Malování na textil

409
3.1.12 10:38

Malování na textil

Ahoj maminky,
potřebuji radu. Chtěla bych vyzkoušet malování na textil (bavlněná trika) a nevím jaké barvy si mám pořídit…?, aby se mi obrázek neloupal a mohla triko normálně prát v pračce.
Mohly by jste mi něco doporučit? Mockrát děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20519
3.1.12 10:44

Používám Setacolor, jsou ředitelné vodou a vcelku drží běžné zacházení. Je ale třeba koupit kvalitní bavlvněné tričko a to nejdříve vyprat. Nanést barvu, nechat zaschnout a zafixovat žehličkou a vyprat. Jinak myslím že by měli poradit v každé kreativ prodejně (ty bych volila radši než papírnictví … ikdyž tady pochopitelně by barvičky mít měli taky :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9549
3.1.12 11:13

Taky používám Setacolor, už několik let, zatím se mi nikdy žádná barva nevyprala. Maluju na trička, tašky, prostírání, ubrusy, drží všude při běžném praní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.12 11:14

Já jsem kupovala barvy na textil v Pompu a jsou dobrý. Musíš namalovat obrázek, nechat zaschnout, pak porubu vyžehlit a vyprat (nejlépe v ruce napoprvé). Některé barvy se dají zafixovat v troubě, ty ale moc nedoporučuji. Taky dělají 3D barvy na textil, ty jsou super (pak ten obrázek vypadá jako našivka) :palec: Zkus se podívat na www.brydova.cz, tam najdeš návody a rady :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11525
3.1.12 12:12

Maluji barvami Nerchau, Pébeo a JAVANA. Za sebe mohu doporučit ještě gelové pero na textil, skvěle se s ním dělají kontury. Výše popsané byrvy mám odzkoušené i na 90 °C a drží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Heluzbinka
29.1.12 15:12

Dobry den,chystam se malovat na textil a chtela jsem se zeptat zda muzu pouzit cerny fix na kontury k zvirazneni obrazku?!

• Citovat
  • Nahlásit
1003
6.2.12 19:07

http://www.davona.cz/…rwi-tex/,já zatím použivala tyhle,ještě jsem parkrát použila fixy na textil,ale ty blednou.......

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
6.2.12 19:07
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
14.6.12 09:30

Malování na textil - zkušenosti…

Ahoj maminky - výtvarnice ;) Potřebuju poradit s malováním na textil, tedy konkrétně s použitím vosku na kontury… viděla jsem krásný obrázek namalovaný na bavlněném plátnu, při bližším „ohledání“ jsem zjistila, že bílé kontury na něm nejsou namalované, ale vypadají jako nenabarvené čáry jako třeba na kraslicích, když se maluje voskem…
Tak prosím, jestli se některá rozdělíte o své zkušenosti, budu moc ráda… jaký vosk se na to používá, jestli stačí mít tu látku položenou na podložce na stole, nebo musí být nějak vyvázaná v rámu, co se dělá po malování - mám barvy, co se fixují teplem, tak jestli se to nejdřív přežehlí i s tím voskem, nebo musím mít jiné barvy?
Moc děkuji za odpovědi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
delariva
17.7.12 22:13

Malování na textil- obrázky

Dobrý večer, už před delší dobou mě zaujalo malování na textil…pořád přemýšlím, že se do toho pustím…Ale mám trochu hloupý dotaz. Jelikož jsem student, tak bych si i ráda něco málo přivydělala, tak mě napadlo, že bych trička prodávala. Jen nevím jak je to s obrázkem. KDyž si stáhnu nějaký obrázek z internetu, nakreslím ho na své tričko a pak prodám, neporuším tím nějaká autorská práva??? Vím, že se teď o těch právech hodně mluví a nerada bych měla problém. A u Vás jsem viděla spoustu obrázků z pohádek. A jelikož kreslit opravdu neumím, tak si sama nic nenakreslím.
Poradíte mi?? Nebo klidně i nějaké stránky, kde se dají tyto obrázky sehnat „beztrestně“??

• Citovat
  • Nahlásit
20519
18.7.12 00:51
@delariva píše:
Dobrý večer, už před delší dobou mě zaujalo malování na textil…pořád přemýšlím, že se do toho pustím…Ale mám trochu hloupý dotaz. Jelikož jsem student, tak bych si i ráda něco málo přivydělala, tak mě napadlo, že bych trička prodávala. Jen nevím jak je to s obrázkem. KDyž si stáhnu nějaký obrázek z internetu, nakreslím ho na své tričko a pak prodám, neporuším tím nějaká autorská práva??? Vím, že se teď o těch právech hodně mluví a nerada bych měla problém. A u Vás jsem viděla spoustu obrázků z pohádek. A jelikož kreslit opravdu neumím, tak si sama nic nenakreslím.
Poradíte mi?? Nebo klidně i nějaké stránky, kde se dají tyto obrázky sehnat „beztrestně“??

Za prvé, vzhledem k tomu, že jsi to ještě nikdy nezkusila, hned přemýšlet o tom, že by sis tím přivydělávala, je dost… přitažené za vlasy. Nejdřív si to vyzkoušej, ošahej, prostě se to nauč. Nezdá se to, ale je to podobné jako tvrdit, že si koupíš fo´ták a budeš si přivydělávat focením na pasy. Za druhé, pokud sama nebudeš mít dost jistou ruku a určitý talent na malování, ani nejjednodušší předloha ti nezajistí, že…že to bude vypadat tak, jak bys chtěla. (Malovat trička může kdokoli. Málokdo může malovat tak jako Zdeněk Miller.) A za třetí, zrovna Krteček licencovaný je. Když si ho namaluješ ty na tričko pro tvoje dítě, tvou neteř a dceru své sousedky, asi tě nikdo nezavře. Ale když těch krtečků nasekáš tisíc, problémy už mít budeš. No, není prostě nad originální návrh :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
19.3.13 21:08

Ahoj no ohledně těch práv tak stahování obrázku z netu a pak to obšlehnout na tričko a posléze ho prodat no lepší je si vymyslet něco originálního. Fantasii na to určitě máš stačí koukat kolem sebe :D ale jak už bylo zmíněno nejprve to zkusit pro svoje potřebu párkrát to vyprat a pak budeš vědět co to dělá. Barvy doporučuji phebeo, javanu a dobrá je i ta gelová fixa a konturky.
držím palce a kreativitě zdar :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
martof
29.5.13 09:16

S tím naprosto souhlasím. Já maluju taky trička, ale snažím se aby bylo každý originál a nikdo jiný ho neměl.(používám barvy Artemiss-český výrobce-peru i na 90C a pořád krásně drží)

• Citovat
  • Nahlásit
16.4.14 06:08

Malování na textil

MALOVÁNÍ NA TEXTIL - dětské obrázky
Také používám Setacolor a jsem s nimi spokojená. + Černá konturka od Pebeo a nedostatky domalovávám černou gelovou tužkou na textil nebo černou fixou na alkoholové bázi.
Ukázka mých výtvorů - dětská trička.

Příspěvek upraven 21.10.14 v 02:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
15.9.14 13:21

Ahoj,
já maluju na trička, hedvábí, boty..no prostě na všechno a používám značku Artemiss.
Jsem s těma barvičkama spokojená už několik let.Je to český výrobce, což mám radši něž zahraniční. A ceny mají taky super. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat