěstoun pečuje o jedno dítě 18 000 Kč, když pečuje o dvě děti. 30 000 Kč, když pečuje o tři a víc dětí; za každé další dítě svěřené do péče se odměna zvyšuje o 6000 Kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
26.4.20 04:12
@luccifera píše:
To je nejaka forma zavisti?! Jakoze, kdyz se pestoun stara o 3 deti a ma za to 30 tis hrubeho, tak pomoc, vyzirka jedna, nepotrebuje?Klasická pěstounská péče: Měsíční odměna od ledna 2018:
12 000 Kč, když pěstoun pečuje o jedno dítě 18 000 Kč, když pečuje o dvě děti. 30 000 Kč, když pečuje o tři a víc dětí; za každé další dítě svěřené do péče se odměna zvyšuje o 6000 Kč

Vsak ma pravdu. Maji penez dost. Mohou u toho normalne pracovat. Za mimino maji vic, rodicak… taky bych jim nic nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
26.4.20 06:44
@Kaileee
@Kaileee píše:
Vsak ma pravdu. Maji penez dost. Mohou u toho normalne pracovat. Za mimino maji vic, rodicak… taky bych jim nic nedala.

No jasny jeste nakopat, zeo:) a jak on to vypada pracujici pestoun, co by vyuzil obleceni od novorozence do tri let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
26.4.20 07:00

@Mejdlovak Nepotřebné oblečení dávám do kontejneru na textil nebo do kontejneru pro klokanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
26.4.20 07:17

Jestli máš fb, zkus nejakou místní skupinu. Darovat, nebo prodat za symbolickou cenu. To jsou lidi z okolí, nebudeš to muset nikam vozit ani posílat. Nesoustredila bych se na to, abych našla někoho v nouzi, ale prostě někoho, kdo to využije.

Do azylaku a klokanku jsem sama kvůli věcem po dětech několikrát volala, nikdy nic nechtěli, z toho azylaku se ani neozvali zpět, ačkoli to slíbili.

S pestounskymi sklady nemám zkusenosti, nicméně brala bych pestouny spíš jako někoho, kdo to (možná) využije, než jako někoho chudého a potřebného. Nicméně, k těm, co je pohorsuje, že se pestounum platí:

1. Dítě u pestounu (placených) je daleko levnější pro stát než v decaku.
  2. Dítě u pestounu dostane mnohem lepší péči a má do budoucna lepší vyhlídky, což se státu taky vyplatí, ušetří do budoucna na vězení a sociálních pracovnicich a tak
  3. Starají se o děti a berou za to peníze, co je na tom tak ohromujícího? Učitelky nebo sestry na dětském nebo vychovatelky v decaku jsou snad taky placený, ne?
  4. Jestli je to takovej bezpracnej vejvar, směle do toho!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6824
26.4.20 07:22
@Kaileee píše:

Jestli máš FB, zkus si najít Martinu Blažíkovou, u ní se dočteš jaká je to pohoda. 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
26.4.20 07:25

Já jsem dřív dávala do kontejneru na oblečení, ale údajně ani z těch to často nemá to správně využití. Teď mamvplanu podarovat buď kamarády nebo zkusit nějakou tu skupinu na fb. Jen se bojím, že když něco nabídku zadarmo, tak se ozve kopec těch, co to nepotřebují a může s e vtom ztratit ten, kdo by to opravdu potřeboval. Nemluvím o využití, ale o potřebě. A tak je to i s pestouny. Oni to určitě vyuzijou, ale nepotřebujou. Že jsou placení mě nijak netíží, Já bych tuto „práci“ teda rozhodně dělat nechtěla, ale peněz nemají nedostatek, tak si myslím, že jim není potřeba něco darovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
26.4.20 07:47

Zkus kontaktovat místní Charitu, nebo podrobnou organizaci. Dělají terénní služby a věnují se potřebným rodinám. Takhle se oblečení pro děti dostane tam, kde jej uvítají. Stejně třeba kočárek apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat