Má toto přátelství cenu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 09:03
Má toto přátelství cenu?

Ahoj :mavam:
Mám kamarádku - známe se již dlouho - 15 let - chodily jsme spolu 8 let na gymnázium, kde jsme byly opravdu dobré kamarádky. Ona byla z rodiny, kde jí rodiče dopřáli vše, na co si ukázala, já byla ten typ, co musel chodit i na dvě, tři brigády naráz (což mi nevadilo, naopak jsem se naučila spoustu věcí). Po gymplu se naše cesty rozešly - já šla na VŠ a udělala bakaláře, našla si přítele a ona šla na soukromou nějakou - já po bakaláři začala žít v přítelem, spousta výdajů, nebylo to jednoduché, ale prostě jsme šetřili, na auto, na byt (základ hypotéky) a to vše na ukor drahých kafíček, obědů a večeří ve vyhlášených restauracích, exotických zájezdů apod. Teď máme auto, vlastní byt (novostavbu, krásnou a velkou i pro děti - jsem za to hrozně ráda, pardon :D ) a plánujeme do budoucna domeček. V práci se mi daří, získala jsem skvělou praxi a mám teď dobré podmínky, přítelovi také (IT). No a kamarádka, jednou, když sje mse s ní bavila a bylo to období před hypotékou, kdy jsem ve starém pronajmutém bytě uplně ztrácela nervy a byla smutná a utahaná z toho stálého počítání a jednou jsem mluvila s kamarádkou, která k VŠ neměla ani jednu brigádu, rodiče jí platili drahé dovolené, školné, kapesné, jídlo všechno - no mohla si fakt rozhazovat uplně jak chtěla, řekla: „No jo, to je tvoje chyba, sis vybrala ten dospěláckej život moc brzo“. A teď se trochu bavíme, ale je to rozdíl, ona je sice po škole, ale práci zatím moc nehledá, zustala u rodičů a jen jezdí po světě za penízky od rodičů - pak mi neustále posílá fotky - já chápu, že se chce pochlubit a beru to a líbí se mi to, ale někdy mi to přijde už moc - skoro nenapíše (defakto vubec nikdy nenapíše) na začátku jak se třeba mám, co v práci apod - vždycky mi jen přistane halda fotek destinací a luxusního jídla odněkud, až mi to přijde, jakoby mi dávala najevo, koukej, já na to mám a ty ne. Myslíte, že to má smysl, udržovat tohle přátelství?
Prosím, jen malý fakt - nikomu nic nezávidím!

Díky za přečtení :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11614 příspěvků 10.07.19 09:07

Vis co, kamarady si muzeme vybrat ( diky bohu ) a osobne nesetrvavam v pratelskem vztahu, ve kterem mi neni prijemne. S kamarady ma byt dobre :)

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 6572 příspěvků 10.07.19 09:09

Každá jste byla jiná už ve škole a to pokračuje :nevim: Bavíte se spolu už jen trochu, občas ti pošle fotky z dovolené, stejně to není už žádné velké přátelství, tak bych to neřešila. Každá máte život jaký chcete, proč to řešit?

Uživatel je onlineTableta
Kelišová 5306 příspěvků 10.07.19 09:10

Ona má to, ona má to, já mám to a to! :mrgreen: Nechápu, že takový věci vůbec stojí někomu za to, aby je řešil.

Pokud s ní udržovat vztahy chceš, tak je udržuj :nevim: Pokud ne, tak je neudržuj.
Já bych je neudržovala. Už jen ty pochyby z tvé strany jsou vševypovídající :)

Příspěvek upraven 10.07.19 v 09:10

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 09:10
@Šarlota4 píše:
Vis co, kamarady si muzeme vybrat ( diky bohu ) a osobne nesetrvavam v pratelskem vztahu, ve kterem mi neni prijemne. S kamarady ma byt dobre :)

Mně to právě mrzí kvuli tomu, že se známe už opravdu dlouho a mám pocit, že si tím ona něco odkazuje, že ke mně neni třeba uplně upřímná… Právě nevím, jeslti třeba nejsem jen já moc vztahovačná, proto ta diskuze. :) Díky za názor :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 09:12
@arinecka píše:
Každá jste byla jiná už ve škole a to pokračuje :nevim: Bavíte se spolu už jen trochu, občas ti pošle fotky z dovolené, stejně to není už žádné velké přátelství, tak bych to neřešila. Každá máte život jaký chcete, proč to řešit?

Bavíme se spolu poměrně často a já ji radím a pomáhám, když potřebuje (to se taky ozve), ale když potřbeuji já, tak prostě je jak šutr. :D A ty fotky mi posílá takhle snad každý týden :)

Josef_t
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 10.07.19 09:12

Jste každá někde jinde, jiné priority v životě, jiný svět.

Aduš8
Kelišová 5240 příspěvků 10.07.19 09:12

Podle tvého příspěvku si uvědomuješ, že kamarádka se snaží mít nad tebou pořád navrch. Polož si otázku, co ti to přátelství dává? Nejde o to, že máte každá rozdílný pohled na život a jiné priority, ani kdo to komu platí, ale o to, jak se cítíte, když jste spolu. Je to stejně jako ve vztahu..

Hegy
Kecalka 176 příspěvků 10.07.19 09:14
@Šarlota4 píše:
Vis co, kamarady si muzeme vybrat ( diky bohu ) a osobne nesetrvavam v pratelskem vztahu, ve kterem mi neni prijemne. S kamarady ma byt dobre :)

Presne tak… :potlesk: :potlesk:

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 6572 příspěvků 10.07.19 09:15
@Anonymní píše:
Bavíme se spolu poměrně často a já ji radím a pomáhám, když potřebuje (to se taky ozve), ale když potřbeuji já, tak prostě je jak šutr. :D A ty fotky mi posílá takhle snad každý týden :)

A proč to děláš, když víš že jen bere ale nic nedává? To pak není kamarádství ale jen tě využívá ve svůj prospěch :nevim:

Lioness34
Závislačka 2795 příspěvků 10.07.19 09:20

Heled o kamarádství se nepochybuje - už jen ten nadpis značí, ze ne, nemá to cenu…
To pod tím popsané - nesedi mi ani ona ale upřímně ani ty. Resis pouze hmotné věci, vůbec nezmiňujes chování z dřívější doby - ze jste si rozumely, chodily spolu po škole někam na sport apod. Navíc z Tebe jde cítit takove to porovnávání - ona sla - rodiče ni zaplatily atp
Podle popisu nebo jak ses tady prezentovala bych nechtěla ani kamaradit s Tebou. Ona se taky asi nezměnila ze dne na den :nevim:

Každopádně ji zazemi a podporu od rodičů přeji, ne každý má to štěstí, je dobre, když člověk má oporu a muže užívat života bez starosti. Samozřejmě je to dvojtečné, nebot i v mem okolí jsou ženy - i 40+, který chodí k rodičům pro peníze dodnes, tatínek postavil dům a hlída vnouče sám i s maminkou, de facto jim zůstala na krku - dítě si pořídila aby nějaké měla… a není sama, jak muži, tak ženy a je někdy otázka, jak moc jsou spokojene… ale ono je to těžké, neboť když se mas kam vracet, mas zazemi, tak se ti žije vždy snaz. Nemusíš přijímat od rodičů nic…mě by hanba fackovala chodit si k našim pro peníze, na druhou stranu kdyby jich měli spousty a spousty, opakovane by mi řekli bez a jed na dovolenou nebo si něco kup, tak nevím…
Ale podle mě by to nemělo být zneužíváno a když je dítěti 20 nebo pak je po VS, mělo by si svoje výdaje platit samo. Ale zase dokážu si představit, kdybych měla miliony na ucte, ze proste dětem svým pomůžu…

Vy dvě kamarádky nejste. Takto nevypadá kamarádství - ani z tvé strany.

Jinak přeji ať se Ti daří a vše v životě dobre Ti vychází ;)

Ijen
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 10.07.19 09:22

Tohle bych za pratelstvi vubec nepovazovala. Jsi jen jeji kontakt. A ty z toho nic nemas.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9806 příspěvků 10.07.19 09:25
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:
Mám kamarádku - známe se již dlouho - 15 let - chodily jsme spolu 8 let na gymnázium, kde jsme byly opravdu dobré kamarádky. Ona byla z rodiny, kde jí rodiče dopřáli vše, na co si ukázala, já byla ten typ, co musel chodit i na dvě, tři brigády naráz (což mi nevadilo, naopak jsem se naučila spoustu věcí). Po gymplu se naše cesty rozešly - já šla na VŠ a udělala bakaláře, našla si přítele a ona šla na soukromou nějakou - já po bakaláři začala žít v přítelem, spousta výdajů, nebylo to jednoduché, ale prostě jsme šetřili, na auto, na byt (základ hypotéky) a to vše na ukor drahých kafíček, obědů a večeří ve vyhlášených restauracích, exotických zájezdů apod. Teď máme auto, vlastní byt (novostavbu, krásnou a velkou i pro děti - jsem za to hrozně ráda, pardon :D ) a plánujeme do budoucna domeček. V práci se mi daří, získala jsem skvělou praxi a mám teď dobré podmínky, přítelovi také (IT). No a kamarádka, jednou, když sje mse s ní bavila a bylo to období před hypotékou, kdy jsem ve starém pronajmutém bytě uplně ztrácela nervy a byla smutná a utahaná z toho stálého počítání a jednou jsem mluvila s kamarádkou, která k VŠ neměla ani jednu brigádu, rodiče jí platili drahé dovolené, školné, kapesné, jídlo všechno - no mohla si fakt rozhazovat uplně jak chtěla, řekla: „No jo, to je tvoje chyba, sis vybrala ten dospěláckej život moc brzo“. A teď se trochu bavíme, ale je to rozdíl, ona je sice po škole, ale práci zatím moc nehledá, zustala u rodičů a jen jezdí po světě za penízky od rodičů - pak mi neustále posílá fotky - já chápu, že se chce pochlubit a beru to a líbí se mi to, ale někdy mi to přijde už moc - skoro nenapíše (defakto vubec nikdy nenapíše) na začátku jak se třeba mám, co v práci apod - vždycky mi jen přistane halda fotek destinací a luxusního jídla odněkud, až mi to přijde, jakoby mi dávala najevo, koukej, já na to mám a ty ne. Myslíte, že to má smysl, udržovat tohle přátelství?
Prosím, jen malý fakt - nikomu nic nezávidím!Díky za přečtení :kytka:

Ahoj,

z toho co píšeš mi příjde, že se s ní ani bavit nechceš :nevim: tak proč to tady řešit? :mrgreen:

Přátele si mužeme vybírat a je to tak, že prostě někdo do našeho života vstoupí, nějakou dobu v něm setrvá, utváří nás a nějakým způsobem pomáhá nasměřovat naš život a naše hodnoty a pak prostě jak přišel, tak zase odejde a ovlivní život někoho druhého - to samé dělámě i my.

Mám také kamarádky ze základky a nakonec jsme někde uplně jinde, ačkoli celou školu jsme byly neustále spolu, jak sestry a nedaly jsme bez sebe ani ránu. A to kolikrát jsme na stejné lodi - rodiče. :nevim:

Mám dokonce kamarádku, kterou jsme milovala celou základku. Byly jsme jak sestry a někdy i říkaly, že sestry jsme - narodily jsme se jen týden po sobě, naši tatkové se jmenují stejně a maminky mají jen jedno písmeno jinak (Ivona a Ivana). Ona měla rodiče po těžkém rozvodu a žila u prarodičů - strašně hýčkaná a měla všechno. Já měla kapesné 100kč na měsíc a připadala jsem si tak bohata (je to 20let zpět) a ona už tehdy měla kapesné 400kč a ještě chodila TEHDY do solarka a měla užasnou sbírku Barbie, pravé (!!!) od Matella :lol: Po základce šla na gympl - chytrá a krásná, pak na výšku a je z ní manažerka a s kamarádkou si pořídily napůl luxusní restauraci, kde jídlo na jednoho výjde na tisícovku a výš - děti nechce, pohrdá rodinou (nojo, vždyt chudák ani klasický hezký model nepoznala - tatínek si udělal novou rodinu a maminka se nakonec dala k bezdákum a jaká to byla DÁMA, krásná ženská, kde je ji ted konec…). Nemáme si absolutně co říct, ve třiceti už měla za sebou tolik plastik, fitnessačka hadra co se vysmívá ženským po porodu, nehty půlmetrový, bez makeupu nevýjde ani s košem… Každá jsme šla uplně jiným směrem. Ale jsme za to dectví s ní a za to kamarádství neuvěřitelně vděčná a strašně ráda na to vzpomínám… :nevim: A přála bych takovou kamarádku i mým dcerám :srdce:

Člověk a jeho priority se mění. :palec: :kytka:

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 2271 příspěvků 10.07.19 09:28

Myslím, že vztahovačná jsi co se týče těch motivů, proč posílá fotky. Nicméně tohle není přátelství, spíš ze setrvačnosti kontakt ze střední. Nemáte toho moc společného. Na můj vkus moc porovnáváš a hodnotíš Ty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 09:35

No mně i trochu vadí, že čeká, že ji budu neustále obdivovat a chválit, ona na můj učet neřekne ani slovo. Musela jsem tu situaci nějak nastínit, nejsem člověk, kterému by šlo jen o hmotné věci, ale samozřejmě chci vybudovat dobré zázemí pro svou budoucí rodinu. Mrzelo mě hlavně, když jsem potřebovala její podporu, byla po potratu, psychicky rozhoztená a ona mi řekla, že jsem si ten dospěláckej život holt vybrala moc brzo… Od té doby o tom možná trochu pochybuji jako o přátelství..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama