Malá hlavička dle ultrazvuku

25.9.21 18:06

Malá hlavička dle ultrazvuku

Dobrý den ženy, jsem v 36 týdnu těhotenství, poprvé těhotná po IVF, tudíž celé těhotenství velká radost, zároveň velké obavy, doteď bez problémů. Při poslední kontrole u gynekologa v 31+3 malé odhadl váhu na 2800g, stále jsem slyšela jak bude veliká, atd…
Nyní ve čtvrtek jsem byla poprvé na kontrole v porodnici, vše v pořádku, jen že je holčička menší 2415g a hlavičku dokonce 2× přeměřovali že jí má maličkou, nicméně že zatím nic co by mě mělo znepokojovat. Na další kontrolu jdu za dva týdny s tím, že hlavičku ještě přeměří. V průkazce mám napsáno 17pct. Což bude asi percentil? Setkala jste se některá s tím, že vám bylo řečeno že má miminko menší hlavičku? Možná jsem zbytečně vyplašená, nicméně se nějak nedokáži sama uklidnit. Dále řeším pohyby, je den kdy mi přijde, že malá v bříšku nedělá nic jiného než cestuje, převaluje se, hýbe a pak den jako dnes, že se naopak já všemožně snažím převalovat abych zacítila nějaký pohyb. Všude čtu jak mají být pohyby pravidelné, málo je špatně, hodně je špatně :zed: :zed: :zed: moc děkuji za případné odpovědi a zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25.9.21 18:15

Ahoj, taky mě strašili, že má dítě malou hlavičku, pak jsem dokonce přenášela. Narodil se chlapeček 2860g, obvod hlavy 34cm-takže norma. Byl hlášený jako hypotrofický (malinký) na to, že jsem rodila 41+1. Ale u nás v rodině se rodí malé děti a pak to doženou, že pijí hodně mléka. Ultrazvuk má určitě nějakou pdchylku v měření, tak bych se nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35655
25.9.21 18:42

Ja bych počkala do porodu. Jestli bude miminko drobnější, mohl by být porod snadnější :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.9.21 18:46

Me 3 dny pred porodem odhadli v
porodnici vahu miminka 2890g (patek) rodila jsem hned na to v pondeli dite o vaze 3450g… Ty odhady jsou fakt mimo… Nedes se, nic s tim neudelas… A pohyby, mimino ke konci ma min mista a taky vic odpociva… Takze bych se taky snazila hodit do klidu… Kdyz jsem mela strach, tak na malou pomahalo sladke, nebo tepla sprcha… Pak se vzdy rozkoplala… :srdce: at vse dobre dopadne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
25.9.21 18:49

Mně zase říkali, že bude mít malá porodní váhu kolem 3400g a taky menší obvod hlavičky. Nakonec se narodila přesně v termínu a měla 2800g, hlavičku v normě. Ono je to měření takové nepřesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
25.9.21 18:55

Me naopak strasili, že kluk bude mít strašně velkou hlavu, přitom ji měl úplně normální, není to na 100%, pouze orientační.. Buď v klidu a nestresuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.21 18:59

Moc vám všem děkuji :srdce: říkám si, že dokáží na těch kontrolách spíš pěkně rozhodit než uklidnit :) jdu si dát sprchu a kousek čokolády a uklidnit se. Děkuju holky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 19:14

Syn měl na uzv i ve skutečnosti spíše užší hlavu, ale celkový obvod byl v pořádku. Také na uzv v tomto období měl hlavu „o pár týdnů mladší“ - asi o 5.
Nyní je již dospělý, v pořádku, obvod hlavy má o pár cm menší než vrstevníci, spíše jemnější rysy. Někdo to tak prostě má.

• Citovat
  • Nahlásit
35655
25.9.21 19:20
@Anonymní píše:
Syn měl na uzv i ve skutečnosti spíše užší hlavu, ale celkový obvod byl v pořádku. Také na uzv v tomto období měl hlavu „o pár týdnů mladší“ - asi o 5.
Nyní je již dospělý, v pořádku, obvod hlavy má o pár cm menší než vrstevníci, spíše jemnější rysy. Někdo to tak prostě má.

Syn to měl tady. Má hlavu širší dozadu, má tam hezký oblouček. Žádnou placku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
25.9.21 19:21

Mě také říkali, že syn bude malý, že má hrozně krátké končetiny, růstová retardace, atd, atd.. syn se narodil s 50cm a 3,5kg - score 10-10-10.

A pohyby jsem cítila jako fakt, že jsem si byla jistá snad 5-10 za těhotenství. A narodil se hodnej, klidnej chlapeček (to se po roce změnilo :lol: ). A dcera ta kopala pořád, ale jak, celej den snad a je to malej satan, co vůbec nespí. Takže já měla ty dva „extrémy“ buď málo pohybu a nebo hrozně moc. Oba jsou ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.21 20:08

@alena1995 tak to je úžasné :srdce:
Děkuji za uklidnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
25.9.21 20:11

@Romana_Karla Buď v klidu, Věr, že to dopadne dobře. Já myslím, že ano. Nezapomeň také, že to měření není úplně přesné. :) Doufám, že ti to dopadne dobře. ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
25.9.21 21:03

Druhá dcera měla malinkou hlavičku, byla malinká celá. Já i dr jsme s tím byly v pohodě, ptz obě víme, že v naší rodině rodime malinké děti ( první dcera 2880g, sestry děti nějak 2600 a 2800g). Ale někdy kolem 39 nebo 40 tt sloužila mladá dr a ta to vyhrotila na maximum, že je strašně malá a ta hlavička, ještě ji pořádně nemohla ani změřit, jak byla sestoupena… šla do mě tak dlouho, ze mě Teda znejistila… Karolínka měla odhad nějakých 2600-2800g. Narodila se 3180 :lol: a hlavičku měla jen 32 cm, holky, ta šla tak krásně ven :D
Obě dcery mají menší hlavičky, sehnat pro ně ksiltovku, bylo vždy neco :mrgreen: obě jsou opravdu velmi šikovné ke svému věku, karolince je dnes rok a trictvrte a mluví v dlouhých větách a vůbec ve všem je fakt velmi šikovná! Takže i tak to zakladatelko může byt :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
25.9.21 21:06

@majkulkahav první dcera narozena ve 42+0 2880g a 34 cm a všichni dr nadšení, jak je ukázková :lol: tady je vidět, jak i doktoři mají různé názory… a mimochodem druha dcera narozena také tak 42+0 s 3180g a sestřičky se ptali, jestli se nenarodil nějak předčasně, že je tak malinká? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.21 21:10

Mě to tak těší slyšet/číst Vaše dobré zkušenosti. Děkuji a přeji vám všem a vašim dětičkám všechno dobré :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat