Antibiotika když crp kleslo

Anonymní
24.9.21 17:06

Antibiotika když crp kleslo

Zdravím :mavam:
Byla jsem u lékařky na klasickém vyšetření a zjistili mi crp 37,5. Nebyla jsem si jistá zda se nejedná o zánět močového měchýře protože chodím opravdu co půl hodiny na záchod na malou. Jinak, ale žádné pálení jen píchání v podbříšku. Jsem 22tt a doktor mě poslal na další odběry kde crp kleslo na 26. Nasadil mi antibiotika xorimax 500 a naxyl 10mg. Říkám si jestli není zbytečné brát antibiotika když crp klesá :nevim:. Nevím zda je větší riziko brát zbytečně antibiotika když zánět (ať už čehokoliv) ustupuje sám nebo naopak ten zánět nepřeléčit. Je to mé 3 těhotenství po dvou nezdarech a dlouhém snažení tak mám že všeho strach. Co myslíte že je nejlepší volba pro nás s miminkem? Předem moc děkuji za všechny rady, názory a zkušenosti :kytka:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25388
24.9.21 17:10

Ja bych to už nebrala, ta hodnota je nízká, pod dvacet je to už negativní. Kdyžtak se nech ještě za pár dní nabrat jestli to ještě kleslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11485
24.9.21 17:10

Tak jestli chce za chvíli řešit zánět ledvin nebo podobně tak je neber :nevim: Antibiotika se můžou brát i v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
24.9.21 17:13

Záleží také, odkud se to bralo, v obou případech z prstu, žíly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
24.9.21 17:20

Takže ten zánět močáku máš nebo ne? Doktor snad udělal vyšetření moči ne? Nebo jen naspal ATB, protože CRP bylo zvýšené? Je to nějaký divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26538
24.9.21 17:31

A vysetreni moci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 17:32

@JanaDaR odběr byl pouze z krve z žíly v obou případech. Moč jsem donesla klasicky ve zkumavce a tu testovali jen papírkem tak jak testují vždy na přítomnost bílkovin atd, na žádný rozbor posílaná nebyla.

• Citovat
  • Nahlásit
26538
24.9.21 17:36
@Anonymní píše:
@JanaDaR odběr byl pouze z krve z žíly v obou případech. Moč jsem donesla klasicky ve zkumavce a tu testovali jen papírkem tak jak testují vždy na přítomnost bílkovin atd, na žádný rozbor posílaná nebyla.

Takze, co ti tedy ma vlastne byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
24.9.21 17:42
@Anonymní píše:

A papírek ukázal co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 17:46

Netuším co mi má být. Nepoznám jestli mě tlačí podbříšek a mám nutkání často na záchod z těhotenství nebo ze zánětu. Crp každopádně poukazuje na zánět. Papírek vyšel negativní.

• Citovat
  • Nahlásit
26538
24.9.21 17:50

Tak na co jsi dostala ta ATB? Snad vis, co ti ma byt a proc mas ATB, kdyz jsi s nimi odesla, ne? To ses ani nezeptala, co ti je? Asi to nechapu.
MMCH, leci se clovek, ne laboratorni hodnota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
24.9.21 17:52
@Anonymní píše:
Netuším co mi má být. Nepoznám jestli mě tlačí podbříšek a mám nutkání často na záchod z těhotenství nebo ze zánětu. Crp každopádně poukazuje na zánět. Papírek vyšel negativní.

Tak s tímhle CRP to může být pořád cokoli. Takže těžko někdo poradí, když ani nevíš, co ti je, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 17:56

@mroe samozřejmě jsem se ptala. Doktor usoudil že se bude jednat o ten močový měchýř když chodím každou půl hodinu a je to už akutní. Nicméně původně to ani řešit nechtěl, že v těhotenství může být crp vyšší. Pak jsem mu řekla jak často chodím na záchod a on mi na to předepsal ty antibiotika, že to raději přeléčíme. Další odběr z krve jsem si vynutila já. Doktor mi napsal antibiotika bez dalších odběrů. Z dalšího odběru, ale vidím že crp klesá tak si nejsem jistá zdali to opravdu brát(doktor říkal že ano, ale mě se to zdá zbytečné když to klesá pomalu samo).

• Citovat
  • Nahlásit
26538
24.9.21 18:00

Na tvem miste bych misto druheho odberu CRP nechala poslat moc na vysetreni do laborky. Takhle ti tezko radit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
24.9.21 18:03
@Anonymní píše:

No moc je základ, tu měli poslat do laborky, zvýšené crp může být z cekoholiv. Bílkovinu jsi v té moci měla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat