Mám nárok na invalidní vozík?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.7.22 22:21

Mám nárok na invalidní vozík?

Ahoj vespolek, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost se zajišťováním invalidního vozíku pro dítě, které má zlomenou nohu. Moje sedmiletá dcerka (odpusťte mi prosím anonymitu) si před třemi dny zlomila nohu a má ji v té dlouhé sádře nad koleno a v nemocnici jsme dostali jenom poukaz na berličky. Jenomže o těch ji to moc nejde. Buď nemá takovou sílu v rukou, nebo je prostě s nimi moc pomalá. Dneska při procházce u Řepského nádraží jsme potkali holčičku, které podle mě bylo minimálně 9, měla nohu v sádře jenom pod koleno a rodina ji tlačila ve vozíku. Nevíte někdo prosím, jak je to se získáváním nároku na vozík pro dítě?
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3554
3.7.22 22:33

Zkus v okolí najít organizace, které vozíky půjčují. U nás to třeba zajišťuje charita. Ale samozřejmě je to placená služba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20564
3.7.22 22:51

Pujc si v pujcovne. Da se poridit i elektricky, akorat se hur naklada do auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110310
3.7.22 22:54

U nás je organizace, která pujčuje zdravotní pomůcky, taky jsme po mé operaci kyčle měli půjčené různé věci. Zkus pohledat, určitě něco poblíž bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26780
3.7.22 22:55

Aby ho dostala na pojišťovnu jako berličky to určitě ne. Ale zkuste půjčovny, tam ho za pár korun půjčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
3.7.22 22:58

Taky bych to viděla na půjčovnu.
Vozík schvaluje většinou ortopedie či jiné ambulance- neurologie atd. na pojišťovnu při větších úrazech a imobilite. Ale pro jistotu zavolej k dětskému, oni ti poradí a řeknou s jistotou, co a jak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.7.22 23:17

Hezký večer. Jsem 6 let imobilní. Než mi přišel vozík od pojišťovny měla jsem za poplatek půjčený vozík z charity

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
3.7.22 23:18

Vzhledem k nasim zkusenostem ( sice u dospeleho a zavaznejsi zraneni) bych rekla, ze ne. Ono i ty berle mate na 2 roky.
Nastesti tech pujcoven je uz vice a ta castka je snesitelna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
3.7.22 23:21

Jinak preji dceri at se brzo uzdravi. Nase mela take sadru az pod zadek, pres cele prazdniny. Ji tenkrat nenapsali ani ty berle, byla na to, podle nich mala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
4.7.22 07:56

Pokud jste z Řep, tak v klastere u Boromejek pujcuji zdarma invalidni voziky.mela jsem letos pujceny na cca mesic. zavolej si tam a poptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4862
4.7.22 08:16

Když měla sádru dcera v 6 letech, tak také berle, nikde sme ji netahali. Byla u našich na baráku se zahradou. My bydlíme ve 4. patře bez výtahu. Na vozík se musíš pozeptat v půjčovně, bude to placené. Nárok automaticky nevzniká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
5.7.22 14:34

Pokud si neseženete vozík, nechcete ji zkusit vozit v kočárku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat