Magnetická rezonance, zkušenosti?

Anonymní
12.5.20 15:18

Magnetická rezonance, zkušenosti??

Na s tim nekdo zkusenosti? Jdu tam s kolenem a mam z toho strach. Jak to tam probíhá? Budu oblecena? Jak dlouho tam budu?
Dekuji za kazdou odpoved:)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13421
12.5.20 15:21
@Anonymní píše:
Na s tim nekdo zkusenosti? Jdu tam s kolenem a mam z toho strach. Jak to tam probíhá? Budu oblecena? Jak dlouho tam budu?
Dekuji za kazdou odpoved:)

Byla jsem se zádama. Ležela jsem na desce a nade mnou pracoval ten magnet. Dali mě sluchátka s fajn muzikou. Trvalo to asi 10 min. Musíš sundat vše kovové a chtěli po mě sundat kalhoty. Jinak jsem myslím tričko měla. Ale už si nepamatuju. Každopádně to nic není. Jen je ten magnet hlučný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 15:22

rezonance

Dobrý den, není se čeho bát, pokud nejste klaustrofobik. položíte se na stůl, který poté zvednou a zajedete do tunelu. Já byla 2 x, po hodině a celou dobu máte na uších sluchátka a´t vás neruší hluk stroje a můžete komunikovat s personálem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8057
12.5.20 15:24

Já třeba nejsem klaustrofobik, ale bylo mi tam špatně. Za mě nejhorší vyšetření, kterým jsem kdy prošla. Byla jsme s kolenem, svlékala jsem jen kalhoty. Trvalo to asi půl hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
12.5.20 15:24

Bylo to v pohodě. Byla jsem na rezonanci mozku. Musela jsem jen do spodního prádla. Dali mi pak jejich plášť. Měla jsem totiž něco kovového na tričku. A trvalo to asi 40 minut. Jinak pokud nemáš strach ze stísněných prostoru, opravdu to nic není. Lehnes si a oni s tebou popojedou do tunelu. Akorát je to celkem dost hlučné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 15:26

Ještě dodám, že může být podána kontrastní látka - záleží na doporučení dr, který Vás tam posílá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19419
12.5.20 15:33
@P4ja píše:
Byla jsem se zádama. Ležela jsem na desce a nade mnou pracoval ten magnet. Dali mě sluchátka s fajn muzikou. Trvalo to asi 10 min. Musíš sundat vše kovové a chtěli po mě sundat kalhoty. Jinak jsem myslím tričko měla. Ale už si nepamatuju. Každopádně to nic není. Jen je ten magnet hlučný.

Deset minut určitě ne, ty sekvence prý jsou po 20 minutách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13421
12.5.20 15:35
@vokishka píše:
Deset minut určitě ne, ty sekvence prý jsou po 20 minutách.

Je to možné, že to bylo o něco delší. Ale víc než těch 20 min fakt ne. Nedávali mně nic. A bylo to za chvíli hotové. Byla jsem sama překvapená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19419
12.5.20 15:38
@P4ja píše:
Je to možné, že to bylo o něco delší. Ale víc než těch 20 min fakt ne. Nedávali mně nic. A bylo to za chvíli hotové. Byla jsem sama překvapená.

To ne, ale pokud jdeš na víc věcí, trvá to déle. Já měla mozek a krční páteř, takže to bylo 40 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13421
12.5.20 15:40
@vokishka píše:
To ne, ale pokud jdeš na víc věcí, trvá to déle. Já měla mozek a krční páteř, takže to bylo 40 minut.

Hele, ale já nepíšu, že to nemůže být delší. Paní chtěla vlastní zkušenost. Nejsem doktor, abych jí vyjmenovala, jak dlouho to může trvat. A co vše můžou dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4225
12.5.20 15:50

Byla jsem na MR před 13ti lety(také s kolenem). Mamka byla jako doprovod. Ve vnitř jsem byla 40minut(měla jsem jen tričko a kalhotky). Měla jsem na hlavě sluchátka proti hluku. A v ruce nějaký kabel s balonkem, že když mi bude zle tak to mám zmáčknout a dají mi něco na uklidnění. Mě bylo hrozně. Měla jsem hroznou klaustrofobii ale pro představě, že bude oblbla praskama jsem to vydržela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 15:59

Pohoda. Ja tam obvykle usnu. Mam pravidelne mozek a michu. Cca 40 min. Jednou jsem mela trochu klaustrofobicky zachvat, ale dokazala jsem se zklidnit. Smim si nechat jen kalhotky a mam andela. Vzdy chci perinku, je mi tam hrozna zima. Nam tedy hudbu nepousti, kravalu je tam dost. Byla jsem zatim tak 10×.

• Nahlásit
  • Citovat
19419
12.5.20 16:00
@Anonymní píše:
Pohoda. Ja tam obvykle usnu. Mam pravidelne mozek a michu. Cca 40 min. Jednou jsem mela trochu klaustrofobicky zachvat, ale dokazala jsem se zklidnit. Smim si nechat jen kalhotky a mam andela. Vzdy chci perinku, je mi tam hrozna zima. Nam tedy hudbu nepousti, kravalu je tam dost. Byla jsem zatim tak 10×.

Tak oni tu hudbu pouští přímo do sluchátek, ten rachot to trochu odblokuje a hlavně se člověk soustředí na to a ne na ten malý prostor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
12.5.20 16:04

Mně hrozně pomáhá, když zavru oči, ještě než mě do toho tunelu zasunou. Nechám je už celou dobu zavřené a představuju si, že je nade mnou volný prostor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4225
12.5.20 16:10

@vokishka mě hudbu nepoušteli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu