Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahojky malému jsou 4 měsíce a slintá taky jako pejsek furt mokré tričko. díky za typ na ty slintáky. Prý jsou to zuby ale nevim nevim taky vsechno strká do pusky a kouše tak nevim.
Prťata slintají jaksi přirozeně- v tomhle věku mají v popisu práce všechno strkat do pusinky, navíc se k tomu přidávají ty zuby- neříkám, že rovnou vyrostou, ale popolezou a prcky tam zlobí.
Já jsem na tohle využila takové ty dvojité (z jedné strany froté a z druhé igelit) bryndáčky.
Taky se za malým táhly potoky slin. ![]()
Taky mi malej slintá, začal někdy v půl roce, každý říkal zuby, a doted nepřestal, byli mu dva roky
Na doma má bryndáky, na ven tyhle šátečky, vypadá to dobře ![]()
Tobi slintá skoro od narození a ještě nepřestal ![]()
Maty slintal taky a hodně…a ten už přestal
![]()
merett píše:
máma mi ušila podle tohoto vzoru za pár kaček slintáčky, jsou úžasný, vypadají dobře i jako doplněk k oblečení i na ven a fungují líp jak klasický bryndáky
Merett, a jaký to má střih? Je to obyčejný trojúhelník, který se zaváže za krkem, nebo to má nějaký vymakaný střih s tím řasením a zapínáním na patentky? Že bych si je taky ukutila…
jankee píše:merett píše:Merett, a jaký to má střih? Je to obyčejný trojúhelník, který se zaváže za krkem, nebo to má nějaký vymakaný střih s tím řasením a zapínáním na patentky? Že bych si je taky ukutila…
máma mi ušila podle tohoto vzoru za pár kaček slintáčky, jsou úžasný, vypadají dobře i jako doplněk k oblečení i na ven a fungují líp jak klasický bryndáky
Nad tím jsem si taky lámala hlavu,jak vzadu zapnout.Připojuji se s prosbou o střih nebo foto,či malý nákres.
Malá taky děsně slintá,začla někdy kolem čtvrtýho měsíce,slintáčky jsou krásný ![]()
Přidávám se do klubu slintálku, teda ne já, ale naše malá
, jsou to snad hetolitry, co za den naslintá
, jinak slintáček dobrý tip ![]()
Malej slintá od půl roka až doteď
. Dřív nosil brandáčky, už je nechce. Pravda, že poslední dobou už to není tak strašné, spíš taková víc slintací období, ale pořád je to síla
. Starší dcera to nedělala ![]()
moje máme je šila tak že udělala z látky čtverec, tak aby po přeložení na trojúhelník bylo okolo krku cca 30cm. mezi ty dva kusy látky dala ještě jednu látku savější aby nebyli hned durch morký (dávala nějaký švédký utěrky, mako nebo froté apod.). celý trojúhelník obšila aby látky držely u sebe a okolo našila lemovku aby se to nepáralo. Vzadu jsme dali dva narážecí druky aby se dala korigovat velikost
doufám že jsem to popsala trošku srozumitelně, zkusím najít nějaké foto
merett píše:
moje máme je šila tak že udělala z látky čtverec, tak aby po přeložení na trojúhelník bylo okolo krku cca 30cm. mezi ty dva kusy látky dala ještě jednu látku savější aby nebyli hned durch morký (dávala nějaký švédký utěrky, mako nebo froté apod.). celý trojúhelník obšila aby látky držely u sebe a okolo našila lemovku aby se to nepáralo. Vzadu jsme dali dva narážecí druky aby se dala korigovat velikostdoufám že jsem to popsala trošku srozumitelně, zkusím najít nějaké foto
merett píše:
moje máme je šila tak že udělala z látky čtverec, tak aby po přeložení na trojúhelník bylo okolo krku cca 30cm. mezi ty dva kusy látky dala ještě jednu látku savější aby nebyli hned durch morký (dávala nějaký švédký utěrky, mako nebo froté apod.). celý trojúhelník obšila aby látky držely u sebe a okolo našila lemovku aby se to nepáralo. Vzadu jsme dali dva narážecí druky aby se dala korigovat velikostdoufám že jsem to popsala trošku srozumitelně, zkusím najít nějaké foto
takže je to střihově jen obyčejný trojúhelník vzadu s druky? To bych měla zvládnout
díky
jankee píše:merett píše:takže je to střihově jen obyčejný trojúhelník vzadu s druky? To bych měla zvládnout
moje máme je šila tak že udělala z látky čtverec, tak aby po přeložení na trojúhelník bylo okolo krku cca 30cm. mezi ty dva kusy látky dala ještě jednu látku savější aby nebyli hned durch morký (dávala nějaký švédký utěrky, mako nebo froté apod.). celý trojúhelník obšila aby látky držely u sebe a okolo našila lemovku aby se to nepáralo. Vzadu jsme dali dva narážecí druky aby se dala korigovat velikostdoufám že jsem to popsala trošku srozumitelně, zkusím najít nějaké fotodíky
jj přesně
trošku nechápu co na tom stojí 300,– ![]()