Mám nechat očkovat proti rotavirům?

20
4.8.13 17:54

mam nechat ockovat proti rotavirům ?

Ahoj holky.. mám mesicni holcicku, je placené ockovani proti rotavirům… ja a ani mý brachové (jednomu jsou 4 roky) nejsme naockovany a nic sme nechytli..mam ji nechat ockovat? ani sem o nikom neslisela ze by to mel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6754
4.8.13 17:56

Já znám zase všechny, co to mají :nevim:.My jsme očkovat nechali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
4.8.13 17:57

@Bea93 To za tebe nikdo nerozhodne. My neočkovali, dítě je nedostalo. Kolem mě je to tak 50:50.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48752
4.8.13 17:58

Mám 3 děti,
první očkované bohužel proti nebylo, že v té době to očkování stálo 6 tis. a mi bylo líto to dát :oops: (v 15 měs. skončila z rotaviry na jip :zed: asi trest pro, že jsem odmítla očkovat), druhé a třetí už jsem očkovat nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 18:00

Dceru jsem očkovat nenechala a nic. Má jen povinné očkování, nic navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
4.8.13 18:02

Malá očkovaná není, budou jí 3, zatím neměla, tak snad už ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
4.8.13 18:03

Moje první dítě očkování má a druhýmu ho budu dávat taky, ted je mu 1 měsíc, tak nás to čeká už za pár
já osobně bych nechala očkovat proti rotavirům vždy, ale tohle si musí každá maminka rozhodnout doma s rodinou sama :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
4.8.13 18:08

Oba synové to mají. Neměli žádnou reakci. Staršímu jsem to dávala proto, že špatně přibíral, tak jsem měla strach, co by s ním udělala ještě rotavirová infekce. A mladší strká do pusy tolik věcí, že jsem fakt ráda, že to má :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
4.8.13 18:10

Dcera očkovaná proti rotavirům není a ani to nemám v plánu. Má pouze povinné očkování a ještě v dřívější době jsem ji nechala očkovat Prevenar, ten už bych taky dneska nedávala.
Rozhodnutí je jen na Tobě. Vždy se najde někdo, kdo bude tvrdit, že tohle očkování je super. Ale zároveň je spousta lidí, kteří se tím očkováním zabývají a řeknou ti, že je to svinstvo. Takže neohlížej se na okolí, ale rozhodni podle sebe!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 18:12

@AliTad
Uf, dcera vyrostla na baráku (už je jí 8,5 let), popelila se se slepicemi, na zahradě kde co taky strčila do pusy, od mala s náma jezdila pod stan, kde ta hygiena není jako doma…ale je fakt, že nikdy netrpěla na průjmy, nezvracela nic, takže pro mě nebyl důvod. Jen jsem si s tvým příspěvekm vzpomněla jak jsem ze začátku úzkostně hlídala a řešila čistotu a stejně neuhlídala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.13 18:19

Nenechala jsem ani jednomu dítěti, považuji to za zbytečné očkování - dokonce z té vakcíny to dítě může i v mírné formě chytit 8o
Pár blicosrajdících viroz jsme už s dětma prodělali a děti i malinký to nesli většinou nejlépe, za to já jednou skončila na infekčním na kapačkách :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
4.8.13 18:50
@Apaji píše:
@AliTad
Uf, dcera vyrostla na baráku (už je jí 8,5 let), popelila se se slepicemi, na zahradě kde co taky strčila do pusy, od mala s náma jezdila pod stan, kde ta hygiena není jako doma…ale je fakt, že nikdy netrpěla na průjmy, nezvracela nic, takže pro mě nebyl důvod. Jen jsem si s tvým příspěvekm vzpomněla jak jsem ze začátku úzkostně hlídala a řešila čistotu a stejně neuhlídala :mrgreen:

:-) Já jsem taky vždy byla poblázněná tím, aby dcera náhodou něco nestrčila do pusy. Jednou dokonce u doktorky žužlala nějakou hračku, tak jsem ji tu hračku sebrala a doktorka mě vynadala, že ji nedávám „volnost“ v tom, aby si vypěstovala přirozenou imunitu, která je nejlepší ;-) Sice jsem to pořád tak nějak kontrolovala, ale neuhlídala vždy. A musím říct, že moje dítě má mnohem lepší imunitu, narozdíl od neteře, která je téměř od všeho izolovaná a odmala nacpávaná umělýma vitamínama. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 18:57

@zuzulenda
Tak tak, dcera měla první rýmu až ve školce. Prostě slepice a příroda. Chvála Bohu za zdraví. Sterilní děti jsou věčně na hromadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
4.8.13 19:01

První syn očkovaný proti rotavirům není, u druhého to taky neplánuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48752
4.8.13 19:02

Naše holka ty rotaviry chytla, to jsme ještě žili na vesnici u mých rodičů, do dneška nechápu, kde to nabrala :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama