Chirurgie ano, či ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1110
29.6.22 19:19

Chirurgie ano či ne?

Ahoj, devítiletá dcera se silně praštila do hlavy - prudce vstala pod těžkým otevřeným oknem, kde si hrála na zemi. Jelikož vzala roh, dokonce byla menší ranka do krve. Hodně brečela (nicméně ona hodně brečí i s odřeným kolenem). Chvíli jsme chladili a teď se chová normálně, má tu kámošku, takže normálně pokračují v zábavě. Přesně ale vím, že jakmile kamarádka odejde, začne to „hrozně bolet“ a všechno možné, aby nemusela jít spát, měla dnes oslavu narozenin a tak bude plná zážitků a nebude se jí chtít spát. A já budu řešit dilema, zda se raději nejet ukázat na chirurgii. Volat se mi tam nechce, oni se bojí aby něco nezanedbali, špatně neporadili a řeknou naprosto vždy - raději přijeďte. To ví člověk rovnou. A co vy, jeli byste? Já se spíš přikláním k tomu jí sledovat a třeba i v noci vzbudit, ale zatím nikam nejezdit. Dokonce i to, že po takové ráně trochu bolí hlava, mi přijde normální. Myslím že s otřesem mozku nebo prasklou lebkou by si asi teď v klidu nehrála…ale řekla jsem si, že se zeptám na názor více lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16114
29.6.22 19:42

Nejela bych. Jedině pokud by začala zvracet nebo měla jiný příznaky otresu mozku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.22 19:44

To už se nám taky stalo, nic z toho nebylo. Dceru bych sledovala, když by začala být nějaká,,divná" nebo zvracela, tak do nemocnice. Jestli máš homeop. Arniku, dala bych jí každé 2 - 3 hodiny pár kuliček. Popř. namazat na to Traumeel, výborný na modřiny apod., ale ne přímo na tu otevřenou ránu, může štípat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12445
29.6.22 19:50

Tyhle rány bývají bolestivé právě proto, že jsou do té hrany. Osobně bych nejela a sledovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
29.6.22 20:11

Taky bych nejela. Po nedávném úrazu jsem z neurologie poučena, co sledovat, takže jsem klidnější. A už jsem to i využila v praxi, když před pár dny syn vzal hlavou sloup… sledují se zornicky, spavost, zvracení, malatnost, dezorientace. Klidně dát spát, ale co 2 až 3 hodiny budit do úplného probuzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
29.6.22 20:27

Díky. Budu sledovat a v noci budit. Zatím jí to jen bolí ale to je logické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21154
29.6.22 20:57

Nejela bych, sledovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu