Macbook a excel

206
6.3.17 19:25

Macbook a excel

Ahoj,

nově a krátce pracuji s macbookem a nějak jsem zatím nepronikla do tajů Numbers. Pages a Keynote mi plně dostačují, ale ten Excel mi nějak chybí. Přiznávám, že jsem tomu zatím nedala moc velkou šanci, ale nechce se mi zbytečně ztrácet čas. A proto se chci zeptat někoho kdo má zkušenosti i porovnání s oběma. Má cenu se snažit nastudovat Numbers nebo raději volit Excel? Budu se muset naučit úplně nové vzorečky nebo využiju to co znám? Umí Numbers komplikovanější tabulky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

53
6.3.17 20:10

To jsem zvedava, zda sem nekdo neco chytreho napise. Ja dnes vytvorila soubor v Numbers a muzu si ho hezky strcit nekam, ponevadz prijemce souboru mi napsal, ze mu to nejde otevrit (evidentne nema Maca :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
6.3.17 20:43

@MalinaQ mozna me tu applisti ukamenuji, ale normalni PC nemam uz minimalne 10 let ani doma, ani v praci, ani v rodine, nejspis jeste dele, ale Numbers mi nikdy Excel plnohodnotne nenahradily :? Ve vsech ostatnich smerech jsem spokojena, ale Excel je proste Excel. A to bych PC pravdepodobne neumela uz ani pustit. Jako pokud se clovek snazi, tak tam odpovidajici funkce najde, ale pokud mas moznost pouzivat dal Excel, tak podle me je zkratka lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
6.3.17 21:28

@FenekUsaty Díky za upřímnost! Já z toho mám právě podobný pocit, ale říkala jsem si, že je to tím, že Excel už mám „v ruce“. Mám hlavě spoustu vzorečků a klávesových zkratek, takže se mi s ním pracuje snadno. A jako představa, jak se začínám učit od nuly, budu potit krev a protistrana si to potom ani neotevře, jak psala @Lethe :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3650
6.3.17 21:52

Používám Libre office, to pak můžeš uložit jako xls.

Numbers mi nevyhovují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
6.3.17 22:03

Já s Numbers teda neumim :oops: Používám Excel, jsem špatnej Applista :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
6.3.17 22:25

@Lethe Vyexportovat do xls souboru a znovu poslat.

@MalinaQ To záleží, co znamená „všechny vzorečky“. Ono se to všude zapisuje plus mínus autobus stejně, i když jsou obecně mezi editory drobné a tím pádem občas skoro smrtící rozdíly :D Spíš jde o to, jak dalece bude potřeba těmi tabulkami krmit okolní svět, a jestli nejsou potřeba nějaké chuťovky, co má fakticky jen ten Excel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
7.3.17 05:55

@radkka A používáš Excel na jiném počítači s Windows nebo na macbooku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
7.3.17 05:57

@kotyk Jedná se o databáze, v rámci toho využiju třeba makra nebo kontingenční tabulky. Myslíš, že to Numbers zvládnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
7.3.17 07:34
@MalinaQ píše:
@radkka A používáš Excel na jiném počítači s Windows nebo na macbooku?

I na Macbooku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
7.3.17 09:55

@radkka Takže máš Macbook a na něm Office? (Blbej dotaz, vím :-) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
7.3.17 10:24
@MalinaQ píše:
@radkka Takže máš Macbook a na něm Office? (Blbej dotaz, vím :-) )

Ano :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
7.3.17 10:30

@MalinaQ já to dělám takhle

• pokud nejde o složité vzorce atd., tak dám jen export do. xlsx
  • pokud už je potřeba fakt excel, tak buď jsem mívala nainstalovaný Parallels desktop s wokny na macbookovi a v tom normální klasický Excel
  • nebo (tak to mám teď) se připojuju na vzdálenou plochu na wokenní počítač

Jednu dobu jsem měla přímo jakýsi Excel pro Mac, ale to už je pár let zpět a nebyla to stoprocentní plnohodnotná náhrada (a ani nevím, jestli to ještě existuje, třeba ano a vylepšili ho, možná je to to, o čem píše @radkka? Edit: a pokud ano, byla by to super zpráva! Šla bych taky tohto cestou :palec: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama