Reklama

Macbook a excel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 06.03.17 19:25
Macbook a excel

Ahoj,

nově a krátce pracuji s macbookem a nějak jsem zatím nepronikla do tajů Numbers. Pages a Keynote mi plně dostačují, ale ten Excel mi nějak chybí. Přiznávám, že jsem tomu zatím nedala moc velkou šanci, ale nechce se mi zbytečně ztrácet čas. A proto se chci zeptat někoho kdo má zkušenosti i porovnání s oběma. Má cenu se snažit nastudovat Numbers nebo raději volit Excel? Budu se muset naučit úplně nové vzorečky nebo využiju to co znám? Umí Numbers komplikovanější tabulky?

Reklama

Reakce:

Lethe
Povídálka 46 příspěvků 06.03.17 20:10

To jsem zvedava, zda sem nekdo neco chytreho napise. Ja dnes vytvorila soubor v Numbers a muzu si ho hezky strcit nekam, ponevadz prijemce souboru mi napsal, ze mu to nejde otevrit (evidentne nema Maca :)))

FenekUsaty
Závislačka 4033 příspěvků 2 inzeráty 06.03.17 20:43

@MalinaQ mozna me tu applisti ukamenuji, ale normalni PC nemam uz minimalne 10 let ani doma, ani v praci, ani v rodine, nejspis jeste dele, ale Numbers mi nikdy Excel plnohodnotne nenahradily :? Ve vsech ostatnich smerech jsem spokojena, ale Excel je proste Excel. A to bych PC pravdepodobne neumela uz ani pustit. Jako pokud se clovek snazi, tak tam odpovidajici funkce najde, ale pokud mas moznost pouzivat dal Excel, tak podle me je zkratka lepsi.

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 06.03.17 21:28

@FenekUsaty Díky za upřímnost! Já z toho mám právě podobný pocit, ale říkala jsem si, že je to tím, že Excel už mám „v ruce“. Mám hlavě spoustu vzorečků a klávesových zkratek, takže se mi s ním pracuje snadno. A jako představa, jak se začínám učit od nuly, budu potit krev a protistrana si to potom ani neotevře, jak psala @Lethe :zed:

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 06.03.17 21:52

Používám Libre office, to pak můžeš uložit jako xls.

Numbers mi nevyhovují

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 06.03.17 22:03

Já s Numbers teda neumim :oops: Používám Excel, jsem špatnej Applista :(

kotyk
Echt Kelišová 7858 příspěvků 06.03.17 22:25

@Lethe Vyexportovat do xls souboru a znovu poslat.

@MalinaQ To záleží, co znamená „všechny vzorečky“. Ono se to všude zapisuje plus mínus autobus stejně, i když jsou obecně mezi editory drobné a tím pádem občas skoro smrtící rozdíly :D Spíš jde o to, jak dalece bude potřeba těmi tabulkami krmit okolní svět, a jestli nejsou potřeba nějaké chuťovky, co má fakticky jen ten Excel.

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 07.03.17 05:55

@radkka A používáš Excel na jiném počítači s Windows nebo na macbooku?

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 07.03.17 05:57

@kotyk Jedná se o databáze, v rámci toho využiju třeba makra nebo kontingenční tabulky. Myslíš, že to Numbers zvládnou?

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 07.03.17 07:34
@MalinaQ píše:
@radkka A používáš Excel na jiném počítači s Windows nebo na macbooku?

I na Macbooku ;)

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 07.03.17 09:55

@radkka Takže máš Macbook a na něm Office? (Blbej dotaz, vím :-) )

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 07.03.17 10:24
@MalinaQ píše:
@radkka Takže máš Macbook a na něm Office? (Blbej dotaz, vím :-) )

Ano :mrgreen:

FenekUsaty
Závislačka 4033 příspěvků 2 inzeráty 07.03.17 10:30

@MalinaQ já to dělám takhle

• pokud nejde o složité vzorce atd., tak dám jen export do. xlsx
  • pokud už je potřeba fakt excel, tak buď jsem mívala nainstalovaný Parallels desktop s wokny na macbookovi a v tom normální klasický Excel
  • nebo (tak to mám teď) se připojuju na vzdálenou plochu na wokenní počítač

Jednu dobu jsem měla přímo jakýsi Excel pro Mac, ale to už je pár let zpět a nebyla to stoprocentní plnohodnotná náhrada (a ani nevím, jestli to ještě existuje, třeba ano a vylepšili ho, možná je to to, o čem píše @radkka? Edit: a pokud ano, byla by to super zpráva! Šla bych taky tohto cestou :palec: )

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama